Nargile Cafe Nasıl Açılır – Nargile Salonu Açmak

Nargile Cafe Nasıl Açılır

Bir nargile salonuna başlamak için rehberimiz, bu işletmenizin sizin için iyi bir eşleşme olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak tüm önemli bilgileri kapsıyor.

Nargile veya nargile kültürü ile ilgilenen herkes bir Nargile Cafe açabilir. Nargile salonu özellikle gençler arasında yaygındır ve tütün kullanıcılarının kapalı alanlarda tercih ettiği bir oturma ortamıdır. Yurt içinde ve yurt dışında bir çok Nargile salonu örneği bulunmaktadır. Nargile konusunda franchise veren firmalar olduğu gibi kişisel girişimcilerde bu alanda danışmanlarımızdan destek alarak cafelerini açabilirler.

Nargile cafe tasarımı

Nargile salonu sahibi tüm nargile parçalarının temiz olduğundan emin olması gerekir. Benzer şekilde, salonun nargile tedarikinin temiz ve bozulmamış olduğundan emin olmaları gerekir. Bir salon sahibi müşteriyi nargile başına ücretlendirir, ödemeleri takip eder ve cafesini temiz tutar. Nargile salonları genellikle küçüktür ve bir kaç kişi tarafından çalıştırılabilir. Ortalama 100 m2 civarı açılabilen nargile cafelerde mekan ne kadar geniş olursa müşteri çekmekte o kadar kolay olacaktır.

Nargile salonlarının müşterileri genelde sadık olurlar. Bu sektörde iyi hizmet veren bir nargile salonu devamlı müşteri çekmeyi başarır. Nargile cafeler genelde nargileden sonra çay ve kahve gibi içeceklerden de para kazanır. Nargile genellikle 2 veya 4 kişi tarafından paylaşılarak içilir ve müşterilerin daha uzun oturmasına sebep olur.

Nargile cafe için büyüme potansiyeli

Nargile salonunuz en iyi nargile, en düşük fiyatlar, en iyi indirimler veya diğer harika olanakları sunuyorsa, ziyaretçiler için uğrak bir mekan olacaktır. Nargile salonları tütünün esnek olmayan taleplerinden daha çok kazanıyor . Nargile içen insanlar genellikle bunun için çok para ödeyecek ve satın almaya geri döneceklerdir. Bu nedenle en iyi ürünleri, hizmetleri veya maliyet fırsatlarını sunan bir nargile salonu çok büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Nargile cafe tasarımı

Başarılı bir nargile salonu oluşturmanıza yardımcı olacak bazı beceri ve deneyimler nelerdir?
Bir nargile salonu sahibinin nargile üzerinde sıkı bir kavrayışı olması gerekir. Nasıl içtiklerini, nargile nasıl ölçtüğünü, bir nargile ile nasıl ilgileneceğini ve hoş bir sigara içme seansı nasıl yapılacağını anlamalılar. Yüksek kaliteli nargile salonu sahipleri de sigara nargile kültürünü anlarlar . Nargile orta doğu bir yenilik olduğu için, bazı ziyaretçiler egzotik bir şey denemek için salonlara gider. Nargile oldukça popüler hale gelse de, yüksek kaliteli bir salon, “çan ve ıslık” ı yine de güzel bir deneyim haline getirecektir.

Bir nargile salonu sahibinin içki ve tütün yasalarını da anlaması gerekir. Konukların her zaman güvende olması gerekmektedir. Konuklar çok fazla nargile içebilir ve hastalanmasına neden olabilir. İyi bir nargile salonu sahibi, konukların nargile hakkında bilgili olmasını sağlayacaktır.

Bir nargile salonunun açılmasıyla ilgili maliyetler nelerdir?

Bir nargile salonu başlatmak için yaklaşık 200 bin lira ve üzerinde para harcamanız gerekir. Bu fiyat sadece nargile takımlarının alınmasını içermez aynı zamanda cafe dekorasyonu ve menüde kullanılacak öğelerin mutfak ekipmanları içinde kullanılmaktadır. Üst seviye bir nargile salonu açmak ise 500 bin lira civarında tutmaktadır.

