OTORAPOR Oto Ekspertiz

OTORAPOR Oto Ekspertiz

OTORAPOR Oto Ekspertiz  teknik cihaz, ekipman ve robotlarla ikinci el araçların kaza/arıza durumlarını test ve muayene edip detaylı oto ekspertiz raporu düzenleyen, Türkiye’nin ilk profesyonel, tarafsız, bağımsız ve tam donanımlı oto ekspertiz kuruluşu ve ikinci el oto test check-up merkezidir.

2007 yılında İstanbul’da faaliyete başlayan OTORAPOR, bugün ülke çapına yayılmış bayi ağı ile birçok yerli ve ithal aracın alım – satım öncesi ekspertizini bağımsızlık ilkesiyle hızlı ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirmektedir.

OTORAPOR, 2012 yılında Amerika Birleşik Devletleri oto ekspertiz ve servis teknisyenleri sertifikasyon kuruluşu ASE ve Almanya’nın oto ekspertiz otoriteleri KÜS ve GTÜ ile yaptığı görüşmeler sonucunda kurumsal yapıya geçerek son teknoloji ürünü cihaz, ekipman ve robotları bünyesine katmıştır.

Şu anda Bostancı, İkitelli, Pendik, Ümraniye, Sakarya, Maslak, Zeytinburnu, İstoç, Kavacık, Kurtköy, Çorlu, Adapazarı, Kocaeli, İskenderun, Antalya şubeleri ile hizmet veren OTORAPOR, bayi ağını franchise yolu ile her geçen gün daha da genişletmektedir.

OTORAPOR şubelerinde kullanılan tüm cihazlar TÜV, TSE, ISO ve CE belgelidir. Servisler ise TÜV Austria, TÜV SÜD, Türk Akreditasyon TURKAK, SG, UKAS, NAVIGA, ISO 9001:2008, ISO 18001:2007, ISO 14001:2004, ISO 10002:2004 ve diğer tüm kalite standartlarına sahiptir. Ayrıca OTORAPOR şubelerinde çalışan teknisyenlerin tamamının da eğitim ve uzmanlık sertifikaları mevcuttur.

OTORAPOR’un hiçbir kurum, galeri, araç satış firmasıyla anlaşması ya da sözleşmesi yoktur. Alıcıya ve satıcıya eşit mesafededir.
OTORAPOR’da araç tamiri, alım satım ve aracılık yapılmamaktadır. OTORAPOR’un uzmanlığı sadece otomobil ekspertizidir. Araç ekspertiz eder, test eder, muayene yapar ve raporlar.

OTORAPOR’da, arabada olmayan bir arıza bulunmaz, mevcut arıza gizlenmez. Profesyonel teknisyenler ve ustalar ile son teknoloji ürünü test cihazlarının tespitleri raporlanır. Yanılma payı sıfıra yakındır.

Tüm testlerin ve kontrollerin sonuçları ayrıntılı biçimde bilgisayarda oluşturulan teknik verilerle birlikte rapor haline getirilir. Araç için profesyonel ikinci el ekspertiz raporu düzenlenir. Araç sahibi, onarım ya da bakım gerektiren konularda uzmanlarımız tarafından bilgilendirilir.

OTORAPOR, sizi kendi evinizdeymiş gibi ağırlar, alacağınız arabayı kendine alıyormuş gibi inceler. Paranızı ve zamanınızı korur.

Güvenmek İyidir Ama OTORAPORlamak Daha İyidir!

Neden OTORAPOR
OTORAPOR, oto ekspertiz pazarının ilk profesyonel firmasıdır. Hızlı ve kaliteli hizmet anlayışıyla çalışır. OTORAPOR markası, güç ve güvenilirlik demektir. OTORAPOR, denenmiş ve kanıtlanmış başarısıyla her zaman rakiplerinin önündedir. Oto ekspertiz pazarının büyüme potansiyelini görerek kendiyle birlikte bayilerini de sürekli geliştirir. Hammadde ve tedarik ihtiyacı yoktur. Müşteri kitlesi her zaman hazırdır. Yatırımınızı kısa vadede geri döndürür ve sektördeki kar marjının üzerinde kar elde etmenize imkan verir. Bayilerine ihtiyaçları olan hemen her konuda danışmanlık ve destek sağlar. Mükemmel bir araç sorgulama sistemi yazılımına sahiptir. Oto ekspertiz konusunda gereken tüm sertifikalara sahiptir.

