LAVAZZA BEST COFFEE SHOP

LAVAZZA BEST COFFEE SHOP

LAVAZZA BEST COFFEE SHOP firmamız 9 Ekim 2003 yılında sıcak içecek ve atıştırmalık ürün (snack) otomat makinelerinin ithalatı, satışı ve işletmesi amacıyla faaliyetlerine başladı. Firmanın kurucu ortaklarından yarım asırlık Konyalı Saat deneyimini dünyanın önde gelen markalarının ürünleri ile birleştiren ve Türkiye’de alanında lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerleyen firmamız; üstün teknoloji ile oluşturulmuş sorunsuz altyapısı, konusunda uzman satış kadrosu ve her geçen gün büyüyen bayilik ağı ile Türkiye’nin dört bir yanında yaygın biçimde hizmet sunmaya devam etmektedir. Bu çerçevede BEST İTHALAT, Avrupa’da alanında söz sahibi birçok firmanın Türkiye’deki tek yetkili satıcısı olarak kendi sektöründe önemli bir konumda olmayı sürdürmektedir.

Geleneksel lezzetten ödün vermeden sunduğu kahve ürünleri ve makine seçenekleriyle, üstün ürün kalitesini bütünleştiren BEST; ürünlerinin, satışı, işletimi ve satış sonrası hizmetlerini de eksiksiz olarak yerine getirerek müşteri odaklı hizmet sunmaktadır. İstanbul Kavacık’taki 3000m2 üzerinde bir alanda genel müdürlük binası bulunmakta ve burada 100’ün üzerindeki çalışanıyla hizmet vermektedir. Ayrıca Antalya Bölge Müdürlüğümüz, turizmin kalbi güney illerimizde yer alan HORECA sektöründeki müşterilerimize doğrudan hizmet sunmaktadır.

Bizleri seçmek suretiyle yudumlayacağınız her kahvemizde sizlere % 100 memnuniyeti sunmak için tüm ekibimle birlikte hizmet etmekten büyük onur duyarız.
KAHVE EĞİTİM MERKEZİ ve ARGE
Dünya’da 53 adet olan eğitim akademisinin 45’inci noktası olarak Lavazza Türkiye Eğitim Akademisi 100.000 €’luk yatırımla Kasım 2008’de hayata geçirilmiştir.

Bu akademide franchise adayları, baristalar ve talepte bulunan kahve severlere kahve yapma ve servis şekilleri hakkında eğitimler verilmektedir. Eğitimler hem akademide teorik ve pratik eğitimler olarak verilmekte, öğrenciler faaliyetteki Best Coffee Shop’larda pratik olarak tecrübeye tabi tutulabilmektedir.Franchising
BEST COFFEE SHOP KONSEPTİ
BEST COFFEE SHOP kafe zincirinin ilki Ocak 2009’da VODAFONE’un Maslak’taki merkez binasında açılmıştır.

Misyonumuz; Türkiye’deki kahve pazarının yenilikçi yüzü ve kalite öncüsü olarak en uygun fiyata en iyi ürünü sunmaktır. Vizyonumuz; müşteri memnuniyetine öncelik verilmesi, ürün kalite ve güvenliğinin ön planda tutulması ve ekip başarısına önem verilmesi ile “Türkiye’nin 1 Numaralı Kahve Dükkânı” olmaktır.

