MeyveSepeti 4

MeyveSepeti

MeyveSepeti

MeyveSepeti nin hikayesi 2005 yılında bir ev hanımının meyvesepeti.com domainini satın almasıyla başlar.

2006 yılında tüm Türkiye’de alerjik reaksiyonlar sebebiyle hastanelere çiçek alma yasağı getirildi.

Bu yasaktan sonra sektörde yaşanan boşluk, bizi hastanelere alınabilen tek çiçek olan meyvelerden çiçek yapma fikrine yönlendirdi ve bu tatlı MeyveSepeti serüvene katılma hikayemiz 2014 yılında gerçekleşti.

Lojistik tarafta araç filomuzu çoğaltarak ,MeyveSepeti imalathane tarafında Ar-Ge ekibimizle yeni ürünler geliştirip çeşitliliğimizi arttırarak, operasyonel anlamda müşterilerimize sorunsuz bilgi akışı sağlayarak, her geçen gün kendimizi geliştirip büyümeye devam ediyoruz.

Bursalı Devrim Aydın, iş dünyasında hediye konseptinin yeni trendi olan meyve sepetinde başarı hikayesi yazan bir kadın girişimci. Sıfırdan başladığı sektörde  bugün yüzde 60’ın üzerinde pazar payına ulaşmış durumda. Hikayesi de bir hayli ilginç. 15 yıllık İngilizce öğretmenliği kariyerini bırakarak Bursa’danİstanbul’ a iki kızıyla beraber gelerek girişimciliğe atıldı. Şu anda faaliyette olmayan Bonnyfood’un bayisi olarak başlattığı meyve sepeti girişimciliğini sektörde bir numaraya ulaşacak kadar ilerletti.

Nefis Demet adıyla kendi girişimini kuran Aydın, şu anda yüzde 60’ın üzerinde pazar payına sahip olduğunu söylüyor. Pek çok firmaya da fason üretim yapıyor. Gecesini gündüzünü bu işe adayan Aydın, kuryelerle beraber teslimat, mutfakta sepet dizmekten telefonlara bakmaya kadar işin her alanında var. Gece İstanbul meyve haline giderek meyve almak da onun işi.

Aydın, Nefis Demet’i Anadolu’ya da yaymak isteğinde. Franchise vermeye başladıklarını da aktaran Aydın, “Ancak işin ve markanın imajının zedelenmemesi adına çok seçiyorum. Yurtdışından da talep geliyor. Ortadoğu ve >Rusya’da bu işi yapmak isteyenler var. Ama pazarlar farklı ve işin iyi olması için bizzat gitmek gerekiyor. Ama iyi isimlere franchise vermek istiyorum. Franchise bedelimiz 50 bin TL’den başlıyor” diyor.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.