LONDON CAFE 1

LONDON CAFE

LONDON CAFE girişimine ve sunduğumuz cafe franchising fırsatlarına gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz. 2017 yılı itibariyle markamızın yatırım planlaması gerçekleştirdik. Kahve sektörü dünyayla eş zamanlı olarak Türkiye’de de büyüyor. Ancak pazarda franchise veren cafelerin, konsept ve ürün gamı benzerliği nedeniyle ayırt edilebilir marka sayısı oldukça az. Dünya ticaretinde petrolden sonra 2. büyük pazar olan kahve sektörü, Türkiye’de marka karmaşası arasında devam ediyor. Cafe açma maliyeti evrensel gerçeklerle değil, ilgili markaların inisiyatifiyle şekilleniyor. Bayilik veren cafeler için ise başarılı şube sayısından fazla, kötü tecrübe edinmiş bayi sayısı artıyor.

“Lider yöneticiler boşlukları doldurmak için vardır” cümlesini markanın amacına entegre ederek, stratejimizi, tüketicilere lezzet, bayilere karlılık, pazarda ise boşluğu doldurmak için belirledik. London Café, franchising cafeoperasyonu olarak kurulmuştur ve işletmecilerin markaya kattıkları ve katacakları değer her zaman önemli olacaktır. London Café markasını, yatırım yapılabilir seçkin marka kılan en önemli unsur, 4 ayaklı cafe bayilik iş prensibi modelidir. Bu prensipler; hedefler, rekabet yönetimi, lezzet oluşum süreci, bayi İlişkileri başlıklarını almıştır. London Café, başarı faktörlerinden biri de, cafe bayilik girişim aşamasında, girişimcileri ve yatırım noktalarını seçerken gösterdiğimiz özendir. Sürdürülebilir başarı ve toplam da ulaşılmış cafe franchise değeri için, nitelikli girişimciler ve doğru lokasyon seçimleri bizim için oldukça önemlidir.
London Café, kolay kurulum ile maliyeti düşürülmüş bir kahve franchise fırsatıdır. Ürün tasarımları keyif verirken, tedarik zinciri ile Türkiye’nin her noktasına ulaşabilecek alt yapıya sahibiz. Merkezi üretim sayesinde, şubelerimizde mutfak alanları olmadığı gibi, böyle bir yatırım ve ilgili usta personel ihtiyacı duymuyoruz. Kahve bayilik ( coffee bayilik ) sistemi için kontrol edilebilir kalite temelde yatan unsurdur. Bu nedenle üretimin her aşamasının merkez tarafından yürütülmesi gerektiğini biliyoruz. Değerli cafe franchise adayları ; önümüzde ki yıllar markamızın Türkiye’de göstereceği başarıya dahil olmanız için biz kapılarımızı açtık. Bu dosya, London Café franchising sistemini ve sürecini daha yakından tanımanız amacıyla hazırlandı. Peter Senge’nin dediği gibi; Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır. Başarı arzusu içerisinde cafe bayi aday girişimcileri, bir arada olmaya davet ediyoruz. London Café’ye gösterdiğiniz ilgi için tekrar teşekkür ederiz.

1- Cafe Franchise Nedir?
Cafe Franchise (Cafe Franchising), bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

2- London Cafe Bayiliklerini Nerelerde Açıyorsunuz ?
Franchising veren cafeler, büyüme hedeflerini belirleyerek hareket ederler. Doğru şirket ve şahıslarla, Türkiye ve Balkan ülkelerinin tamamında olmayı hedefliyoruz.

3- Francising Yatırım Bedeli (Cafe Açma Maliyeti) Ve Geri Dönüş Süreci Hakkında Bilgi Verir misiniz ?
Cafe açma maliyeti, cadde dükkanlarında inşaat ve makine parkuru için m2’de yaklaşık 2000-2500 TL arasındadır. Yatırımınızın geri dönüşü ortalama 18 – 24 aydır.

4- London Cafe Bayilikleri Anahtar Teslim Proje Olarak mı Sunulur ?
Merkez olarak temel hedefimiz yatırımınızı düşürmek ve karlılığınızı arttırmak. Anahtar teslim proje yapabildiğimiz gibi, bayi daha düşük yatırım yapabileceğine inanıyorsa, projeye sadık kalmak kaydıyla mimari uygulamayı kendisi yapabilir.

5- Cafe Franchise ( Cafe Bayilik ) Anlaşması Kaç Yıllık İmzalanır ?
Franchising anlaşmamız 10 yılı kapsar.

6- Cafe Franchising Bedeli ( Cafe İsim Hakkı Bedeli ) Ne Kadar ?
İsim hakkı bedeli 30,000 TL + KDV (Otuzbintürklirası + KDV ) dir.

7- Ciro Üzerinden Pay Alıyor musunuz ?
Hayır. Ciro üzerinden pay almıyoruz. Şubelerimizin tamamından eşit oranda hizmet destek payı aylık 500 $ alıyoruz.

8- Reklam Katkı Payı Alıyor musunuz ?
Hayır. Ege Bölgesinin en büyük reklam şirketlerinden biri grubumuza ait. Bu sayede şubelerimizin reklam desteğini ücretsiz veriyoruz.

9- Cafe Bayilikleri İçin Uygun Gördüğünüz Yatırım Alanları Nerelerdir ?
Türkiye’nin her noktasındaki seçkin AVM’ler, şehrin popüler ve kalabalık caddeleri, yeni yerleşim bölgeleri ( Site ve konut projelerinin yoğunlaştığı alanlar )

10 -Bayilik Veren Cafeler Hakkında Aradığım Sorunun Cevabı Burada Yoksa Ne Yapmalıyım ?
hello@londoncafe.com.tr adresine, iletişim bilgilerini de ekleyerek merak ettiğini sorabilirsin.

11- Yaptığım Araştırmalar Neticesinde Franchise Veren Cafeler Oldukça Fazla. London Cafe Franchise Adayı Neden Olayım ?
Yatırım maliyetinizi düşürüyoruz. Konsept ve marka değeri ile ayırt edilebilir yapıya sahibiz. Dünyanın en değerli çay yapraklarını, kahve çekirdeklerini topluyoruz. Merkezi üretim sayesinde döner sermayenizi kontrol ediyoruz. Hepsinden önemlisi, yatırımınızı kara dönüştürecek maliyetler sunuyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.