Macharna

iku

İçindekiler

Macharna

Macharna hakkında kısa bilgi

Yağız Grup,ülkemizde bol bulunan ve geleneklerimize uygun olan taze makarnanın ,dünyada geçerli olan formlarını yeni boyutlarda MACHARNA markası konseptiyle tüketiciye sunuyor. Macharna, bu sistemi dünyada franchise vererek yaygınlaştırmayı hedefliyor. Franchise veren firmanın makarnaları linguine,fettuciene,ravioli,tortelli ve mantı olmak üzere toplam 5 çeşit. Bu makarna çeşitleri birbirinden farlı 9 çeşit sos ve mihaliç ve parmesan peyniriyle lezzetlendiriliyor. Bu tadın sunulduğu bardakları 12 oz ve 7 oze ebatlarında ve 355 gr’ lık ve 220 gr’ lık porsiyonları alabiliyor. Makarnaları buharsız ortamda 1.5 dakika pişirilerek müşterilere servis ediliyor. Macharna’ nın tüm ürünleri Tarım ve Köy işleri Bakanlığının izniyle üretiliyor.

Macharna’ nın Bayilik-Franchise vermeye başladığı yıl ve toplam şube sayısı

2008 yılında franchise vermeye başlayan Macharna bu süreç içerisinde hızlı bir büyüme göstererek Türkiye genelinde 43 noktada franchise verdiği girişimciyle faaliyetlerine devam ediyor.

Macharna’ nın Bayilik-Franchise vereceği girişimcilerde aradığı özellik

Franchise alacak girişimcinin öncelikli olarak Macharna markasına inanmasını ve markanın sorumluluklarını taşıması gerekiyor. Ayrıca franchise alacak kişinin dinamik ve mücadeleci bir yapıya sahip olması Marcharna’ nın aradığı özellikler arasında.

Macharna’ nın Bayilik-Franchise işletmesinin yatırım maliyeti

Macharna’ nın franchise sistemine dahil olmak isteyen girişimcinin franchise bedeli olarak 5 bin dolar ödemesi gerekiyor. 2m x 0.9m ebatlarında standın bedeli ise 10 bin, 2.7m x 2.7m’ lik kioskların bedeli ise 13 bin ile 15 bin dolar arasında değişiklik gösteriyor. Macharna’ nın kendi adını verdi Macharna Cafe konseptinin franchise giriş bedeli 10 bin dolar olup dekorasyon maliyeti metrekare bazında değişiklik gösteriyor. Böyle bir işletmenin franchise almak için minimum 30 metrekarelik bir mekan olması gerekiyor.

Macharna’ nın Franchise-Bayilik alan girişimciye sağladığı kazançlar

Macharna’ nın franchise ağına dahil olacak girişimci için kar marjı yüzde 100 ile yüzde 300 arasında değişiklik gösteriyor. Diğer bir girişimci Macharna’ nın franchise yatırım maliyetini kredi kartına 6 taksit olarak ödeyebiliyor.

Macharna’ nın gelecekteki hedefleri

Macharna’ nın gelecekteki hedefleri arasında ‘Macharna Exclusive’ markası altında makarna ve şarap restoranları açmak var. Bu proje 2009 yılı sonunda  gerçekleştirmeyi düşünen franchise veren firma, yemek ve şarap ile hem de bulundukları ortamda kendilerini özel hissetmelerini sağlamak istiyor.

 

Macharna’ nın franchise ağına dahil olacak girişimci için kar marjı yüzde 100 ile yüzde 300 arasında değişiklik gösteriyor.

 

Firma Bilgileri Detaylar
Kuruluş Yılı 2008
Çalışan Sayısı 300
Mağaza Sayısı 43
Franchise İsim Hakkı Bedeli 5.000,00 USD
Dekorasyon Maliyeti 15.000,00 USD
Yatırım Maliyeti 22.000,00 USD

Franchise Başvuru Formu

 [contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.