BEST COFFEE SHOP konseptine dahil olacak tüm franchise adaylarına; eğitim, kiralama, pazarlama, lokasyon seçimi, ekipman tedariki, projelendirme, teknik servis, denetim ve operasyon desteği yanı sıra hukuki danışmanlık desteği de verilmektedir.Franchising
İTALYAN STİLİ ÖZEL TATLAR
→ GERÇEK İTALYAN KAHVESİ
→ İTALYAN STİLİ YİYECEKLER
→ İTALYAN STİLİ DONDURMAFranchising
BEST COFFEE SHOP LOYALTY CARD
Best Coffee Shop’tan yapılan her alışverişte toplanan puanlar;
ücretsiz lezzetler,
sürpriz hediyeler,
indirimler kazandırıyor.Franchising
BEST COFFEE SHOP MARKET
Kahve Makineleri
Öğütülmüş Kahveler
Çekirdek Kahveler
Aksesuarlar
Hediyelik EşyalarFranchising
BEST COFFEE SHOP KAFEDEN ÖTESİ…
→ Kaliteli ve keyifli zaman geçirilir.
→ Buluşma noktasıdır.
→ İsteyen, dilediği kadar kalabilir.
→ Kaliteli ve standart ürünler servis edilir.
→ Temizlik ve hijyen en üst seviyededir.Franchising
NEDEN BEST COFFEE SHOP FRANCHISING?
Doğru lokasyon seçimi konusunda fizibilite çalışmaları uzman kiralama ekibimizce yapılmaktadır.

Ürün tedariği her biri Türkiye’nin liderleri arasında yer alan tecrübeli, kaliteli ve uzman firmaları ile çalışılmaktadır.

Ürün lojistiği konusunda Türkiye’nin lider firmaları ile çalışılmakta olup tüm ürünler tek bir merkezden düzenli peryotlarda kafelere sevk edilerek üreticiden kafeye ulaşıncaya kadar ürün kalitesi her zaman kontrol altındadır.

Tüm IK süreci anlaşmalı firmalarımız ile yürütülerek kafe personelinin eğitimleri eksiksiz yürütülmekte ve buna bağlı olarak kaliteli ve standart hizmet sunulmaktadır.

Türkiye’nin tek uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalı kahve eğitimi verilen Lavazza Training Center’da, bu eğitime ek olarak verilen ürün ve servis eğitimleri ile personel hizmet kalitesi maksimum seviyededir.Franchising
FRANCHISING SÜRECİ
1) ADAY ADAYI BİRİNCİ GÖRÜŞME

Franchise aday adayı ile ilk tanışma toplantısı yapılır ve standart tanıtım videomuz sunulur. Ardından FRANCHISE BİLGİ ANKETİ
doldurulur. Franchise aday adayının soruları cevaplandırılır.

Aday Adayı Finansal Analiz
1’inci görüşmeden sonraki 1 hafta içinde ankette verilen bilgiler değerlendirilir. Bu süre boyunca firma ile ilgili bazı ek bilgiler talep edilebilir. Bu bilgilere göre finansal analiz ve değerlendirme yapılır.
2) ADAY ADAYI İKİNCİ GÖRÜŞME

Franchise aday adayı 2 shop ziyareti yaptıktan sonra BEST’i bilgilendirir ve 2’nci görüşme için randevu talep eder. Bu görüşmenin başında FRANCHISE 2’NCİ GÖRÜŞME BİLGİ FORMU doldurulur. 2’nci görüşme sonunda KESİN BAŞVURU FORMU imzalanır.

Komisyon Onayı
Ardından aday adayının finansal ve hukuksal durumu franchising değerlendirme komisyonumuz tarafından incelenir ve olumlu ise adaya yazılı (e-mail) ve sözlü (telefon) olarak başvurusunun onaylandığı bildirilir. KESİN BAŞVURU FORMU’NDA belirtildiği gibi 3 iş günü içinde taahhütname bedelini ödemesi istenir.
3) FRANCHISE ADAYI STATÜSÜNE GEÇİŞ

8.000 € taahhütname ödemesi yapıldığında franchise aday statüsü kazanılır ve 3’üncü görüşmeye davet edilir. 3’ÜNCÜ GÖRÜSME DEGERLENDIRME FORMU doldurulur. Eğer var ise kendi yeri ya da LOKASYON HAVUZU’nda bulunan yerlerden rezervasyonu yapılır. Adayın kendi yeri yok ve havuzdaki lokasyonlardan biri tercih edilmez ise yeni yer arama çalışmaları birlikte başlatılır.

