maybak

maybak

MAYBAK

(Marmara Araç Yıkama Bakım Kaplama Dernekleri Federasyonu) 2013 yılında 13 derneğin birleşmesi ile İstanbul’da kuruldu.
Uzun yıllardır sektör içinde faaliyet gösteren Serkan Bakırtaş’ın Kurucu Genel Başkanlığında kurulan MAYBAK sektörün yıllardır biriken sorunlarına çözüm üretmeyi hedeflediğini ilk toplantısından itibaren deklare etti.

Yaklaşık 10 milyon aracın trafikte olduğu Türkiye’de bugüne kadar böyle bir oluşumun hayata geçirilmemiş olmasını büyük bir eksiklik olarak görüyor olsa da biriken sorunların çözümü için hızlıca hareket edilmesi gerektiğinin bilincinde olan MAYBAK faaliyetlerini birçok koldan sürdürüyor.

Uzun yıllardır bu sektörün içinde görev almış ve halen almakta olan birçok önemli isim kendi marka ve hizmetlerinden bağımsız olarak MAYBAK çatısı altında görev alıyor. Sektörün birçok önemli ismini bir araya getiren firmamız oluşturduğu kurullar ile aynı anda birçok önemli projeyi hayata geçirmeyi hedefliyor.

Genel Merkezi İstanbul Bakırköy’de bulunan firmamız her geçen gün üye sayısını artırıyor.
Marmara Bölgesi dahilinde faaliyet gösteren MAYBAK 2014 yılı hedefini tüm Türkiye’de yapılanmasını tamamlamak ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren bir federasyon olarak belirlemiş durumda.

Temiz Gelir Kaynağı
Son yıllarda alışveriş merkezleriyle markalaşma sürecine giren oto yıkama şirketleri, yeni bayiliklerle hem Türkiye’de büyüyor hem yurtdışında. Birçok yabancı markanın da girdiği Türkiye’de, markalı bir oto yıkama dükkanı açmanın maliyeti ortalama 150 bin lirayı buluyor. Bu yatırım 36 ayda  dönüyor.

YABANCI markaların Türkiye pazarına girmesiyle hızlı bir büyüme yakalayan oto yıkama sektörü, 1.2 milyar liralık ciroya ulaştı. Buna bir de ‘boya parlatma, detaylı iç temizlik ve motor temizliği ve ürün satışları’ da eklenince sektörün cirosu 3 milyar liraya yaklaşıyor. Oto yıkama sektöründeki bu rakamlar birçok yatırımcının da iştahını kabartıyor. Özellikle yeni açılan alışveriş ve iş merkezlerini hedefleyen sektör, bayilerle büyüyor. Sektör temsilcileri, anahtar teslim markalı bir oto yıkama dükkanının maliyetinin 150 bin lirayı bulduğunu belirterek, “Bu yatırım yaklaşık 36 ayda geri dönüyor” diyor.

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.