mitto frozen yoğurt

mitto frozen yoğurt

Hayallerimiz büyük. Bu sadece daha bir başlangıç. Size samimi itiraflarda bulunabileceğimiz gerçek hikayemizi anlatmak istiyoruz. Herkesin hayalleri vardır, bu hayalleri gerçekleştirmek içinse güvenebileceğin bir ürüne/hizmete yanında da iyi bir takıma gereksinim duyarsın. Senelerdir düşünürüz “Biz en iyi neyi satarız?”, “Nasıl bir farklılık yaratabiliriz?” diye. Bizim için sağlıklı yaşam vazgeçilmezlerimizden… Doğru ve sağlıklı beslenme, görünüm kadar sağlığımız için de spor yapmak olmazsa olmazlar arasında bizim için. Bunun yanında ailecek seyahat etmeyi, yemeyi içmeyi, yeni olguları keşfetmeyi çok severiz. Ve tam o seyahatlerden birinde bu eşsiz tat ile tanıştık. Bizi ilk cezbeden ürünün lezzetli olmasıyla beraber düşük kalorili olmasıydı. Sağlıklı, şeker içermeyen, her yaş grubuna hitap edebilen bu ürün bizim aradığımız ve herkesle buluşturmak için can attığımız tattı. Ve Mitto Frozen Yogurt hikayesi işte böyle başladı.

Bu ürünü araştırırken birçok kaynaktan faydalandık ve özetlememiz gerekirse; hükümetlerin obezite ile mücadele programları ile fast food ve gazlı içeceklere olan talebi azaltma istekleri, düşük şeker, yağ ve kalori oranları ile Frozen Yogurt talebinde tüm dünyada büyük bir artışa neden olduğunu gördük. Özellikle çocukların gelişim dönemlerinde yüksek faydası olan yoğurtun dondurma albenisiyle sunulması, frozen yoğurtun aileler ve obezite ile mücadele edenler için oldukça cazip bir alternatif olmasına sebebiyet vermiştir. Bu verilerden de ışık alarak, Mitto Frozen Yogurt’u 2014 yılında kurmaya karar verdik.

Günlerce oturup Mitto’nun renklerine, tarzına, ruhuna, tasarımına kafa patlattık ve ortaya bizi yansıtan bir marka çıktı.

Tüm dünyada artan obezite ile mücadele ve sağlıklı beslenme çalışmaları Frozen Yogurt’a olan talebi artırmıştır. Hükümetlerin obezite ile mücadele programları ile fast food ve gazlı içeceklere olan talebi azaltma istekleri, düşük şeker, yağ ve kalori oranları ile Frozen Yogurt talebinde tüm dünyada büyük bir artışa neden olmuştur. Özellikle çocukların gelişim dönemlerinde yüksek faydası olan yogurt’un dondurma albenisiyle sunulması aileler ve obezite ile mücadele edenler için Frozen Yogurt oldukça cazip bir alternatif olmuştur. Kalorisinin oldukça düşük olması ve hayatın her döneminde yağ yakıcı, vücut yenileyici ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirici fonksiyonu asırlardır bilinen yoğurt’un tüketilmesine renkli bir yöntem bir alternatif yaratmaktadır.

Glisemik indeksi düşük, bağışıklı sisteminin güçlenmesine yardımcı, kolesterol düşürücü etkiye sahip, zengin besin içeriği ile lezzetli ve kalıtsal rahatsızlıklara (diabet, kalp ve tansiyon vb.) rağmen risk oluşturmadan sütü sindirmede güçlük çekenler de dahil tüketilebilen bir ürün olarak herkese hitap etmektedir. Ortaya çıkan talebin karşılanması amacıyla 2010 yılından itibaren Frozen Yogurt hammade tedarikçisi olarak Avrupa ve Ortadoğu’ya hizmet vermekteyken, yükselen sektör dinamikleri karşısında Mitto Frozen Yogurt özellikle Türkiye’nin kıyı kesimlerinde şubeleşme yoluna girmiştir. Artan pazar payını göz önünde bulunduran Mitto Frozen Yogurt, Türkiye dışında da franchise ve bayilik çalışmalarına devam etmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.