Yazın Para Kazanmanın Yolları ve Farklı İş Fikirleri 1

Yazın Para Kazanmanın Yolları ve Farklı İş Fikirleri

Yazın Para Kazanmanın Yolları

Yaz zamanı para kazanmanın yollarını arıyorsanız; diğer işlere göre daha kolay olan ve düşük masraflarile açabileceğiniz işlerin listesini sunuyoruz. Bazı işler çok sermayede gerektirsde getireceği kazanç oranı da o kadar çok olacaktır. Mevsimsel pazar oalrak düşünülen bu işlerde Ağustos ayının sonuna kadar para kazanabilirsiniz. İyi bir iş planı, pazar araştırması ve biraz koşuşturma ile aşağıda bahsedilen iş fikirlerinden biri, bir sonraki yaz sizin işiniz olabilir.

1. Eğlence Parkı işleterek para kazanmak

Eğlence parkları aile dostu geziler ve oyunlar sunmaktadır. Roller coaster için bir tutkunuz varsa ve heyecanı başkalarıyla paylaşmak istiyorsanız, kendi parkınızı tasarlamayı düşünün. Bu işler yaz aylarında, hava güzel olduğunda ve herkes dışarıda olmak istediğinde çok para kazandırır. Eğlence parklarının yatırım tutarları büyük olsa da kazançları da çok yüksektir. Büyük lunaparklar veya daha küçük eğlence parkları açabilirsiniz.

Eğlence Parkı

2. Bebek Bakımı

Bebek bakıcılığına başlamak için kolay bir iştir, çünkü sadece vaktinizi doldurmak için birkaç müşteriye ihtiyaç duyarsınız. Birçok ebeveynin çalışması gerektiğinden bu iş yazın daha çok talep görmektedir. Çocukların okul dışında kalması nedeniyle yaz ayında bebek bakıcılığı daha popüler hale gelir. Gerekli izinleri alarak bu işi evinizden bile yapabilirsiniz.

Bebek Bakımı

3. Bahçe bakımı

Bahçe bakımı her yaz popüler olan işlerden birisidir. Para kazanmanın en basit yollarından olan bahçe bakımı için biraz bilgi ve deneyim yeterlidir. Özellikle turistik bölgelerde ki villa sahipleri bu iş için ödeme yapmaktadır. Bahçe bakımı çim biçme, bahçenin temizlenmesi, çiçek ve ağaçlar ile ilgilenilmesini kapsar. Ayrıca bu iş için Amerika gibi ülkelerde bayilik veren bir çok firma da bulunmaktadır.

Bahçe bakımı

4. Tekne Temizlik Hizmeti

İnsanlar yaz için teknelerini kullandıkça temizlik ve onarım hizmetlerine ihtiyaç duyarlar. Su üzerinde çalışmayı seviyorsanız, bu mevsimsel para kazanmanın harika bir yoludur. Tekne temizleme hizmetinden para kazanmak için verdiğiniz hi,zmetin pazarlamasını iyi yapmak zorundasınız.

Tekne Temizlik Hizmeti

5. Kamp alanı

Yaz tatil için ideal bir zamandır, bu da birçok insanın kamp alanları için arama yapacağı anlamına gelir. Doğayı seviyorsanız ve diğer insanların da zevk almasını istiyorsanız, bir kamp alanı çalıştırmak çok tatmin edici olabilir. Kamp alanı işletmek için gereken bilgileri edinebilir ve bu konuda farklı inovatif fikirleri bir araya getirebilirsiniz.

Kamp alanı

6. Çiftçi Pazarı

Meyve ve sebzeler yaz aylarında olgunlaştıkça, müşterilerin taze ürünler ve diğer ev yapımı yiyecekleri satın alabilecekleri bir çiftçi pazarını açmak için mükemmel bir zamandır. Özellikle organik gıdaların trend haline gelmesi bu işi cazip kılıyor. Bugün yediğiniz bir çok üründen gerçek anlamda tat almamaya başladık. Bu yüzden çiftçi pazarları her geçen gün daha çok para kazandırmaya devam ediyor.

