sedirkent kahve

sedirkent kahve

sedirkent kahve  Hoşgeldiniz Sevgili Kahve Dostları;

Kültürümüzde kendine has bir yeri olan kahve, pek çok kişinin vazgeçilmezleri arasındadır.

“Türk kahvesi” adıyla ilk milletler arası markamız sayılabilecek kahve; güzel bir içecek olmasının yanı sıra pek çok deyime, ata sözüne, şiire ve türküye de konu olmuştur.

Daha önünüze gelmeden kendini kokusuyla hissettiren kahve, bir dinlenme vesilesi ve sohbet bahanesidir.

Sedirkent Kahve bir Arbeş Gıda Markasıdır.

Arbeş Gıda bir aile şirketidir. 2000 yılında ticari hayatına başlayan firmamız 2013 yılına kadar sektöründe güçlü firmaların Ankara ve İç Anadolu distribütörlüğünü yapmıştır.

2013 yılında şirket yönetimimizin belirlediği yeni hedefler ile üretime yönelmeye karar verilmiştir.

Üretim göstereceği alan olarak kendi kültürümüzü yansıtan bir sektör seçimi hedeflenmiş ve bu doğrultuda İçecek sektöründe kültürümüzü en iyi şekilde yansıtabilmek için Türk kahvesi, filtre kahve, espresso ve tüm dünya kahvelerinin üretimi yapılmasına karar verilmiştir.

Prensibimiz daima müşteri memnuniyetidir.

Üretim tesisimizde üreticiden tüketiciye el değmeden otomatik makinelerimizle hijyenik olarak en üstün kalite de üretim yapmaktayız.

BAYİLİK

(Bayim Olurmusun) Franchising, birbirinden bağımsız iki taraf arasında oluşturulan sözleşmeye dayalı bir ilişkiyi tanımlıyor. En yalın anlatımıyla franchisingi, “hak sahibine verilen para karşılığında belirli sınai hakları ticari alanda kullanma izni” olarak özetlemek mümkün. Franchising sözleşmeleri, bir ürün, bir marka ya da bir hizmeti kapsıyor olabilir. İmtiyaz sahibi tarafın, belirli bir süre şartı ve bazı sınırlamalarla ticari işlerini yürütmek üzere bu hakkı ikinci bir tarafa devretmesi söz konusu. Franchising’in en önemli özelliği ise imtiyaz hakkını veren tarafın işin yönetim ve organizasyonu konusunda know-how yani bilgi ve destek sağlıyor olması.

Türkçe karşılığı “imtiyaz” olan franchise, İngilizce bir kelime. Fransızca “affanchir” olan franchise verme sözcüğünden türetilen franchisor ise “franchising imtiyaz verme” olarak Türkçe’ye çevrilebilir. Buradan yola çıkarak yapılan tanımlamaya göre francihor; bir ürüne, hizmete veya bilgi birikimine, bunlara ait kalitesi kanıtlanmış ve başarılı bir markaya/isme sahip olup da, bunların satış dağıtım veya işletme hakkını belirli bir bedel karşılığı veren taraf anlamına geliyor. Franchisee ise, doğrudan veya dolaylı bir malı bedel karşılığında franchisor’un ticari adını/markasını, know-how’ını, iş görme ve teknik yöntemlerini, sistemini ve diğer sınai/fikri mülkiye haklarının kullanımını üstlenen taraf demek.

Bunlar dışında karşınıza çıkacak yabancı terimler “Franchisee Fee” ve “Royalty” olacaktır. Franchisee Fee; franchisee’nin, isim, marka veya sistemi kullanma hakkı karşılığında franchisor’a ödediği başlangıç bedeli anlamına geliyor. Türkçe karşılığı ile “giriş bedeli”. Yıllık ciro ve kardan, anlaşmada belirlenen oranlarda yüzde olarak ödenen royalty ise, bir lisans veya ticari marka sahibinin sahip olduğu hakları bir başkasına devretmesi karşılığında aldığı bedel demek. Bunun tam karşılığı olan Türkçe terim ise ‘lisans bedeli’.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.