Waffle Dükkanı Nasıl Açılır

Waffle dükkanları açmak yeni iş trendleri arasına giriyor. Bir çok yerde yeni Waffle dükkanları görürseniz sürpriz olmamalı! Bu çılgınlık, çeşitli Waffle restoranlarının da çoğalmasına yol açtı. Sadece bir Waffle dükkanını açmak için iş planı yapmak zorundasınız. Waffle işini başarılı bir hale getirmek istiyorsanız, önemli miktarda odaklanılması gereken çeşitli öğeler bulunmaktadır. Bu makale Waffle işiniz için kazanan bir dükkan açmanızı ve bu konuda iş planı yazmanıza yardımcı olacaktır.

Waffle Dükkanı açmak için bu temel alanlara odaklanın.

Waffle Dükkanı

Aşağıda bir Waffle dükkanını açmak için gereken yatırımı araştırdık. Waffle dükkanlarında waffle çeşitleri, içecek çeşitleri, mağaza dekorasyonu ve lezzetler ön planda olmalıdır.

1. Dükkan bulma veya kiralama

Waffle dükkanı kurmak için işi yapacağınız lokasyona dikkat etmeniz gerekir.Pazarın nerede olduğunu, diğer markaların istenen yerde başarıyla başarılı olup olmadığını öğrenmek zorundasınız. Kapsamlı bir lokasyon araştırması işin en önemli noktalarından Waffle işi özellikle gençlerin yoğun olduğu lokasyonlarda yapılır. Waffle bir çok yaş grubu tarafından beğenilse de bu lezzete en çok gençler talep gösteriyor. Alışveriş Merkezleri, üniversite alanları ve işlek caddeler Waffle dükkanının konumu için iyi bir seçimdir. Dükkan açarken kira giderlerini iş planına eklemelisiniz. Kiralama işi içi emlakçılarla işbirliği yapmanız gerekir ve lokasyonda analizler yapmanız gerekir. Günümüzde ortalama kiralar 1500 liradan başlar ve bu fiyat 15-20 bin liralara kadar konuma göre değişir. Çok kira vermek sizin iyi iş yapacağınız anlamına gelmese de genelde yüksek kira bedeli olan dükkanlarda cirolarda yüksek olur. Ama burada dikkat edeceğiniz nokta kiraya tutacağınız dükkanın işiniz için uygun olup olmamasıdır.

2. Waffle dükkanı tasarımı

Waffle Dükkanı tasarımı

Waffle dükkanı için tasarımınız fast food dükkanlarından daha neşeli ve eğlenceli öğeleri içermelidir. Sonuçta müşteriler sizin dükkanınıza karnını doyurmak için değil özel bir lezzetin keyfine varmak için gelecekler. Bazı müşterileriniz dinlenmek için gelecek bazı müşterileriniz ise arkadaşlarıyla iyi vakit geçirmek için sizi tercih edecektir. Bu yüzden tasarımınızda zevkli öğeler kullanmanız gerekir. Bu konuda Waffle dükkan tasarımlarını incelemeniz size yardımcı olacaktır. Waffle işinde tabelanızın ışıklı olması da artı bir durumdur. Kolay seçilebilen ve kitleye hitap eden bir tabela taarımı yaptırmanız gerekir. Dükkanda ki oturma grupları ise en önemli maddelerden biridir. Müşterilerin rahat edeceği koltuk ve masaları seçmeniz işinizi kolaylaştırır. Waffle dükkanında duvar tasarımları için özel çalışmalar yaptırabilirsiniz. Waffle içeriğinden dolayı bir çok canlı renkleri tasarımınızda kullanabilirsiniz. Tasarımınız markanıza ne kadar özel yapılırsa işletmeniz hakkında tavsiye verilme oranınız da o kadar çok değişir.

3. Waffle işinin paket servise uyumlu olması

Waffle dükkanınızı paket servise uyumlu bir şekilde iş planınıza ilave edin. Paket servis olarak waffle siparişi veren bir çok müşteri vardır. Hedefiniz günde 100 ve üzeri Waffle servis etmek olsun. Bu az bir miktar gibi gözükse de bu oranı sabitlerseniz devamı sürekli gelecektir. Paket servis olayı için yemek ile ilgili paket servis veren internet sitelerinin hepsine kayıt olun. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanın ve siparişlerinizi zamanında ve taze olarak servis edin. Unutmayın bazı işletmeler sadece paket servis ile cirolarının yüzde 70’ini yapıyorlar.