7. Golf Eğitimi

Bir golf eğitimi işletmesi yapmak, yaz aylarında güneşin tadını çıkarırken para kazanmak için harika bir yoldur. Bu iş, golfü seven ve becerilerini geliştirebilmeleri için başkalarına talimat vermek için bir tutkusu olan biri için mükemmeldir. Ana işiniz yaz aylarında olacak olsa da, kapalı bir golf sahasına erişim sağlamanız iş yerinizin yıl boyunca işleyişine yardımcı olabilir.

8. At Binme Dersleri

Atları koruyacak yeriniz varsa ve bilginizi paylaşıp başkalarıyla sevdirmek istiyorsanız, ders vermeyi düşünün. Bu, hava güzel olduğunda yaz aylarında özellikle popüler olacak. Ayrıca son zamanlarda at bindirme ile çok iyi para kazanan girişimcilerde görmeye başladık. Günde 50 kişiyi at üzerinde tur attırmak bile 500 lira para kazandırıyor. Bu da yaz mevsimi boyunca ortalama 4 aydan 60.000 lira kazanabilirsiniz anlamına geliyor.

9. Dondurma Kamyonu

Müşterilere yapabileceğiniz bir işi tercih ederseniz, mobil bir dondurma dükkanı açabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında dondurma satmak kolaydır ve karı maksimize etmek için havuzlar veya açık hava festivalleri gibi alanları hedefleyebilirsiniz. Dondurma işinde kar marjıda diğer işlere göre daha iyidir. İyi bir dondurmacı lokasyonuna göre sezonda 100 bin lira üzerinde para kazanabilir.

10. Şişme Oyun Evi İş

Şişme oyun evleri çay bahçeleri için popüler kiralık ürünlerdir. Şişme oyun evlerini internet üzerinden satın alablir ve turistik yerlerde işletmeler ile birlikte çalıştırabilirsiniz. Çok fazla prosedür gerektirmeyen bu iş çocukların yoğun olduğu bölgelerde para kazanmanın en iyi yollarından birisidir.

12. Minyatür Golf Sahası

Büyük ölçüde açık bir iş modeli olan mini golf, yaz aylarında talep olan bir iş fikridir. İnsanlar evde ya da tatilde olsunlar, minigolf oynamak için arkadaşlarını ve ailelerini tercih ederler. Ülkemizde çok yaygın olmasa da bir çok ülkede mini golf işletmeleri bulunmaktadır.

13. Havuz Tesisatı İşletmesi

Havuz tesisleri yaz başlangıcından hemen önce zirveye çıkmaktadır. Yüzme için bir tutkunuz varsa ve bu işi ayakta tutabileceğinizi düşünürseniz, özel ev sahiplerine ve topluluklara yeni havuzlar açılmasına yardımcı olun. Prefabrik havuzların kullanılabilirliği iyice gelişmiş durumda. Havuz işi ile para kazanmak isteyen girişimcilerin bu konuda bayilik alabileceği şirketlerde bulunmaktadır.

14. Mangal ve Semaver Satmak

Mangal ve Semaver satan çay bahçesi kurmak yaz aylarında en çok para kazandıran işlerden birisidir. Eğer bu tarz bir işletmeyi kurmak için yeterli bütçeniz yoksa tatilsevelerin gezdiği bölgelerde sadece semaver ve mangal kiralama işine de girebilirsiniz. Her türlü bu sektörde para kazanmak diğerlerinden daha kolaydır.

15. Sahillerde Define Aramak

Sahillerde akşam üstü define aletleri ile arama yapan kişileri görmeniz biraz zordur. Genelde sezon sonuna doğru sık yapılan bu olayda para kazanan bir çok kişi vardır. İnsanların denizde kaybettikleri yüzük, kolye ve bilezik gibi değerli madenleri arayan kişiler bu işi sezonluk olarak yaparlar ve nsaiplerine göre kazanç elde ederler.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.