Yeni Nesil Lokma Dükkanı Nasıl Açılır

Yeni Nesil Lokma Dükkanları 2019 yılının en popüler iş fikirlerinden birisi oluyor. Yeni nesil lokmacılar farklı içeriğiyle bir çok tüketici tarafından beğenilir hale geldi. Lokma dükkanı açmak isteyen girişimciler için A’dan Z’ye hazırladığımız yazımızda danışmanlık almak için bizlere başvurabilirsiniz.

Yeni Nesil Lokma Dükkanı Nedir ?

Yeni nesil lokmalarda Lokma bildiğiniz halinden sıyrılıp şerbetsiz ve bol çikolata lezzetleriyle müşterilere sunuluyor. Farklı ve lezzetli olan lokmalar özellikle genç müşteriler tarafından tüketiliyor. Lokma dükkanlarının revaçta olmasının asıl nedeni ise bir kere tadanın tekrar arkadaşları ve ailesi ile geri gelmesi. Sosyal medyanın büyük etkisiyle müşterilere ulaşmak ise çok kolay oluyor.

Lokma Dükkanı Ne Kadar Kazanıyor ?

Lokma dükkanları yeni açıldığı için bir çoğu gelirlerinin ne kadar olduğunu sır gibi saklıyor. Yapılan bazı açıklamalara göre ise bir lokma dükkanı popüleriterine göre ayda 80 bin ile 200 bin lira arasında para kazandırabiliyor. Örnek olarak sade lokma sunumu 8 TL ve ilave çikolatalar ile birlikte menü fiyatı 16 lirayı buluyor. Bazı menüler seçimlere göre 12 lira bazıları ise 20 lirayı bulabiliyor. Günde 150 müşteriye sunum yapan bir lokmacı ortalama müşteri başına 20 lira kazanıyor. Bu da günlük 3000 lira anlamına geliyor. Aylık olarak ise 90 bin lira kazanç yapıyor.

Ortalama maliyetlere göre 90 bin liranın içinden malzeme masrafları, personel masrafları, kira giderleri ve reklam harcamaları gibi giderler bulunuyor. Bunlarda değişkenlik göstersede 90 bin lira kazanan bir işletme sahibi ayda hemen hemen 30 bin lira net para kazanabiliyor.

Lokma Dükkanında Lokasyonun Önemi ve Mekanın Büyüklüğü

Lokma dükkanında lokasyonun yerinin işlek ve ulaşılabilirliği kolay bir yerde olması gerekiyor. Genelde çok iş yapan Lokma dükkanlarında otopark kolaylığı ve mekanın genişliği önemli. Çok küçük metrekarelerde bu dükkanı açmak mantıksız sebebi ise Lokma sunumları paket servis olarak yapılamıyor. İşin güzel tarafı bu ürün sıcak servis ediliyor ve hemen yenilmesi gerekli, yoksa çikolatalar donuyor. Bu yüzden mekanda masa sayısı en az 15 tane olması gerekiyor. Yani mekanda aynı anda 60 kişiyi ağırlayacak kadar yeriniz olmalı. İçecek olarak bilinen sıcak ve soğuk içecekleri sunabiliyorsunuz. Mekanın dekorasyonu ise işin püf noktalarından birisi. Lokmanın müşterilerin görebileceği şekilde yapılması ürüne ilgiyi artırıyor. Ayrıca mekanda menü ve kasanın yanyana olması müşterinin işini kolaylaştırıyor.

Lokma Dükkanında Pazarlama ve Personel

Lokma dükkanında sosyal medyayı aktif olarak kullanmalı ve yerel reklam sitelerinde aktif olmanız gerekli. Pazarlama işin en önemli kısmı.Bu konuda danışmanlarımız tarafından ayrıca bilgi verilecektir. Personel ise lokma ustası ve garsonlardan oluşuyor. Daha çok genç kesim ile müşterilere hitap etmeniz işinizin başarı oranını artıracaktır.

Lokma Dükkanı Açmanın Maliyeti

Lokma Dükkanı açmaya karar verirseniz. Aşağıdaki malzemelere ihtiyacınız bulunmaktadır.
Lokma ve Çikolata tezgahları
Lokma yapımında kullanılacak malzemeler ve ek olarak sunulacak çikolatalar artı yan malzemeler,
Gençlere hitap edecek mimari tasarım
Mimari tasarıma uygun masa ve sandalyeler,
Kurulacak dükkana ve markaya özel sunum tabelaları ve ürünleri
İç mekan ve Dış mekan aydınlatmaları
Dış mekan tabelası gibi harcamaların yapılması gereklidir.
Ortalama lokma dükkanı açma maliyeti 100 bin lira ile 150 bin lira arasında tutmaktadır. Mekan olarak ise 70-120 m2 arası yerler uygundur.

Lokma Dükkanı Başvurularını formu doldurarak yapabilirsiniz.

Herhangi Bir Alan Bulunamadı.
4 cevaplar
 1. ibrahim palacı
  ibrahim palacı says:

  slm gaziantep için böyle bir yer kurmak istiyoruz.
  yeni nesil lokma dükkanı için sizin önerilerinizi duymak isteriz.
  konu ile ilgili tarafımıza dönerseniz seviniriz.

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.