künefe cadde 1

künefe cadde

künefe cadde Künefe sektöründeki 11 yıllık tecrübesini perakende alanına taşıyan firmamız, uzmanlaştığı ürün gamı ile birlikte sizlerle buluşuyor. Ankara merkezli olan Künefe Cadde, verdiği bayilikler ile birlikte büyüyerek, daha fazla mutluluğu bir arada buluşturmayı hedefliyor. Kullandığı doğal ham maddeleri ile organik künefe lezzetini damaklarınıza taşıyan Künefe Cadde, tamamen tatlı lezzetler ile tatlı sohbetlerinizin misafiri olmaya geliyor. Kendi anavatanından gelen malzemeleri ile gerçek künefe tadını bulabileceğiniz Cadde üzeri lezzetler, damaklarınızda tatlı şöleni yapmak için sabırsızlanıyor.Franchise için formu doldurup ulaşabilirsiniz.

KÜNEFE’NİN TARİHÇESİ
Kökeninin Suriye ve Lübnan’a dayandığı söylenen künefenin Türkiye’deki anavatanı Güneydoğu yöresi özellikle de Hatay’dır.
Künefe kadayıf ve peynirden yapılan, sıcak olarak servis edilen bir tatlı çeşididir.
Farklı şekillerde Şanlıurfa, Hatay ve Mersin de yapılır.

KÜNEFE NASIL PİŞİRİLİR?
Ambalajından çıkardığınız künefeyi çözünmesini beklemeden uygun bir tepsiye koyarak, önceden 250-300 dereceye ısıttığınız fırında kızarıncaya kadar pişiriniz (10 – 15 dk).
Daha önceden hazırlanmış olan ılık şerbeti dökerek, arzuya göre üzerine dondurma, kaymak, ceviz veya antep fıstığı koyarak sıcak servis ediniz.
İstenildiği takdirde künefe; ocak üzerinde künefe tabağında veya teflon tavada her iki tarafı kızartılarak pişirilebilir.

ŞERBETİN HAZIRLANMASI
3 birim toz şeker, 2 birim su (örnek: 3 bardak şeker, 2 bardak su) oranıyla ihtiyacınız olan miktarı tencereye koyup kaynatınız. 10 dakika kaynaması yeterlidir. İsteğe bağlı olarak 2-3 damla limon sıkabilirsiniz. Şerbeti kaynar halde künefeye dökmeyiniz. Ilık hale gelene kadar beklenmelidir. Bunun için önceden şerbeti hazırlamanız uygun olacaktır.

ALERJEN UYARI: Gluten ve Laktoz içerir

Franchise Nedir?

Franchise kelime anlamı olarak bayilik, acentelik anlamına gelse de, aslında kullanım şekli ve içeriği oldukça farklıdır.

Franchise (veya franchising), bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, belirli bir bedel karşılığında, bağımsız yatırımcılara sistem ve markasını kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

Franchise, başarılı bir iş fikri etrafında toplanmış küçük girişimcilerin, büyük firma gibi davranmasını sağlar.

ABD de doğan franchise sistemi, verimli ve karlı oluşu sayesinde hızla dünyaya yayıldı. Başta ABD, İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya olmak üzere binlerce marka franchise veriyor. Her ülkede önce uluslar arası yaygınlık sağlamış yabancı firmalar başlatıyor, 10-15 yıl içinde yerli firmalar çoğunluğu alıyor. Tüketim potansiyelinin olduğu hemen her ülkeye lider markalar dükkanlarını bayrak gibi dikmişler.

Franchise sistemini kullanan markalar rakiplerinin açık arayla önüne geçti, yarış artık franchise markalar arasında yaşanıyor. Yerel ve müstakil markalar tüketici ilgisini çekebiliyorsa, onlarla birlikte büyüyen, kaliteyi köşedeki dükkanla bağdaştıran jenerasyonun sayesinde yapıyor. Markalarla büyüyen nesil alacağı markada büyüklük ve yaygınlık arıyor. Alışveriş merkezlerinin zincir marka olmayanlara yer vermek bile istememesi, gelecekte franchise verenlerin nasıl üstünlük sağlayacağının bir göstergesi. Franchise vermeyen firmalar bile, ancak franchise tekniklerini kullandıklarında, yani tek tip işletme, standart işletim sistemi, eğitim ve denetim uyguladıklarında zincirleşerek yayılmayı başarıyorlar.
Bayilik, franchising ,franchise veren firmalar, bayilik veren firmalar, en karlı bayilikler, yatırım fırsatları

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.