Mehmet Tatlı Kuaför

Mehmet Tatlı Kuaför

Mehmet Tatlı, 1961 yılında Nişantaşı’nda kuaförlük mesleğine adım atmıştır. Burada çok değerli ustalarının yanında yetişen Mehmet Tatlı, 1972 yılında Nişantaşı’nda ilk kuaför salonunu hizmete açmıştır. Sanatı ve çağdaş işletme anlayışıyla kuaförlük mesleğinde bir klasik haline gelen Mehmet Tatlı’nın, bugün Türkiye genelinde 24 şubesi bulunmaktadır.

sektördeki bu yolculuğuna çıkarken her zaman dostlarından ve kardeşlerinden güç almıştır, Kurucu Ortakları olan Necdet Yazıcı, Mucip Tatlı ve Ramazan Tatlı hala ilk günkü gibi emeklerini, bilgi ve görüşlerini kendisine aktararak ” Kuaför ” salonlarına artı değer katmaktadırlar.  sektöründe bir ilki gerçekleştirerek 2000 yılında ıstanbul dışındaki ilk salonunu İzmit’te açti, bunu sırasıyla Mersin, Eskişehir ve Denizli illerindeki salonlar takip etti. , aynı marka altında faaliyet gösteren salonlarında aynı dilde konuşan ekipler yaratabilmek için 2005 yılında İstanbul da ”  Akademiyi ” kurarak sektöründe yine bir ilki gerçekleştirdi.

sektördeki ilklerine markası ile çıkarmış olduğu el ve vücut kremleri, ayak kremleri ve çift faz fön suları ile devam etmekte ve bu ürünleri tüm salonlarında müşterilerinin beğenilerine sunmaktadır.

Mehmet Tatlı 2008 yılının son aylarında dünyada ve Türkiye’de ilk olan bir konsepti olan ” Mehmet Tatlı Hair & Care ” saç bakım ve analiz merkezini Şişli Cevahir alışveriş merkezinde açmıştır. Mehmet Tatlı 2009 yılında sektöre farklı bir soluk getirmek ve müşterilerimize kalitenin uygun fiyata sunulduğu ” Mehmet Tatlı EXPRES ” markasını yaratmıştır. Mehmet Tatlı 2010 yılında Kurtköy Atlantis Avm.ve Çekmeköy Rapsodi şubelerini açarak şubeleşmeye devam etmiştir.

2013 yılında Nish Adalar şubesi ve Trump cadde şubemiz hizmete girmiştir. 22. Şubemiz Eylül ayında ÖZDİLEK Levent Park’ta açılmıştır. Özdilek Levent Park şubesinden sonra Marmara Forum Avm ve Orjin Plaza Maslak şubelerini hayata geçirmiştir.. Bugün Türkiye genelinde 24 şubemiz bulunmaktadır..

markasının ardında güçlü bir ekip ruhu ve istikrarlı bir çalışma disiplini vardır. Yıllardır aynı ekibiyle yoluna devam eden Mehmet Tatlı’nın tüm şubelerinde hizmet kalitesi standart, müşteri memnuniyeti de esastır. Bilgi birikimi, tecrübesi ve sanatçı kimliğiyle bir ekol olan Mehmet Tatlı, dört yüzü aşkın çalışanına eğitimler vermekte ve gelişerek büyümeye devam etmektedir. Sanatını yeniliklerle besleyen Mehmet Tatlı, her sezon bay ve bayan saç kreasyonlarını dönemin trendlerine göre belirlemektedir.

Kimileri lider doğar ya işte öyle bir liderdi  O’nu anlatmaya sıradan kelimelerin yetmeyeceğini, O’nu tarifte yetersiz kalacağını ancak O’nunla çalışmanın o müthiş hazzını yaşayanlar bilir. O , tam bir sanat adamı; mütevazi bir kişilik; sezgileri ve öngörüsü yüksek bir girişimci ve mükemmel bir işveren idi… Adalet, hakkaniyet , mütevazilik, girişimcilik, liderlik, eşitlik, hoşgörü, nezaket, sevgi, dürüstlük, gurur ve saygı onu tanımlayan kelimelerden sadece birkaçı… Karşılık beklemeden öğretme güdüsü, engel olamadığı ve ona yaşama sevinci veren teşebbüs ruhu ve sadece kendi çalışanlarına değil tüm sektöre katkıda bulunma arzusu ile açtığı tüm salonlar bugün onun adıyla ve onun öğrencileriyle yaşamaya devam etmektedir.

‘Yan dükkan dan ödünç alınan bir makas’ ile başlayan bu müthiş mücadele hikayesi ile Mehmet Tatlı bir ekol haline gelmeyi başarmıştır. Mesleğini yapabilmek adına birçok zorluğa çocuk denecek yaşta göğüs germeye başaran, yokluktan var eden ve içindeki dinmek bilmeyen iş aşkı ve sanata olan tutkusu ile, koskocaman bir marka yaratmış olmanın gururu ile kuaförlük sektörüne 40 yıl boyunca imzasını atmış ve 2009 yılında bu büyük emaneti, yetiştirdiği sanatçılara teslim ederek sessizce aramızdan ayrılmıştır… O’nun ışığı ve tutkuyla icra ettiği meslek aşkının enerjisi ile bugün Mehmet Tatlı markası 24 şube ve Kuaförlük Akademisi ile çalışmaya devam etmekte; Edindiği misyon ile bugünün ve geleceğin en iyi kuaförlerini hizmet ettiği kuaförlük sektörüne kazandırmayı hedeflemektir.

Bugün hangi şubesine yolunuz düşer ise orada Mehmet Tatlı kalitesini, duruşunu, ruhunu ve vizyonunu sizlerde hissedeceksiniz.

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.