4. Waffle menüsü

Waffle menüsü

Waffle dükkanını cazip hale getirmek için Waffle menüsüne odaklanmanız gerekir. Waffle menüleri için bütün rakipleri inceleyin, yurt dışında ki waffle işi yapan dükkanların menülerine rahatlıkla internetten erişebilirsiniz. Güzel ve leziz menüler için özel bir çalışma yapın.Menülere güzel isimler koyun ve lezzetleri mutlaka analiz edin. En çok sevilen waffle çeşitlerini ön plana koyun ve farklı içecekler ile menülerinizi destekleyin.

5. Mutfak Ekipmanları ve Büfe

Waffle malzeme dolabı, waffle makinesi sanayi tipi, waffle malzemeleri ve sosları ve waffle servisi için gereken malzemeleri toplu olarak bu işi yapan firmalardan temin edebilirsiniz. Sadece bu kısım için 15-20 bin liralık bir yatırım yapmanız gerekir. Waffle işinde dükkan kurulumu resrtoranlara göre daha düşük bir maliyete sahiptir. İşletmeye her ilave ürün içinde ayrıca makine ve ekipman koymanız gerekir. Örneğin çay ve dondurma içinde ayrıca ekipman almanız gerekir.

6. Personel

Waffle İşi fazla personel gerektirmez. Dükkanınızın büyüklüğüne göre 1 kasiyer, 1 şef, 2 servis elemanı ve 1 motorlu servis elemanı başlangıç için yetebilir. Personel ihtiyacı işinizin yoğunluğuna göre değişecektir. Ufakcık bir waffle dükkkanında 10 personel çalıştıran işletmelerde mevcuttur. Özellikle paket servis olayında hem şef 2’ye çıkabilir hemde motorlu servis elemanı sayısı artabilir.

7. Pazarlama

Yeni Waffle İşi için Pazarlama Yaparken Çevrimiçi ve Çevrimdışı Pazarlama arasında bir denge kurmak önemlidir. Sosyal Medya’yı, fazla harcama yapmadan azami kişiye ulaşmak için avantajınızdan yararlanabilirsiniz. Bir Facebook sayfası oluşturmayı ve mümkün olduğunca kitleniz ile etkileşime girmeyi unutmayın. Doğru kitleye ulaşmak için Facebook reklamlarını başlangıçta çalıştırmanız gerekebilir.Broşür dağıtımı da Çevrimdışı Restoran Pazarlamacılığında en çok denenen ve test edilen yöntemlerden biridir. Yaklaşık 10.000 dolayında basılacak broşürü çevrenize dağıtmanız gerekir. Ayrıca bir profesyonel tarafından menüyü ve logoyu tasarlatmanız gerekir. Ayrıca, Waffle dükkanının açılışı için bir bütçe ayarlamayı unutmayın.

Waffle dükkanını bütçenize göre açarken abartılı olmayabilirsiniz. Bu makalede, bir Waffle işini en minimalist biçimde açmanıza yardımcı olacak temel bilgileri sunmaya çalıştık. İş gereği ilave ve bizim yazmadığımız harcamalar ile de karşılaşacaksınız. Bu yüzden Waffle işinde iyi bir iş planına sahip olmanız gereklidir.

Franchise Borsası : Waffle dükkanı açmak veya Waffle bayiliklerinden birini satın almak istiyorsanız bize iletişim bölümünden ulaşabilir veya arayabilirsiniz. Waffle işi karlı bir iştir ve işi tutturduğunuz zaman iyi paralar kazanabilirsiniz.Özel Waffle Konsepti için Ahmet Murat Koraltay ACER Telefon Numarası: 0553 333 33 83

Paylaş
Franchise Borsası - Franchise Danışmanlığı Franchise veren firmaların tanıtımları, franchise alacak olan girişimcilere yardımcı veriler ve danışmanlık hizmetleri sağlıyoruz

CEVAP VER

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.