Nilhan Sultan Bayilik Veriyor

Nilhan Sultan Bayilik Bilgileri

Nilhan Sultan koku, lokum ve osmanlı şerbeti içeren konseptinde bayilikler veriyor. Nilhan Sultan, Cennet Mekân Sultan II. Abdülhamid Han’ın 5. kuşak torunu olan Nilhan Osmanoğlu’na ait bir marka. Bayilik konseptinde satılan ürünlerin ortalama kar marjı %45 ve % 75 arasında değişiyor. 2 şubesi olan markanın 2018-2019 yılı franchise hedefi ise 100 bayiye ulaşmak.

Nilhan Sultan markası girişimcilere pazarlama, proje ve personel eğitimleri konuusnda yardımcı oluyor. Bayilik almak için gerekli lokasyon özellikleri ise şu şekilde;

Kapalı alan minimum 30 m2, açık alanı ise minimum 12 m2 olmalıdır. Ön cephe genişliği; minimum 4 m, her kat için tavan yüksekliği minimum 2.90 m olmalıdır. Avm ve iş merkezlerinden yer alan mağazalar için depolar dahil kapalı alan için 30-50 m2 yeterlidir.

•Cadde üzerinde olması (Yaya ve taşıt trafiğinin uygun olduğu ana arterler)
•Yürüyüş alanı üzerinde olması
•Park kolaylığı olması
•Muhakkak bahçe ya da açık alana sahip bir yer olması
•Cephesi en az 6m olmalı.

Nilhan Sultan Lokasyon Bilgileri

Yatırımcı adayın yatırım yapmak istediği bir bölge var ise bölgenin NİLHAN SULTAN mağaza açma planları içerisinde olup olmadığı değerlendirilir. Bölge uygunsa emlak kriterlerimiz hakkında detaylı bilgi yatırımcı adayı ile paylaşılır. Emlak arayışına başlanabilir yada yatırımcı adayın önerdiği bir emlak var ise uygunluğu önce fotoğraflar üzerinden sonra yer ziyareti yapılarak değerlendirilir. Mağazanın yeri bayilik talebinde bulunan yatırımcı adayları tarafından belirlenerek NİLHAN SULTAN önerilebildiği gibi, Mağazaların gerek cadde üzeri, gerekse alışveriş merkezleri içinde mutlaka açık alana sahip olması gerekmektedir.

Nilhan Sultan Fizibilite Çalışması

Emlak değerlendirme sonucu olumlu olan emlak ve lokasyon için fizibilite çalışmasına başlanır.Protokol imzalandıktan sonra Fizibilite çalışması minimum 1 hafta sürer ve yatırım maliyetlerinden tahmini satış rakamlarına kadar birçok konuyu kapsar. Lokasyonun yaşam alışkanlıklarının NİLHAN SULTAN konseptine uygunluğu analiz edilir.
Fizibilite rapor detayları olumsuz ise yatırımcı adayla paylaşılmaz. Sadece olumsuzluğu oluşturan temel neden aktarılır. Fizibilite raporu olumlu ise bire bir görüşmede tüm detaylar yatırımcı aday ile paylaşılır. Yatırımcının NİLHAN SULTAN ailesine katılma süreci başlatılır. Bu aşamada iyi niyet sözleşmesi imzalanır.

EMLAK KİRALAMA

Uygunluğuna karar verilen emlağın kira sözleşmesi yatırımcı tarafından imzalanır. Bu aşamada sözleşme maddeleri konusunda NİLHAN SULTAN Hukuk Departmanı yatırımcıya destek verir. Emlak kiralama sözleşmesinin en az 5 YILLIK olması zorunludur.

FRANCHİSE / BAYİLİK SÖZLEŞMESİNİN İMZALANMASI

Sözleşmenin imzalanması için gerekli evrak listesi yatırımcı ile paylaşılır ve evrakların tamamlanması istenir.
NİLHAN SULTAN katılım bedeli (150.000 TL + KDV)
KİOKS için 30.000 TL + KDV
CADDE DÜKKAN için 50.000 TL + KDV
CAFE&RESTORAN için 150.000 TL + KDV tabela bedeli istenir.

Sözleşme imzalanmadan önce yada imzalanırken muhakkak tahsil edilir. Evrakların tamamlanmasına istinaden 5 yıllık Franchise sözleşmesi imzalanır.

RÖLEVE, PROJE ÇİZİMİ VE FİYATLANDIRMA

Röleve alındıktan sonra 1 hafta içerisinde yerleşim planı çizilir ve yönetim tarafından onaylanır. Ortalama 15 gün içerisinde proje detayları tamamlanır. Tüm bu çalışmalar sadece NİLHAN SULTAN Mimari Departman tarafından yürütülür.

NİLHAN SULTAN anahtar teslim mağaza sistemini uyguladığından tüm süreçler için kendi bünyesinde gerekli departmanları oluşturmuştur. Mimari proje; dekorasyon, ekipman, inşaat ve ürünler katılım bedeli fiyatına dahil değildir. Fizibilite çalışmasında elde edilen konsept ve ürün maliyetlerinine uygun şekilde ödeme planı sunulur . Sunulan ödeme planı yatırımcı tarafından onayladıktan sonra inşaat sürecine başlanır. Dekorasyon maliyetleri dükkân metrekaresine göre değişiklik göstermektedir.

HARİCİ BAYİYE VERİLECEK DESTEKLER

Personel eğitimi seminerleri verilecek
Lojistik ürün teslimat garantisi
Yerel basın tanıtımı ve sosyal medya duyurusu
Sermaye desteği sağlanır

BİLGİLENDİRME
•Royalty bedeli %6 ‘dir.
•Ortalama günlük ciro beklentisi 2.000₺ – 2.500₺
•Yerel basın tanıtım ve sosyal medya duyurusu

Nilhan Sultan bayilik formu sultandan.com sitesinden doldurulmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.