NEŞVE 2

NEŞVE

Türkiye’nin ilk yerli gurme çay-kahve evi olma özelliğini elinde bulunduran Neşve; 2008 yılında ilk mağazasını Kayseri’de açtı. Sektörde yerli bir marka olması gerektiğine inanarak; Türk Kahvesini ve Türk damak tadını ön planda tutarak, en kaliteli çay – kahve zincirini oluşturmayı hedefledi. Bu amacı doğrultusunda hızla büyüyerek sektördeki önemli markalar arasında kısa sürede yerini aldı. “Herkesin Hayalinde Bir Neşve Açmak Vardır” sloganıyla 2009 yılından bugüne Türkiye’nin birçok noktasında misafirleriyle buluşmaya ve enfes tatlarını Türkiye’nin dört bir yanına yaymaya devam ediyor.

MİSYONUMUZ
Misyonumuz; kaliteli ve özelleştirilmiş ürünlerimizi en iyi ortam ve hizmetle; tüm şubelerimiz aynı kalitede en özel haliyle misafirlerimize sunabilmek.

VİZYONUMUZ
Vizyonumuz; Türk damak tadına uygun geniş ürün yelpazemiz ile misafirlerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılamak. Misafirlerimizin ve paydaşlarımızın her zaman yüzünü güldüren ve mutluluk veren lider bir şirket olmak.

“Bir işi yapmanın her zaman daha iyi bir yolu vardır” diyerek müşterilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaçlarını (beklentilerini) en üst seviyede sağlayabilmek için, tüm çalışanların katılımı ile sürekli iyileştirme, hızlı, etkin çözümler üreterek, sürekli gelişmeyi ve ilerlemeyi sağlayabilen, eğitimden asla taviz vermeyen, sektöründe rekabet gücü yüksek olan bir firma kültürü oluşturmaktır.

Ürün kalitesi: Dünyanın en iyi kahvelerini yeşil çekirdek olarak ithal ediyor ve haftalık olarak kavuruyoruz; sipariş üzerine taze öğütüp sunuyoruz. Türk çayımızı Rize’de özel iki buçukluk çay yapraklarından toplatıp özenle demleyip sunuyoruz.

Misafir memnuniyeti: Fark yaratmanın temel unsuru olan, misafirlerimize daha kaliteli hizmet sunmak için, her adımda özenli ve dikkatli davranarak yüksek seviyede misafir memnuniyeti sağlamaktayız.

Ailemiz: Takım anlayışı ve eğitim konusunda, her kademede destek ve dayanışma içerisinde faaliyet göstermekteyiz. . Bütün ekibizimin alanında uzman ve sürekli kendini geliştiren kişilerden oluşması için gayret gösteriyoruz. Bütün şubelerimiz, çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve misafirlerimizle biz büyük bir aileyiz.

Sürekli gelişim; Gelişmede durağanlığın gerileme ile eş anlamlı olduğunun bilinciyle, hizmet anlayışını değişen koşullara ve teknolojiye adapte ederken, aynı zamanda kurumsal yapımızı sürekli yenileyerek, gelişmeye devam etmekteyiz.

Neşve Çay-Kahve Evi markası, büyüme stratejisi olarak franchising sistemini benimsemiştir. Franchising bir ürün veya hizmetin imtiyaz hakkına sahip tarafın, belirli bir süre şart ve sınırlamalar dâhilinde işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin bilgi ve destek (know-how) sağlamak sureti ile, imtiyaz hakkını; ticari işler yürütmek üzere ikinci tarafa verdiği, uzun dönemli ve sürekli bir iş ilişkilerinin bütünüdür.