OTORAPOR Bayii Olmak İçin Sahip Olmanız Gereken Özellikler
OTORAPOR bayii olmak için girişimcilik ruhu ve başarma tutkusuna, insan yönetimi ve finansal yönetim tecrübesine, OTORAPOR bayii olmanın gerektirdiği finansal imkanlar ve başarılı bir iş geçmişine sahip olmanız yeterlidir. Ayrıca zamanınızı ve gücünüzü OTORAPOR’a harcama isteğiniz de önemlidir.

OTORAPOR, Bayilerine Hangi Destekleri Sağlıyor?
Yer seçimi konusunda danışmanlık ve mevcut yer potansiyeli fizibilitesi
Personel işe alım süreçleri danışmanlığı
Personeller için açılış öncesi ve açılış sonrasında merkezde gerçekleştirilen periyodik eğitimler
Faaliyet süresince sürekli danışmanlık hizmeti
Genel ve lokal pazarlama desteği
Mal ve hizmet standartları belirleme ve denetim
Bölge koruma sistemi
Her türlü yazılım ve web desteği
Açılış aşamasında sağlanan kurumsal malzemeler (kıyafet, rapor, antetli kağıt, broşür vb.) ve eğitimler
Ortak bilgi havuzu kullanım olanağı

6 ADIMDA BAYİLİK (FRANCHISE) SÜRECİ

1. Başvuru ve Başvuru Değerlendirmesi

Aday, Bayilik (Franchise) Başvuru Formu‘nu doldurup OTORAPOR’a gönderir. İnternet üzerinden OTORAPOR’a ulaşan form, en geç bir hafta içinde Franchising Bölümü tarafından değerlendirilir. Bayinin açılacağı yer ile ilgili fotoğraflar, insan/araç yoğunluğu ve gerekli dökümanlar istenir. Değerlendirmeye alınır. Olumsuz başvurular e-posta yoluyla girişimciye bildirilir.

2. Aday Değerlendirmesi ve Lokasyon Ziyareti

Başvuru olumlu bulunduğu takdirde, bayinin açılacağı lokasyon ziyaret
edilerek yerinde değerlendirme yapılır. Eğer mevcutta bir yer yok ise
OTORAPOR’un önerdiği ya da adayın açmak istediği lokasyon için
görüşmeler yapılır. Gerekli incelemelerin tamamlanmasının ardından
Franchising Bölümü tarafından adaya randevu verilir ve yüz yüze görüşme
yapılır. Bu görüşmede adaya sisteme katılım ile ilgili detaylı bilgiler verilir.

3. Fizibilite Çalışmaları ve Rapor Paylaşımı OTORAPOR Oto Ekspertiz

Mevcut ya da açılacak yer için röleve alınır. Bölgenin iş potansiyeli hakkında tespit yapılır. Gerekli olacak ekipmanlar belirlenir. Aday için öngörü oluşturularak kar / zarar tablosu ve yatırım geri dönüşü ile ilgili çalışmalar yapılır. Yapılan fizibilite çalışması sonucu hazırlanan rapor, olumlu ise aday ile paylaşılır. Olumsuz raporların detayları girişimciyle paylaşılmaz.

4. Bayilik Sözleşmesinin İmzalanması OTORAPOR Oto Ekspertiz

Fizibilite raporu ve sonuçlarının paylaşıldığı adaya sözleşme örneği iletilir. Aday gerekli evrakları OTORAPOR’a teslim eder. Hakkında yapılan görüşmeler neticesinden sonra aday, 10 gün içinde sözleşmeyi imzalamak durumundadır.

5. Mimari Projenin Başlatılması OTORAPOR Oto Ekspertiz

Röleve çizilen alanda inşaat projesi başlatılır. Kullanılacak makine ve ekipmanların siparişleri verilir. Personel alımı için ilan verilir ve açılıştan önce tüm personelin alınması sağlanarak eğitimlere başlanır. Ekspertiz servisi içine görseller hazırlanır ve konumlandırılır. Baz stok hazırlanır. Açılışın yapılacağı tarih belirlenir.

6. Açılış Öncesi Çalışmalar ve Açılış OTORAPOR Oto Ekspertiz

Belirtilen açılış tarihine kadar açılış davetiyesi bastırılır ve yerel basın ile ilgili kurumlara dağıtımının yapılması için bölgeye gönderilir. Açılışa özel kampanya yapılır. Kampanya dağıtım broşürleri servise gönderilir. Açılış kampanyası ve haberleri çeşitli mecralarda duyurulması sağlanır. Açılış günü için bayinin anlaşmış olduğu organizasyon şirketi ile irtibata geçilerek standartlar belirtilir. Açılış belirlenen günde gerçekleştirilir ve bayi faaliyete başlar. İlk 1 hafta, merkez ofisten bir teknisyen sürekli olarak bayiye yardımcı olur.

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.