SolarTürk

SolarTürk

SolarTürk güneş enerjisi alanında ,Güneş Panelleri ve Güneş Hücreleri üretmek amacıyla 2009 yılında kurulmuştur. SOLARTURK şirketi faaliyetlerine Gaziantep’te devam eden, ŞİRECİ Grup, ÖZBERKLER Grup ve AYDEMİR Grup çatısı altında Akıl,Sinerji ve Güç birliği yaparak devam etmektedir.

Türkiye’de kabul edilen yenilenebilir enerji kanunuyla gerek özel sermaye gerekse kamusal kuruluşların güneş enerjisinden elektrik elde etme ilgisi her geçen gün artmaktadır.Özellikle sahip olduğu güneşlenme süresi ve güneş radyasyon değerleri düşünülürse ülkemizin çok ciddi bir potansiyele sahip olduğu aşikardır. Bu potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmeyi hedef alan SOLARTURK, 2 yıllık yurt dışı araştırmaları sonucunda güneş enerjisinden elektrik enerjisi elde edebilmek için çalışmalarına hızla devam etmektedir.

SOLARTURK şirketinin güneş enerjisiyle ilgili öncelikli hedefi PV güneş paneli üretimidir.Gerekli ekipmanlar,çalışmalar ve Öngörüler hazırlanmış olup 2013 ilk aylarında üretime başlamıştır. Üretim merkezi olarak Türkiye’nin Endüstri ve Sanayi merkezi olan Gaziantep seçilmistir.

SOLARTURK Türkiye de güneş enerjisi üretim sektöründe ulusal ve global iş ortaklarıyla birlikte büyümeyi hedeflemiştir. Bu sektörde 5 yıl içerisinde 300 MW Güneş Paneli, Güneş modülleri için gerekli olan hücre üretimini ve 100 MW gücünde güneş tarlası proje uygulamasını, yapmayı hedeflemektedir. SOLARTURK bu sektörde büyük projeler oluşturup istihdam yaratarak ülke ekonomisine katkıda bulunmayı kendine görev bilmektedir.

Sürdürülebilirlik

Güneş enerjisi temiz bir kaynaktır. Günümüzde dünyadaki en önemli çevre sorunu, atmosferdeki karbondioksit oranının artışından ve sera etkisinden kaynaklanan küresel ısınmadır.

Güneş Enerjisi

* Tükenmeyen ve temiz enerji kaynağıdır

* Bol miktarda bulunur

* Dışa bağımlılığı yoktur

* Kurulum maliyeti hariç ucuz bir kaynaktır

* Nakliye problemi yoktur

*Bedava bir kaynak olması

Bu nedenle Güneş Enerjisi SÜRDÜRÜLEBİLİR bir özelliğe sahiptir. Elektrik kullanımın olduğu her alanda güneş enerjisi kullanılabilir.

Nasıl Çalışır ?

Fotovoltaik sistemler olarak adlandırılan güneşten elektrik üreten bu sistemler, güneşten gelen ve foton ismini taşıyan tanecikler ile elektrik üretimini gerçekleştirir. Fotonlar üzerilerinde belirli bir enerji taşımaktadır. Taşınan bu enerji güneş panellerinde elektrik üretmek amacıyla kullanılmaktadır. Güneşten gelen enerji paneller tarafından soğurularak sistem içerisinde ki diğer elemanlara iletilmekte ve en sonunda günlük hayatta kullandığımı elektrik enerjisi ortaya çıkmaktadır.

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.