Franchising, birbirinden bağımsız iki taraf arasında meydana getirilen sözleşmesel bir ilişkidir. Neşve’nin kısa sürede oluşturmuş olduğu şubelerindeki en büyük başarısı; büyük oranda işletmecilerinin işlerine olan aşklarından ve bu konuda ki üstün yeteneklerinden kaynaklanmaktadır. Bunun yanısıra bu başarıya katkıda bulunan en önemli özelliğimiz ise; yatırımcılarımızın sürekli yanında hissettikleri merkezi destek ve sürekli olarak sürdürdüğümüz eğitim programlarımızdır. Bizler markamızın büyümesi adına bize destek olacak, değer katacak, markamızı kendi markası gibi benimseyecek, bizimle birlikte üretecek ve bizimle büyüyecek yatırımcılarımıza kapılarımızı sonuna kadar açıyoruz.

Bizim için franchising, “yatırımcılarımızla yapmış olduğumuz bir evlilik” anlamına gelmektedir.

Kendi Kültürümüz – Kendi Tatlarımız: Neşve; %100 yerli sermaye bir firma olarak kurulmuş olup, önceliği Türk Kahvesi ve Türk Çayıdır. Menümüz ve hizmet kalite standartlarımız belirlenirken tamamen kendi kültürümüze özgü şekilde belirlenmektedir.

Ürün Kalitemiz: Neşve; menüsünde bulunan her ürünü yüksek kalitede sunmayı le edinmiştir. Kahvelerimiz haftalık taze kavrularak mağazalarımıza dağıtılmakta olup, çaylarımız Rize’de özel yetiştirilmekte, iki buçukluk çay yapraklarından toplatılmaktadır.

Hizmet Anlayışımız: Mağazalarımıza giren her kişi bizim misafirimizdir ve onları kendi evimizde gibi misafir eder ve ağırlarız.

Birlikte Büyüğüz: Bizim sistemimiz yatırımcılarımızı sadece kurallara uyan ve uygulayan bir yapıdan çıkarıp; birlikte üretmeye teşvik eden bir yapıya sahiptir. Biz yatırımcılarımızın markamıza değer katması için onları teşvik ediyoruz.

Yerele Uymak – Esneklik: Biz bulanacağımız her noktada, o bölgenin yapısına uygun davranmaya, o bölgenin kültürüne uymaya özen gösteririz. Bu nedenle bulunduğumuz her noktada insanların ikinci evi olmaya adayız.

Tanışma: Bizimle çalışmak isteyen yatırımcılarımız sitemizde bulunan başvuru formunu doldurarak ön başvurularını gerçekleştirirler. Formunuz bize ulaştıktan sonra franchising ekibimiz sizlere ulaşarak gerekli bilgilendirmeyi sağlar.

Davet: İlk bilgilendirme sonucunda uygun görülen yatırımcı adaylarımız Kayseri merkez şubemize tanıtım için davet edilir. Yer Seçimi: Merkezimizde yapılan tanıtım ve gerekli görüşmelerden sonra uygun bulunan yatırımcı adayımız ile saha ekiplerimiz, Neşve konseptine en uygun yeri belirlemek için çalışmalara başlarlar.

Fizibilite ve Teklif: Bulunan yere göre gerekli fizibilite ve teklif çalışması hazırlanarak yatırımcımıza sunulur.

Sözleşme: Yapılan fizibilite ve teklif çalışmasını olumlu bulan yatırımcılarımız beş yıllık franchising sözleşmesi imzalanır.

İnşaat ve Dekorasyon Süreci: Sözleşme imzalanmasını takiben mimari projelendirme ve uygulama çalışmalarına başlanır. Yatırımcı adayımız dilerse inşaat işlerini projeye uygun olarak kendisi gerçekleştirebilir ya da anahtar teslim olarak bütün işleri Neşve’ye bırakabilir.

Personel Seçimi ve Eğitim: Mimari sürecin tamamlanmasına yakın eğitim ekibimiz sizlerle birlikte personel seçimini gerçekleştirir ve eğitim programları oluşturulur.

Açılış: Dekorasyon ve eğitim süreçleri tamamlandıktan sonra mağaza açılışı gerçekleştirilir. Açılıştan itibaren ilk dönemlerde ekiplerimiz sizinle birlikte mağazamızı işletirler.

Süre: Sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren bir mağazanın açılması ortalama 45 – 60 gün arasında değişmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.