Franchise Adayı Giriş Eğitimi
3’üncü görüsmeden sonra franchise adayına işleyiş hakkında detaylı bilgi ve eğitim verilir. Adaya 1 adet FRANCHISE YÖNETİM VE İŞLETME KILAVUZU kopyası verilir.
4) YER SEÇİMİ

BEST’in onayı ile yer belirlendiğinde, bu lokasyona ilişkin örnek proje sunulur. Sistem giriş prosedürlerini ve ödemesini tamamlamamış adaylara proje sunulmaz.
5) FRANCHISE SÖZLEŞMESİ

Kafe lokasyonu belirlenip YER KİRALAMASI yapıldığında, aday ile FRANCHISE SÖZLEŞMESİ imzalanır. Yerin franchisee’nin kendisine ait olması durumunda KİRALAMA BÖLÜMÜMÜZ tarafından işletme için yerin uygunluğuna dair onay verilecektir.
6) KAFE KURULUMU

Franchise sözleşmesinin imzalanması ile birlikte kafe kurulum çalışması başlatılır. Kurulum tamamlanıncaya kadar franchise kafe altyapısı ile ilgili yapması gereken sözleşmeleri (elektrik, su, telefon, doğalgaz, maliye,Telekom, müzik yayın vb.) tamamlar.
7) ELEMAN TEMİNİ

Kafe kurulumu başladığı anda BEST tarafından eleman temini başlatılır ve bulunan elemanlara eğitimler verilir.
8) İLK AÇILIŞ

İstenen seviyede ürün ve hizmet verecek şekilde kafe kurulumu ve eleman temini tamamlandığında, iş programında daha önce belirlenen tarihe göre İLK AÇILIŞ yapılır.
9) KESİN AÇILIŞ

1 ayı geçmeyecek şekilde kafenin tüm eksikleri tamamlanarak kesin açılış yapılır ve franchisee’nin yükümlülüklerinin tamamı başlatılmış olur. İlk açılış ile kesin açılış arasındaki sürede, franchisee ile birlikte belirlenecek bir AÇILIŞ ORGANİZASYONU gerçekleştirilebilir.
10) OPERASYON SÜRECİ

Kesin açılış ile birlikte franchisee’nin operasyonel yükümlülükleri tam olarak başlar.Franchising
SIKÇA SORULAN SORULAR
Franchise sözleşmesi kaç yılı kapsar? LAVAZZA BEST COFFEE SHOP

Lavazza Best Coffee Shop Franchise Sözleşmesi beş yılı kapsamaktadır.
Toplam tahmini yatırım kaç TL’dir? LAVAZZA BEST COFFEE SHOP

Bu gün itibarı ile 100m2 kapalı, 50 m2 açık alanı kapsayacak bir Lavazza Best Coffee Shop yatırım maliyeti ortalama olarak 150.000 Euro + KDV’nin altında bir yatırım maliyetine sahiptir. Yatırım maliyeti kapalı ve açık alanların m2 büyüklüğüne ve kullanılacak ekipmanın türüne/markasına göre değişiklik gösterecektir.
Ne kadar kazanacağım? LAVAZZA BEST COFFEE SHOP

İdael şartlarda işletilen bir işletmede %25 civarında kar öngörülmektedir. (Bkz. Yatırımın Geri Dönüşü tablosu)
Yapılacak yatırımın geri dönüş süresi nedir? LAVAZZA BEST COFFEE SHOP

Lavazza Türkiye tarafından onaylanan lokasyon, verilen eğitimi bire bir uygulayan işletmeci ve hizmet takibi ile Lavazza Best Coffee Shop’lar 24 aylık bir geri dönüşüme sahiptir.
Lavazza Best Coffee Shop’ta kaç personel çalışmaktadır?

Personel sayısı, m2’ye bağlı olarak 6 ve üzeri olarak değişmektedir.
Kaç şubeye kadar büyüme olasılığım var?

LAVAZZA BEST COFFEE SHOP Türkiye, Franchise tarafından operasyonel işletme sorunu yaşanmadığı ve yönetim başarısızlığı görülmediği sürece dükkan sayısı kısıtlamasına gitmemektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.