Nargile

Bir nargile salonu işi başlatmak için adımlar nelerdir?

Nargile salonunuzu kullanmaya hazır olduğunuzda, işinizin yasal olarak uyumlu olduğundan emin olmak ve işiniz büyüdükçe zaman ve para harcamaktan kaçınmak için aşağıdaki adımları izleyin:

İşini planla
Bir girişimci olarak başarı için açık bir plan şarttır. Göz önünde bulundurmanız gereken birkaç önemli konunun başında başlangıç ​​maliyetleriniz ve hedef pazarınız için iş planı yapmanız gerekmektedir.

Bir tüzel kişilik oluşturun.
Bir yasal işletme kuruluşu kurmak, nargile salonunuz dava edilirse kişisel olarak sorumlu olmanızı önler.

Bir işletme hesabı açın.
Nargile salonu işiniz için özel bir çek hesabı, bütçenizi düzenli tutar ve işinizi müşterileriniz için daha profesyonel hale getirir.

İşletme muhasebesini kur.
Çeşitli harcamalarınızı ve gelir kaynaklarını kaydetmek, işletmenizin finansal performansını anlamak için çok önemlidir. Doğru ve ayrıntılı hesaplar tutmak, yıllık vergi dosyalarınızı da büyük ölçüde basitleştirir.

Gerekli izinleri ve lisansları edinin.
Gerekli izin ve lisansların alınamaması, para cezalarına yol açabilir veya işinizin kapatılmasına neden olabilir.

İş sigortası alın.
Tüm işletme sahipleri için sigorta şiddetle tavsiye edilir. Çalışanları işe alırsanız, işçilerin tazminat sigortası eyaletinizde yasal bir zorunluluk olabilir.

Markanızı tanımlayın.
Markanız, şirketinizin ne iş yaptığı ve aynı zamanda işinizin kamu tarafından nasıl algılandığıdır. Güçlü bir marka, işinizin rakiplerinden uzak durmasına yardımcı olur.

Bir web sitesi oluşturun.
Bir işletme web sitesi, müşterilerin şirketiniz ve sunduğunuz ürün veya hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinmesini sağlar. Yeni müşterileri veya müşterileri çekmek için sosyal medyayı da kullanabilirsiniz.

Menülerinizi nasıl ücretlendirebilirsiniz?

Müşteriler, tek kişilik bir nargile içme deneyimi için en az 15 lira ve en çok 70 lira arasında ödeme yapıyorlar. Bu fiyat mekanın popülerliğine göre değişiyor. Ortlama fiyat ise 25 lira olarak biliniyor. Nargilenin yanı sıra çay, kahve çeşitleri, tatlılar, meyveler ve kahvaltı gibi menüyü geliştirerek daha çok paralarda kazanmanız mümkündür.

Nargile cafe için devam eden masraflar nelerdir?

Devam eden giderler kira, yardımcı programlar, temizlik, nargile değişimi ve nargile tütününü içerir. Normalde, bir nargile salonu çalıştırmak için aylık masraflar yapmanız kaçınılmazdır.

Bir nargile salonu ne kadar kazanç sağlayabilir?

Başarılı olursa bir nargile salonu oldukça fazla para kazanabilir. Ortalama bir nargile salonu günde 1000 lira ile 10 bin lira arasında mekanın büyüklüğüne göre para kazanabilir. Bu girişimcinin işini pazarlamasına ve verdiği hizmetin müşterilerin beğenmesi ile orantılı olarak değişkenlik gösterecektir.

Nargile Cafe veya Nargile Salonu açmak için bize ulaşabilirsiniz.

Franchise Borsası Nargile Cafe açmak isteyen girişimcilere A’dan Z’ye yardımcı olmaktadır. Bu konuda yardım almak isterseniz formu doldurmanız yeterlidir.

3 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.