Oleg Cassini, yarım asırlık bir Amerikan markasıdır 2

Oleg Cassini, yarım asırlık bir Amerikan markasıdır

Oleg Cassini, yarım asırlık bir Amerikan markasıdır. Gelinlik ve abiye alanında ABD’nin bir numaralı markası konumunda olan marka bugün tüm dünyada 350’den fazla noktada kadınlarla buluşuyor.
Oleg Cassini’de seçeceğiniz gelinlik modeli veya abiyelerin tümü, hangi tarzda olursa olsun kadınların büyüleyici görünmesi için tasarlanıyor. Gelinlik modelleri ve abiye tasarımlarının yanı sıra, duvaktan pelerine, iç giyimden takı kesesine gelinlik aksesuarları anlamında çok geniş bir koleksiyonu da gelin adaylarının beğenisine sunuyor. Düğün, nişan, mezuniyet, kına ve benzeri özel davetler için gece elbisesi, nişan ve nedime kıyafetleri, ayakkabı, çanta, aksesuar, hediyelik eşya ve çocuk kıyafetleri gibi tüm detaylara erişmek mümkün oluyor.
Oleg Cassini Türkiye’de ilk mağazasını Kasım 2010 yılında açtı. Bugün İstanbul, Ankara, Bursa, Samsun, İzmit, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya’da toplam 20 mağazasıyla hizmet veriyor. Marka her geçen gün mağazalarının sayısını artırmayı sürdürüyor.
Oleg Cassini’de en şık tasarımlar, kaliteli malzemeler ve özenli işçilikleriyle öne çıkan gelinlik koleksiyonu ve abiye modelleri, kadınlara hızlı servis prensibi ve uygun fiyatlarla sunuluyor. Bu da, en özel günlere hazırlanırken, stilden ve kaliteden ödün vermeksizin modern kadınların yaşamına kolaylık katmak anlamına geliyor.
Oleg Cassini, Hollywood’un en gözde yıldızıyken evlenip kariyerine veda eden milyonların sevgilisi Monako Prensesi Grace Kelly ile evlenmeden önce yaşadığı aşkla ve onun için tasarladığı kıyafetlerle ismini hafızalara yazdı. Oleg Cassini’nin kendisi için tasarladığı pembe elbiseyle Kelly, 1954 yılında Cannes Film Festivali açılışında büyük sükse yaptı. Yine Oleg Cassini tarafından tasarlanan kadife detaylı romantik pembe elbise ise Kelly’nin bir stil ikonu olarak akıllarda yer etmesinde önemli pay sahibi oldu.
Oleg Cassini Jacqueline Kennedy’nin unutulmaz stilinin de mimarı idi. 1960 yılında Kennedy tarafından Beyaz Saray’ın resmi tasarımcısı olarak atandı. Amerikan tarihinin en ünlü First Lady’sinin imajını yaratan Cassini’nin tasarımları çok kısa bir sürede tüm dünya kadınları tarafından takip edilerek dünya modasına yeni bir yön verdi.
Oleg Cassini; daha yakın tarihte Rene Zellweger, Taylor Swift gibi ünlü Hollywood starlarının kırmızı halıda yürürken tercih ettikleri bir marka haline geldi.
Viola Chan 2015’ten bu yana Oleg Cassini Kreatif Direktörü olarak görev yapıyor. Günümüzün modern, özgüvenli ve cesur kadınları için tasarladığı gelinlikler ve gece kıyafetleri, özenli detayları ve en üst seviyedeki işçilikleriyle nefes kesiyor.
Viola 1991 yılından beri profesyonel kariyerini gelinlik ve abiye tasarımlarına adamış bir isim. 2003 yılında dünyanın önde gelen gelinlik ve abiye firması David’s Bridal’ın ekibine dahil oldu ve Oleg Cassini markası için tasarımlar yapmaya başladı. Oleg Cassini’nin zamansız şıklığa ve stile yönelik vizyonunu tasarımlarına yansıtan Viola, ikonik tasarımcının o meşhur, “iyi giyinmek biraz aşık olmak gibidir” sözlerini mottosu olarak benimsedi. Bugün halen aynı aşk ve baş döndürücü tutkuyla çalışıyor, Oleg Cassini’nin 100 kişilik kreatif ekibine yaratıcılığıyla yön veriyor.
Moda Viola’yı genç yaşından beri büyülüyor. Dedesi, Viola’nın çocukluğunu geçirdiği Hong Kong’da eğlence sektöründe çalışıyordu. Bu sayede henüz bir çocukken pek çok film premier’ine katıldı. Bu davetlerde gördüğü film yıldızlarının ışıltısı ve zarif stilleri ona tasarımcılık serüveninde ışık tuttu. İngiltere Oxford’da yatılı okuduğu yıllarda sanatsal yeteneklerini geliştirdi. Resim, dikiş, örgü ve çizim alanında çalıştı. Hafta sonlarında gelinlik workshop’larına katıldığı sırada, ilk kez bir gelinin hayallerindeki gelinliği bulduğunda yaşadığı mutluluk dolu o özel deneyime tanıklık etti. Sonrasında London College of Fashion’da moda eğitimi aldı. Bu süre içerisinde bir yandan Avrupa’yı gezerken bir yandan da okuldaki programlar aracılığıyla farklı moda evleriyle çalışma şansı yakaladı. Farklı ülkelerde, Hong Kong, İngiltere ve ABD’de yaşadığı deneyimler, tasarımlarını etkilemeyi sürdürdü. İnovatif Tasarım yönetimi alanında MBA yaptı. Sıradışı yeteneği, her zaman en etkileyici olana dair tutkusu onu Oleg Cassini ile buluşturdu. Bugün, onun tasarımlarını üzerinde taşıyan bir kadının herhangi bir davette fark edilmemesi mümkün değil.
Oleg Cassini her yaştan, her vücut tipinden ve her zevkten kadına kendini özel hissettirecek, tüm kadınların tam da hayallerindeki gibi mükemmel görünmesini sağlayacak ışıltılı bir dünya sunuyor. Koleksiyonlarda hem klasik tercihlere, hem de dünyadaki en son trendlere dokunan yüzlerce farklı modele yer veriliyor. Bugün Oleg Cassini sayesinde kadınlar, gelinlikten duvağa, saç aksesuarından ayakkabıya hayallerindeki tasarımları en hızlı şekilde ve uygun fiyatlarla gardırobuna ekleyebiliyor.

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.