Passport Pizza

Pasaport Pizza, 1998 yılında ilk restoranını İzmir’in Kordon semtinde, seçkin bir hizmet anlayışıyla, lezzet geleneğini yaşatmaya başlatmıştır.

Özel teknikle üretilen pizzaları ve zengin menüleriyle kısa zamanda İzmir’liler tarafından benimsenmiştir.
Ege bölgesi başta olmak üzere Akdeniz,Marmara,İç Anadolu,Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgesinde hizmet vermeye devam eden Pasaport pizza hızla Türkiye genelinde yayılmaya devam etmektedir.

10 yılı aşkın bir süreden beri kaliteyle özdeşleşmiş markası,modern işletme sistemleri, müşteriye hizmet anlayışı ve kurumsal yapısı ile Pasaport Pizza,Türkiye genelinde 69 şubesi ile Pizza restoran sektörüne farklı bir boyut getirmiştir.

PASAPORT PİZZA, kendi işletme sistemini başarıyla uygulayacak girişimciler ile arasındaki ilişkinin nasıl olacağını sözleşme ile belirler.

Franchise sisteminde karşılıklı hak ve yükümlülükleri, franchise alanın sahip olması gerekli nitelikleri, franchise satış birimlerinin fizibilite açısından uygun olması gerekli özellikleri, bölgesel haklar, franchise verenin franchise alanı denetim derecesi, franchise alanlardan ücretin nasıl ve ne kadar alacağını, franchise verenin sağlayacağı eğitim ve danışmanlık kapsamının ne olacağı, taraflar arasında koordinasyonun nasıl sağlanacağı, taraflar arasındaki anlaşma ile belirlenir.

Standardizasyon bütün franchise fikrinin merkezidir. Her franchise biriminin faaliyetleri üç alanda tutarlılık göstermelidir.

 

  • Ürün ve hizmetler
  • Ürün ve hizmetlerin sunuş şekli
  • Her birimin tüketicinin gözünde yarattığı imaj

Franchise edilebilen işin özelliği her yerde kolaylıkla uygulanabilecek, aynı şekilde tekrarlanabilecek bir iş olmasıdır.

Standardizasyon franchise zinciriyle oluşturulan itibarın sürdürülmesinde önemlidir. Bu nedenle ana firma bütün birimlerde standardizasyonun sağlanması için sıkı bir şekilde kalite kontrolünü sürdürür.

İş için gerekli teçhizat ve ekipman aynı fiyatla temin edilebilmeli franchise alanın yerleşme düzeni, iç dekorasyonun dizaynı, renk düzeninin seçimi farklı yerlerde de aynı şekilde uygulanabilmelidir. İş, rakiplerinden ayırt edilebilecek ama kolaylıkla taklit edilemeyecek özellikte olmalıdır.

Franchisingin Amacı
Karşılıklı güven ve sürekli bir iş ilişkisi içinde her iki tarafın bir birinden yararlanmasını sağlamaktır.

Franchisingle her satış biriminde aynı standartta ürün ve hizmetin sunulması ve standart görünümün sağlanması önemli olduğundan, firmalar bir pazarlama ve dağıtım yöntemi olarak franchising sistemini benimserler.

Sisteme girebilmek ve marka adını kullanabilmek için ödenen başlangıç ücreti ile ana firmanın franchise alana verdiği eğitim ve sürekli yardımlar için ödenen royalty, reklam ve ana firmadan alınan hammadde ile malzeme ücretleri, toplam olarak bir defa yada ana firmanın isteğine bağlı olarak franchise alanın işletmesi faaliyete geçtikten sonra aylık/yıllık satışların belli bir oranı olarak taksitler halinde ödenir.

Franchise Alan Açısından Avantajlar
Franchise alan yatırımcı,
* Ana firmanın desteğiyle tanınmış ve başarılı olmuş bir marka ile işe başlamak.
* Hazır müşteri kitlesi.
* Girişimcinin riski minimize edilir.
* Yatırım ve işletme danışmanlığı.
* Hukuki danışmanlık.
* Daha fazla reklam ve promosyon imkanı.
* Daha yüksek kalite koşulları.
* Bölgesel haklar nedeniyle rekabete karşı korunur.
* Kendi işini kurmuş olur ve sahiplenir.

Bayi Olmak
PASAPORT PİZZA Franchising sistemine başvuru prosedürleri aşağıdaki gibidir:
* Başvuru Formu doldurularak tarafımıza ulaştırılması,
* Kişisel finansman bilgileriniz ve açmak istediğiniz şube yeri hakkındaki bilgilerle ilgili yüz yüze görüşmenin yapılması.
* Tarafımızdan hazırlanacak raporun ön değerlendirmesi, değerlendirme olumlu bulunur ise tarafınızdan aday şube alanı seçenekleri bulmanız talep edilir.
* Aday mekan yada mekanların alternatifleri bulunduktan sonra inceleme ve fizibilite çalışmaları için aday bölgeye ziyaret.
* Fizibilite 3 İş + 1 Hafta tatili gününü olmak üzere 4 gün olarak planlanmıştır.
* Sözleşme şartları kesinleştirilir ve Sözleşme imzalanır.
* Mimari proje firmamız denetiminde yapılır ve hayata geçirilir.
* Personel ve yönetici adayları eğitilir.
* Ana ürün ve yardımcı malzemelerin sevkiyatları yapılır.
* Şube açılış yapılır.

 

 

Karşılıklı güven ve sürekli bir iş ilişkisi içinde her iki tarafın bir birinden yararlanmasını sağlamaktır.

 

Firma Bilgileri Detaylar
Kuruluş Yılı 1998
Çalışan Sayısı 800
Mağaza Sayısı 76
Franchise İsim Hakkı Bedeli 25.000,00 USD
Dekorasyon Maliyeti 70.000,00 USD
Yatırım Maliyeti 100.000,00 USD

Franchise Başvuru Formu

 [contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.