Timothy’s

Öncelikle Timothy’s Organic Cafe’ler temsilcilklerinin yaptıkları yatırımı 1-2 yıl içerisinde geri alabilmeleri esası üzerine kurulmuştur. Amacımız topluma kaliteli ve temiz mekanlarda marka konsepti içinde hijyen ürünler sunmaktır. Hiç bir şekilde taviz vermediğimiz konu; işletmelerin hijyeni ve personelin güler yüzünü kaybetmemesidir. Gülümseyen ve temiz hizmet veren her restoran mutlaka başarılı olur. Timothy’s’lerin bu özelliklerini koruyan her temsilciliğimiz diğer tüm işlerini Genel Merkez’e emanet edebilir.

            Öncelikle, Timothy’s Organic Cafe’de çalışan herkes ister patronu, ister müdürü ya da ister temizlik görevlisi olsun hizmet içi eğitime katılmak zorunda ve kahve yapımından (Barista) sandviç yapımına, tuvalet temizliğinden müşteri beden diline kadar eğitim almaktadır. Eğitim almamış bir personelin herhangi bir Timothy’s Organic Cafe’de çalışması ciddi bir suç teşkil etmektedir ve Timothy’s Organic Cafe konseptine aykırıdır. Timothy’s Organic Cafe’ler; orta – üst tabakaya hitap eden, insanların 4 – 5 $’a çok kaliteli bir bardak kahve içip kendisini doyuran harika tatlarda ve hijyenik olarak hazırlanmış, kalorisini bildiği sandviçlerle açlığını giderebileceği ya da en kaliteli kek ve tatlıları tüketebileceği hizmet işletmeleri olarak düzenlenmiştir.

            Piyasadaki diğer rakiplerimizden temel farkımız gerek kahvelerimizin gerekse ürünlerimizin pek çoğunu organik (Kanserojen Madde İhtiva Etmeyen ve Tabii ortamlarda yetiştirilmiş , hazırlanmış) olarak müşterimize sunuyor olmamızdır.

            Timothy’s Organic Cafe’nin konseptinin kafelerimizin birer piyasa mekânı olarak düşünülmesinden çok; işe yarayan, sımsıcak, geleceğin “Coffee and Go (Kahveni İç ve Git)” konseptiyle uzun vadede, fast food restoran ile pastane arasında bir noktaya getirmenin asli amacı olduğunu anlamanızı isteriz.

            Timothy’s Organic Cafe’ler aşağı yukarı açılış maliyeti (kira hariç) m2 başı 1500 YTL dir. (Bu ücrete dekorasyon ve ilk açılışta kullanılacak tüm ekipmanlar dahildir). Genel merkeze temsilci aylık ortalama 1.000 ila 1.400 YTL temsilcilik ücreti ve bir sefere mahsus Franchise Giriş Bedeli ödemektedir. (bu rakam nüfus ve temsilcilik türüne göre yüz yüze yapılacak görüşmelerle belirlenir). Yeterli ciro rakamına ulaşamayan temsilciliklerimiz hedef rakamlara ulaşıncaya kadar aylık temsilcilik ücretlerini ödemezler.

            Sayın temsilci adayı; kahveden sandviçe, kullanılan makinelerden iç dekorasyona kadar Timothy’s Organic Cafe’ler sizlere sağlıklı iş ortamları vaat ediyor. Çünkü bir bardak gerçek kahvenin maliyet fiyatı maksimum 0,50 YTL civarındadır (Bu fiyata tüm teferruatlar dahildir). Oysa bu kahveler Timothy’s’lerde 4,00 YTL’ye satılacaktır. Aynı zamanda sandviç, kek vb. ürünlerin de kar marjı çok yüksektir. Çay satışlarında kar marjı hesaplanmamaktadır. Çünkü çay, karı en yüksek içecek grubunda.

Firma Bilgileri Detaylar
Kuruluş Yılı 2007
Çalışan Sayısı 70
Mağaza Sayısı 07
Franchise İsim Hakkı Bedeli 30.000,00 TL
Dekorasyon Maliyeti 120.000,00 TL
Yatırım Maliyeti 180.000,00 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.