Lezzet-i Damak çiğköfte

Lezzet-i Damak çiğköfte

Lezzet-i Damak çiğköfte

1158941379

ÇİĞ KÖFTE’nin TANIMI

Lezzet-i Damak çiğköfte

Çiğ köfte; Bulgur, isot, kıyılmış et, salça, soğan, maydanoz ve çeşitli baharatların yoğurulup karıştırılması ile hazırlanan, pişirilmeden tüketilen, Şanlıurfa yöresine ait bir yiyecektir.. Şanlıurfa’nın dışında Adana, Adıyaman, Gaziantep, Diyarbakır, Mardin, Elazığ, Malatya gibi illerde de yöresel farklılıklar gösteren çiğ köfteler yapılır.
Genellikle ince ve uzun (sıkma) köfte parçaları şeklinde ve marul yaprağı ile servis edilir.Bazı yörelerde açık, bazı yörelerde de lavaş ekmeği ile tüketilir.
Çiğ köfte, muhteviyatındaki bulgurun şişme özelliğinden dolayı bekletilmeden, tazeyken yenilmesi gereken bir besindir. Çiğ et nedeniyle oluşabilecek başta tenyazis olmak üzere çeşitli hastalıklar nedeniyle etsiz çiğ köfte çeşitleri de üretilmeye başlanmıştır.Bu tür çiğ köftede çeşitli sos ve baharatlarla etli çiğ köfte görüntüsü ve lezzeti verilir.
Türkiye’de Sağlık Bakanlığı kararıyla etli çiğ köftenin satışı yasaklanmıştır.

ÇİĞ KÖFTE’nin TARİHÇESİ

Çiğ köftenin bulunuş öyküsü, bir zamanlar Dicle ve Fırat nehirlerinin yukarısında bulunan bölgede başlar. Dönemin kralı Nemrut, putlara karşı çıkan Hz. İbrahim’i ateşe atmak için meydanda büyük bir ateş yakılmasını buyurur. Bunun üzerine yöredeki tüm odunlar, dallar yakılmak üzere toplanır. Öyle ki civarda yemek yapmak için yakılacak tek bir odun dâhi kalmaz.
Bu dönemde yaşayan bir avcı avladığı ceylanı eve getirerek hanımından yemek yapmasını ister. Ancak Kral Nemrut, tüm odun ve dalları toplattığı için ceylanı pişirecek odun bulunamaz. Bunun üzerine kadın, ceylanın budundan bir miktar yağsız et çıkarır ve bu eti bir taş üzerinde başka bir taşla ezmeye başlar. Ete bulgur, biber ve tuz ekleyip yoğurur. Böylece Urfa’nın o leziz ve tadına doyum olmaz çiğ köftesi meydana gelir.

Lezzet-i DAMAK ciğköfte çigköfte denilince akla gelen şehir ŞANLIURFA tarihi bin yıllara dayanan ve günümüze kadar gelen bu yöresel lezzeti eski adı RUHA yeni adıyla ŞANLI URFA yöresine ait olan çiğ köfte’yi hijyenik koşullarda hazırlayıp ege bölgesi genelinde şubelerimizde siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz.İmal ettiğimiz çiğköfte’mizin ana malzemelerini yine ŞANLI URFA’dan temin ettiğimiz bu yöresel tat başta bulgur , urfa isotu ,urfa salçası ,sarımsak , sogan,maydanoz ,özel aroması etli , etsiz ,acılı ,acısız çeşitleriyle ve kendimizin hazırlamış
olduğu zengin baharat karışımıyla damak tadınıza uygun hale getirilmiştir .Usta ellerin tadıyla siz değerli
müşterilerimize sunuyoruz. Ayrıca içli köfte , imal edip kendi şubelerimizde siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

VİZYONUMUZ

Lezzet-i Damak markası denildiğinde EŞSİZ LEZZET, KALİTE, GÜVEN ve KOŞULSUZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ
ile özdeşleştirmek.
Tüm dünyada Lezzet-i DAMAK markasını bilinir marka haline getirmek

Lezzet-i Damak çiğköfte

Franchising Şartları

Franchising için uygun noktalar
Türkiye: Tüm iller, ilçeler, üniversite kampüsleri ve AVM ‘ler
Dünya: Tüm dünya ülkeleri
Franchising adaylarında aranan özellikler
Gelişimci bir ruha ve başarma hırsına sahip olması
İşinin başında durması
Kurallara uyması
Ödemelerini aksatmaması ve sistemle rekabet etmemesi
Yanlış yerde iş yapılamayacağını ve işini benimsemeyenin kazanç sağlayamayacağını bilmesi

Yer seçimi

Yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler, üniversite kampüsleri ve alıveriş merkezleri gibi potansiyeli yüksek olan ana arterler açılacak bayide aranan özellikler arasındadır.
Bayi açılacak lokasyon Damak Çiğköfteleri yetkilileri tarafından onaylanır.

Eğitim
Seçilen işletmeci adayı, Damak Çiğköfteleri tarafından verilen eğitim programına katılarak işletmeci olabilme hakkını kazanır.

Lezzet-i Damak çiğköfte

Destek hizmetleri
İşletmelerimize bayi açılış süresince ve açılışın ilk gününden itibaren pazarlama, reklam lojistik, eğitim, insan kaynakları ve kalite kontrol gibi destek hizmetleri verilmektedir.

Yatırım şartları
Yatırım maliyeti; bayiye ait olup bayinin yerine ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte 5000 TL’den başlamaktadır. (Tabela, dolap, görseller, masa, sandalye, iç dekorasyon vb)

Bayi konsepti
Damak Cigkofteleri tarafından anahtar teslimi yapılabilmekle birlikte isteğe bağlı olarak projeye uygun olmak kaydıyla bayinin kendisi tarafından da yapılabilecektir.

Lezzet-i Damak çiğköfte

FRANCHİSİNG AVANTAJLARI
Franchising bedeli alınmamaktadır.
Reklam giderleri adı altında ücret ve cirodan pay talep edilmemektedir.
Sektöründe başka hiçbir firmanın uygulamadığı bir avantaj olan satış performansına göre bayi kira bedeli ve personel gider desteği sağlanmaktadır.
Görsel ve yazılı medyada sürekli olarak reklam desteği sağlanmaktadır.
Avrupa standartlarında üretim yapılmaktadır.
En kaliteli ve en hijyenik ürünü, uygun fiyata vererek yüksek kazanç elde etme imkanı sağlanmaktadır.

Lezzet-i Damak çiğköfte
Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.