miss crispy 2

miss crispy

Broaster Miss Crispy – Nefis Çıtır Tavuk

Hakkımızda
Broaster, 1954 yılında basınçlı kapta kızartma yapan makineyi icat eden Amerikan ekipman üreticisidir. Kentucky usulü baharat kaplamalı tavuk kızartmasını dünyada hemen her ülkede kendi adıyla tanıtmış ve sevdirmiştir. Her ülkedeki distribütörü eliyle tavuk üreticilerine uygun yöntemle özel üretim yaptırmakta, merkezi tedarik ettiği baharat ve marinasyonla standart lezzeti sağlamaktadır. Broaster ekipmanı kullanan operatörler “branded food” yani “markalı gıda” programı ile aynı marka ve tabela, menü, dekor ve görsel kullanmakta, fakat üzerilerinde maddi bir franchise yükü bulunmadan ülke distribütörü eliyle yönetilmektedirler. Bu dağıtım ağının dünyada bir benzeri yoktur. Amerika’da 5000’in üzerinde, dünyada yaklaşık 80.000 “broaster operatörü” bu ağa bağlı çalışmaktadır.

Broaster Türkiye distribütörü tarafından kurulan Miss Crispy, Kentucky usulü kızarmış kaplamalı tavuğu Broaster standartlarında ve genişletilmiş bir menü ile sunmaktadır. 15 me dükkanda stand, 35 m2 dükkanda fast food, 80 m2 dükkanda restoran formatında nefis çıtır kızarmış ürünlerini sunabilmektedir. Menüsünde parça ve bütün tavuk dışında, balık, elma dilim patates, soğan halkaları bulunmaktadır. Tam otomatik makinede yapılan kızartma işlemi ustalık gerektirmez ve işletme az sayıda personelle yönetilebilir. Tüm operasyon destekleri merkezi olarak verilir, dünya genelinde olduğu gibi franchise kullanma bedeli alınmaz.

Franchise vermeye başladığı yıl ve toplam franchise şube sayısı
Broaster 1954 yılında operatörlerine lisans vermeye başlamıştır. Türkiye’de 2006 yılında gelen Broaster, halen distribütörüne ait 17 restoranda ve 4 franchise işletmede çalışmaktadır.

Franchise vereceği firmalarda aradığı özellikler
Broaster operatörleri işinin başında bizzat durup çalışır ve az sayıda personelle işletmeyi yönetirler. Makineler otomatik, iş basittir ama, işin elemanlara bırakılmayıp operatörün işinin başında bulunması önemli fark yaratır. Ürünü sevdiği için gelen müşterilerin memnuniyetini görmek ve sürekliliğini sağlamak ancak kişisel çabayla mümkündür. Broaster işletmeleri işine uzaktan kumanda edecek patronlara değil, başında duracak operatörlere açtırılır.

Franchise mağazasının yatırım maliyeti
Stand 20.000 $, Fast food 70.000 $, restoran 100.000 $ yatırımla açılmaktadır. Stand açan operatör giriş bedeli ödemez. Fast food ve restoran için 10.000 $ sisteme giriş bedeli alınır.

Franchise alan girişimciye sağladığı kazançlar
Miss Crispy-Broaster sisteminde merkezi tedarikle kaliteli ürünler kolay ve istikrarlı şekilde temin edilir. Bölge koruması verildiğinden rekabet korkusu olmaz. Operasyon desteği, sürekli geliştirilen menü ve çekici görsellerle satış geliştirilir.

Gelecekteki hedefleri
Türkiye’de Broaster farkını tüketiciye tattırmak ve sevdirmek, Miss Crispy’nin temel hedefidir.

 

Franchise Başvuru Formu

 [contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.