Perla Tea & Coffee

PERLA Tea & Coffee, benzeri olmayan bir cafe konsepti. Diğer cafelerden farkı, çaya kahveden daha fazla ağırlık vermesi ve zengin dünya çaylarını sunması. Sunduğu çayları ve kahveleri aynı zamanda açık olarak da satması.

PERLA 20 yılın üzerinde çay ithalatı, paketlemesi ve ihracatı deneyimi olan Selen Gıda tarafından kuruldu. Örnek işletmelerini alışveriş merkezleri ve hipermarketler içinde açtı. Koseptin olgunlaşmasından ve karılığın görülmesinden sonra hızlı yayılma planını uygulamaya koydu.

İstanbul´da Beylikdüzü Migros ve Bakırköy Town Center alışveriş merkezlerinde açılan Perla cafelerinin yanı sıra, İstanbul Kozyatağı ve Ankara Cepa Carrefour içinde çay standı ve cafe birlikte açıldı. Carrefour içine açılan ve tedarikçi tarafından işletilen ilki çay butiği oldu.

Ülkemizde hemen herkes çay tüketicisidir, çoğunluk da tiryakisidir ama cafelerde çaydan çok kahve içilir. Ülkemizde kahve “Türk usulü” telveli, köpüklü sevilir ama nedense cafelerde öncelik batı usulü filtre kahvelere verilir. PERLA herkes tarafından çok sevilen çayın ve Türk kahvesinin cafelerde de ilk tercih olması için sunuşunu değiştirdi. Türk kahvesini taze kavuruyor, müşterinin isteğine göre kavurma derecesi koyu veya açık olabiliyor, taze çekip köpüklü Türk kahvesi yapıyor. En kaliteli dünya çaylarını, yo-yo bardakta üç dakika demleyerek tüm dünyada olduğu gibi sunuyor. Bunların yanısıra tabi tüm sıcak ve soğuk kahve çeşitlerini müşterilerine sunuyor. Pastaları ve unlu mamulleri ile sadece birşeyler içilecek değil, birşeyler yenilecek mekanlar da yaratıyor. Kendine has sıcak dekoru, koyu ahşap kaplamaları, deri sandalyeleri ile insanlara rahat bir atmosfer sunuyor

Sayıları altmışı aşan çay çeşitlerini ve isteğe göre kavrulmuş Türk kahvesini müşteriler açık olarak alıp evine götürebiliyor. Aynı lezzeti evinde de yaşıyor, çayın farkını kendi ortamında kendi
çayıyla, kahvesiyle karşılaştırınca anlıyor, misafirlerine ikram ediyor. Beğenirse alışıyor, tekrar geldiğinde ise ne istediğini kesin olarak biliyor, PERLA bu anlamda rakipsiz konumda.

PERLA CarrefourSA ile yaptığı anlaşma gereği, ülke genelinde hipermarketler içinde çay ve kahve satan PERLA standları açacak. CarrefourSA içinde çay ve kahve standı açarak, aynı hipermarket içinde veya önünde çok düşük bir yatırımla derhal kazanmaya başlayan, hipermarketin müşteri potansiyelini kullanan, az personel gerektiren, sabit gider, tahsilat ve nakit akış sorunu olmayan bir iş sahibi olabililirsiniz.

az personel gerektiren, sabit gider, tahsilat ve nakit akış sorunu olmayan bir iş sahibi olabililirsiniz
Firma Bilgileri Detaylar
Kuruluş Yılı 2007
Çalışan Sayısı 40
Mağaza Sayısı 06
Franchise İsim Hakkı Bedeli 50.000,00 TL
Dekorasyon Maliyeti 100.000,00 TL
Yatırım Maliyeti 150.000,00 TL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.