Yabancı Dil Okulu Açmak

Yabancı Dil Okulu Açmak

Yabancı Dil Okulu Açmak

Yurtdışına iş, okul veya eğlence amaçlı seyahat etmeyi planlıyor olsalar da, çoğu insan konuşulan yabancı dilin temel bir kavrayışına sahip olmak ve doğru düzgün bir şekilde iletişim kurabilecekleri güvencesini almak ister. Dil okulları, bir kitap veya bir kasetin sağlayamayacağı etkileşimli geribildirimi  bireysel ve grup talimatı yoluyla  sunar.

Girişimcilik isteğiniz veya bir öğretmenlik yetkiniz varsa, başka dillerde akıcı konuşursanız ve kültürel akıcılığa karşı bir tutkunuz varsa, bir dil okulu başlatmak iyi bir iş amaçı olabilir.
Müşterilerinizi eğitim niteliklerinize göre tanımlayın. Örneğin, müfredatınız küçük çocuklara yönelik mi olacak? Eğer öyleyse, tam zamanlı olarak kayıtlı oldukları ya da okul sonrası bir program olacak bir özel okul olacak mı? Yetişkinlere öğretmeyi planlıyorsanız, yabancı iş seyahatine katılan bireyler için hızlandırılmış öğrenme bağlamında mı yoksa sınıf arkadaşlarıyla konuşma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için daha yavaş bir tempo mu? Gerekli eğitim derecelerine ek olarak, kültür, gümrük ve tarih bilginiz, okulunuzda sunacağınız derslerin karmaşıklığına önemli ölçüde katkıda bulunmaktadır.

Bölgenizdeki diğer özel okulların nasıl başladığını araştırın. Bölgede rekabet olup olmadığını belirleyin. Eğer öyleyse, kendi dil okulunuz mevcut müfredatına özgü veya tamamlayıcı nitelikte ne teklif edecek? İleriye dönük öğrencilerden veya aday öğrencilerin velilerinden öneriler isteyin. Bazı durumlarda, çocuklar için özel okulları, özel okullarının devlet okullarının yapamayacağı bir şey sunduğunu kabul eden ebeveynler tarafından taban kampanyası olarak başlatılmıştır.

Bir işletmeyi açabilmek için gerekli yasal prosüdürleri ve zamanlamayı planlayın .Gerekli dökümanları tedarik edin.Yasal zorunlulukları öğrenin ve işletmenizin yerini kapsamını bu prosedürlere uygun vaziyette hazırlayın.Devlet destelklemelerini inceleyin gerekenlerden yardım alın.

İş modelinizi tasarlayın –inşaat için gerekli şartnameler . İş planınızı yazın. Bununla birlikte, dilleri ve küresel öğrenmeyi hedefleyen kaynaklardan belirli bir yöne ihtiyacınız olacaktır. İş planınızda ele almanız gereken unsurlar, ilk üç yıl (sigorta maliyetleri dahil), ekipman ve okul malzemeleri, kaç öğretmen istihdam etmeyi planladığınız ve bağımsız yükleniciler mi olacakları için ne tür bir işletme bütçesine ihtiyacınız olacaktır? çalışanlar. Yabancı uyruklu kişilerin işe alınmasının etkilerini göz önünde bulundurun – göçmenlikle ilgili iş hukukuyla ilgili yasal danışmana danışmanız gerekebilir. Karlı olmak için kaç öğrencinin kayıt olmanız gerektiğini düşünün.

Birincil müşteriniz yetişkin olacaksa, bunu yapmanın harika bir yolu, 6-8 haftalık bir topluluk hizmet sınıfını (yani, “Başlangıç “) öğretmek ve ders planları geliştirmek, farklı öğrenme stillerini barındırmak ve araştırma yapmak için neler olduğunu keşfetmek Bir dil okulunu toplumunuzda sürdürülebilir kılmak için yeterli bir ilgi düzeyi olup olmadığı. Küçük çocuklarla çalışmayı planlıyorsanız, planlarınızın fizibilitesini ona göre yapmanız gerekmektedir.

Makalelerinizi yazarak, topluluk gruplarıyla görüşmeler yaparak ve okulunuzun müfredatına dikkat çekmek için tanıtım atölyeleri öğreterek uzman dil uzmanınız olarak statünüzü güçlendirin. Yabancı dilleri öğretirken tutkulu olan sıra dışı öğretmenleri işe alın.
Okulun görev bildirimini, fakülte biyografilerini ve öğrenim ücretlerini içeren profesyonel bir web sitesi tasarlayın. Yetişkin globetrekker’larınızın iştahını çekmek için yabancı yiyecekler, tarihler ve meraklı geleneklerle ilgili blogları, seyahat fotoğraflarını ve çerezleri ekleyin.
Kendinizi yerel medyayla tanıştırın ve bir röportaj yapmak ve / veya okul turu yapmak için teklif verin. Medyaya okulunu açın fotoğraflarla ve röportajlarla destekleyin .Tatil bölgelerinde ve otellerinde reklamlarınızın çıkmasını sağlayın.

Ulusal Bağımsız Özel Okullar Birliği ve Ulusal Bağımsız Okullar Birliği gibi devlet ve ulusal özel okul örgütleri ile iletişim kurun ve kendi okulunuzun dil çalışmaları alanında neler başardığını anlamanızı sağlayacak konferanslara katılın. Yerel Ticaret Odasına katılın ve ne yaptığınız hakkında konuşun.

Yabancı Dil Okulu Nasıl Açılır

Yabancı Dil Okulu açmak ve gerekli araştırmaları yapmak için bir iş danışmanına ihtiyacınız olacaktır. Bu konuda sizlere yardımcı olmamız için bize form doldurarak ulaşabilirsiniz.

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.