Merinos Halı Bayilik

Merinos Halı Bayilik Bilgileri

Merinos Halı Erdemoğlu Ailesine ait bir marka. Halı sektöründe bayilik veren firma 28 yıldır sektörde bulunuyor. Merinos halı dünya genelinde 78 ülkeye halı satmaktadır. Türkiye’de ise 6500’ün üzerinde halı satış noktasında bayilikler veren firma bilgileri ise aşağıdadır.

Üretim faaliyetlerine 1970 yılında 2 adet kilim dokuma tezgâhı ile başlayan Erdemoğlu Ailesi, 1990 yılında Erdemoğlu Halı San. ve Tic. A.Ş.’yi kurmuş, 1998 yılında ise isim değişikliği yaparak, firmanın adını Merinos Halı San. ve Tic. A.Ş. olarak değiştirmiştir.

1970 yılında Mehmet Erdemoğlu ve ailesi tarafından sadece iki adet kilim dokuma tezgahı ile üretim faaliyetlerine başlayan Merinos, 1983 yılına kadar devam eden kilim üretiminin ardından, aynı yıl halı üretimine geçmiş, 1990’lı yıllara gelindiğinde ise bugünün dev dünya markası olma yolunda büyük bir ivme kazanmıştır.

Her geçen gün katlanarak büyüyen Merinos, 1992 yılında kendi ipliğini üretmeye başlayarak bu hızı birkaç katına çıkarmıştır.

Günümüz halı sektöründe dünya birincisi olmanın haklı gururunu yaşayan Merinos, aynı zamanda her biri kendi alanında çağdaş teknolojinin tüm donanımına sahip entegre tesislerinde, mobilya, yatak, ev tekstili ve iplik üretimi yapmaktadır.

Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşu içinde yer alan, uzun yıllardır halı konusunda ihracat şampiyonu olan Merinos, dünyanın 5 kıtada 78 ülkesine ihracat yapmaktadır.

İç ve dış piyasada satışı dengeli olarak örgütleyen, geniş müşteri tabanı ile her gelir grubuna hizmet veren, sektörlerinin teknolojik gelişmelerini yakından takip eden ve ilk uygulayan firmadır.

Merinos, topluma faydalı olabilecek sosyal boyutlu organizasyon faaliyetlerine de öncelik veren yapısı ile uluslararası kalite standardına ve imajına sahip, ülke ekonomisine katkıda bulunan bir dünya markasıdır.

Kataloğumuzda mevcut olan ürünler Türkiye genelinde hizmet veren yetkili perakendeci bayilerimiz tarafından tüketicilere satılmaktadır.

Merkez
Tel: +90 212 654 69 50
Mail: info@merinos.com.tr
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No: 21 Bahçelievler, İstanbul / Türkiye

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.