ZIEBART

ZIEBART

 

 

 

ziebart_218920

ZIEBART TÜRKİYE TARİHÇESİ

Türkiye’de Ziebart’ın hikayesi şirketimiz kurucusu İnş. Yük. Müh. Suha Uluçay, Amerika’da yaşarken, 1973 model Ford Mercury Montego’sunu Ziebart’a götürerek edindiği tecrübeye dayanmaktadır. Türkiye’ye döndükten yıllar sonra otomobilinin hala yepyeni korunduğunu farkeden Uluçay, 1990 yılında, Ziebart International Corporation ile yapılan anlaşma ile Amerika’dan Ziebart’ın “Türkiye Ana Lisansörlüğü” hakkını almıştır. Böylece şirketimiz, Pro-Tek Oto Koruma ve Geliştirme Ltd. Şti., Ziebart Markası ile Türkiye’de sektörün kurucusu olmuştur.

İlk uygulama istasyonunu Mayıs 1991 de 4.Levent’te açarak, araç koruma sistemlerinin uygulamaları ile Türk otomobil severlerinde “Oto Koruma”adı altında farklı ve yeni bir anlayış ve alışkanlık yaratarak hizmet vermeye başlamıştır. Türkiye şartlarının test edilerek tüketicinin olumlu cevap verip vermeyeceği incelenip olumlu sonuç alınmasından sonra ilk franchise bayiliği 1993’te Ankara’da verilmiştir. 1995, 1996 ve 1997 yıllarında altısı İstanbul’da olmak üzere toplam 11 yeni bayilik verilmiştir. Bu çalışmalar sonucunda, merkezi A.B.D.’de bulunan Uluslararası Franchising Birliği (I.F.A.), Ziebart’ın Türkiye Ana Lisansörü olan firmamızı önce 1996 yılında, sonra da 2000, 2004 ve 2008 yıllarında “Yılın En Başarılı Ana Lisansörü” seçmiştir. Böylece Ziebart camiasında bu ödülü 4 defa alan tek ülke olma ayrıcalığına kavuşulmuştur. Faaliyete başladığından beri geçen 20 yıl içinde firmamız ayrıca 1996, 1999, 2000, 2004 ve 2010 yıllarında da “Üstün Başarı” ödülleri almıştır. Ziebart Türkiye, 2005 yılında ise “Toplam Hizmet Kalitesi Ödülü”ne lâyık görülmüştür. İstanbul’daki Güneşli İstasyonu, tüm Ziebart İstasyonları arasında 2010’un en iyi lokaysonu ödülünü almıştır. 20. yılını kutladığı 2011 yılında Endonezya’da gerçekleştirilen Ziebart Uluslararası Ziebart Ana Lisansörleri Konferansın’nda aldığı 3 ödülün yanında 20. yıl plaketini de almıştır.

Bugün Ziebart’ın Türkiye’deki bayilik ağında, İstanbul’daki 8 büyük istasyonun yanında Ankara’da 1, İzmir’de 2, Bursa’da 2, İzmit, Eskişehir ve Adana’da 1’er istasyonu ve Antalya, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Isparta, Mersin, Sakarya ve İstanbul Florya’da Ziebart Express istasyonları ile, toplam da 23 istasyona ulaşılmıştır. İstanbul’daki 4. Levent İstasyonu hala şirketimize bağlı yönetilmektedir.

Ziebart’ın faaliyete başladığı 1991 yılından beri geçen süre içinde, Türkiye’de franchise sistemine ilgi gün geçtikçe artmış, franchising konusunda büyük gelişmeler sağlanmış, bu da sistemin tüketici tarafından da artık doğru olarak algılanmasını sağlamıştır. Pro-Tek Ltd. Şti. 1997 yılından beri Türkiye’nin akredite franchising birliği olan UFRAD (Ulusal Franchising Derneği)’nin üyesidir.

Pro-Tek, İstanbul’da, genel merkezindeki teşkilatı ile bir yandan Amerika’daki ana kuruluşla ilişkileri yürütmekte, malzeme takibini ve ithalatını yapmakta, bir yandan da bayilerinin teknik ve satış elemanlarını eğitmektedir. Genel merkezin Türkiye satış müdürlüğü ile teknik müdürlüğü, ülkedeki tüm bayilerin ürün ve hizmet kalitesini sürekli denetlemekte, müşteri tatminini %100 düzeyine getirmek için bayileriyle birlikte çaba sarf etmektedir.

Gerek Amerika’da, gerekse Türkiye’de yapılan sürekli çalışmalar, Ziebart’ın hem dünyada, hem de Türkiye’de sektörün zirvesinde kalmasını sağlamaktadır. Hedefimiz, otomobillerin korunması, temizliği ve aksesuar uygulamalarında daima tüketicinin birinci tercihi olmaktır.

Kurucumuz İnş. Yük. Müh. Suha Uluçay’ın yakalandığı amansız hastalığa Kasım 2008’de yenik düşerek vefat etmesinin ardından, onun hizmet sektöründeki ilkelerine sadık kalarak, geçen 20 senede yaptığımız gibi, en önemlisi olan “% 100 Müşteri Tatmini” ilkesi, bize ileriki yıllar için de ışık tutacaktır. Yeniliklere açık olmamız, Ziebart’ın getirdiği yeniliklileri kısa sürede Türkiye’ye de getirerek istasyonlarda hizmete sokmamıza da etki göstermektedir. Pro-Tek bu düşünce ve enerjiyle, hizmetlerini Türkiye’nin diğer önemli bölgelerindeki otomobil severlere de ulaştırmaya çalışmaktadır.

FRANCHISE BAYİLİĞİ YATIRIM FIRSATLARI
Dönem dönem bazı bayiliklerimiz, aile şartları, şehir değişikliği, sağlık nedenleri, işin başında bulunulamaması gibi zorunlu hallerde, sahip oldukları bayiliklerin lisans hakkının bir kısmını veya tamamını başka bir yatırımcıya devretmek isteyebilmektedirler.

Devir edilecek bir istasyon için devredenin kendi şartlarına Ana Lisansör olarak karışmamakla beraber, devir alacak yeni yatırımcı ile önceden tanışarak, Lisans şartlarımıza uygunluğunu, lisans koşulların yerine getirilip getiremeyeceğini incelemekte ve daha sonra uygunsa tarafımızdan devire onay verilmektedir, aksi durumlarda devir gerçekleşememektedir.

Ana Lisansör olarak, devir alacak kişiyle yeni bir Lisans Sözleşmesi yapabilmemiz için, belirtilmiş olan tüm devir koşullarının devreden ve devralan tarafından yerine getirilmiş ve tarafımızdan devire onay verilmiş olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Bu şekilde devredilmek istenen İstasyonların olup olmadığını, olması durumunda bunun bir fırsat olup olmadığını, devretmek isteyen kişinin şartlarını, işletmenin iş hacmini, bölge özelliklerini, müşteri portföyünü, devir nedenini, diğer devir şartlarını Ana Lisansörlüğümüz Franchise Departmanı sorumlumuzdan öğrenilmesi, sonradan olabilecek sıkıntıların önüne geçecektir.

Bu nedenle özellikle yeni yatırımcılar için, mevcut fırsatları da kaçırmamaları için, ilk önce Ana Lisansörlüğümüz ile temasa geçmelerini öneririz.
Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.