Popeyes bayilik

Popeyes bayilik

Popeyes Hikayesi
TAB Gıda, 2007 yılında Louisiana’nın ünlü şefleri tarafından geliştirilen eşsiz lezzet formülleri ve New Orleans’ın geleneksel lezzetlerini otantik tatlarla birleştiren, 12 saat önceden özel baharatlarla marine edilen, çıtır çıtır ve sıcacık servis edilen Popeyes tavuklarını Türk tüketiciler ile buluşturmuştur. 2007 yılından bu yana TAB Gıda güvencesi ile Türkiye’de hizmet veren Popeyes, Türkiye’nin 40’tan fazla şehrinde 150’den fazla restoran sayısına ulaşarak liderliğini kanıtlamıştır.

Türkiye’nin hızlı servis restoran zinciri sektörü lider TAB Gıda güvencesiyle istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden Popeyes, restoranlarındaki mükemmeliyetçi hizmet anlayışı sayesinde 2016 yılında Popeyes Louisiana Kitchen Grup tarafından 27 ülke arasından “Yılın Franchisee’si” ödülüne layık görülmüştür. Forum Mersin Popeyes restoranı ise, “en başarılı Popeyes restoranı” yarışmasında birinci olarak “Gold Plate” ödülünü kazanmıştır. 2014 yılında ise Popeyes restoran zincirleri ile Popeyes Louisiana Kitchen Inc. tarafından “Marka bilinirliğini oluşturmak, Küresel ödülü” almıştır. 2015 senesinde ise yine Popeyes Louisiana Kitchen tarafından “International Market of the Year” ödülüne layık görülmüştür.

POPEYES LOUISIANA KITCHEN INC.:
Popeyes’ın hikâyesi, yemek pişirmenin bir tutku olduğu, yemek tariflerinin kuşaktan kuşağa aktarılıp, özenle hazırlandığı Louisiana’da başlamıştır. Louisiana’nın ünlü şefleri tarafından geliştirilen eşsiz lezzet formülleri ve New Orleans’ın geleneksel lezzetlerini otantik tatlarla birleştiren, 12 saat önceden özel baharatlarla marine edilen, çıtır çıtır ve sıcacık servis edilen Popeyes tavukları, 2010 yılında Amerika’da yapılan lezzet testinde “Amerika’nın kızarmış tavuk şampiyonu-mağlup edilemez baharatlı lezzet” olarak da 1. seçilmiştir. Bugün dünyada 27 ülkede 2.000’den fazla şubesi ile hizmet veren Popeyes, 2016’da Dünya’da 44’üncü, Türkiye’de ise 9. yılını kutlamıştır.

Franchising
TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Popeyes’in Türkiye’de Master Franchise olarak tüm lisans haklarına sahiptir. Restoranların işletmeciliği için verilen lisans (franchise) süresi 10 yıldır. Verilen lisans sayesinde Lisans Alan kişi sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır.

Franchisee Adaylarında Aranan Özellikler:
TAB Gıda olarak, girişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip, başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesi olup, yatırımın gerektirdiği finansal kaynaklara sahip olabilen işletmeci franchisee adayları tercih edilmektedir.

Eğitim:
Seçilen işletmeci adayı, Tab Gıda tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanır. Lisans Alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebilir.

Destek Hizmetleri:
İşletmecilerimize, restoranın açılış hazırlıkları süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam, satın alma, lojistik, eğitim, insan kaynakları, operasyon, kalite kontrol gibi yoğun destek hizmetleri verilmektedir.

Popeyes Yatırım Şartları:
Yatırım bedeli, Popeyes için 400.000 USD+KDV ’den başlamaktadır.

TAB Gıda’nın Sub franchisee’lere verdiği restoran işletmeciliği süresi Popeyes için 10 yıldır. Verilen lisans sayesinde, lisans alan kişi sahip olduğu restoranda ve ilgili marka altında ticari faaliyet göstermeye hak kazanmaktadır. Net ciro üzerinden %13 royalty alınmaktadır.

Yer Seçimi:
Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler restoran açılacak mekânda aranan özellikler arasındadır. Restoran açılacak lokasyon Tab Gıda yetkilileri tarafından onaylanır ve kiralanır.

Fiziksel Özellikler:
İş yeri giriş katında olmalıdır. Giriş katı minimum 120 m2, toplam kapalı alan ise minimum 300 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 6.5 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Food Courtlarda yer alan restoranlarımız için depolar dâhil 100 m2 alan yeterli olacaktır.

İş yerinin giriş katında olma zorunluluğu dışında, kiralanan lokasyonda gerçekleşen inşaatın uygunluğu ilgili markaların standartları doğrultusunda kontrol edilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.