Kocatepe Kahve

Kocatepe Kahve

Kocatepe Kahve Evi
1919 yılında Ankara’da Bayan Maruşya ile Kurukahveci olarak başlayan serüven, 1929 yılında Burhanettin Koçer ve 1949 yılında Nurettin Tuncay ile gelişimini sürdürmüş, 1987’de kurumsallaşmış, 1996’da Kocatepe Kahve Evi konsepti ile hizmet vermeye başlamıştır.

Kahve Evi konsepti ile gerek Türk kahvesini, gerek dünya kahve çeşitlerini, kendine özgü yiyecek ve içeceklerle çağdaş işletme çatısı altında birleştirmeyi başarmıştır. Kocatepe Kahve Evi, geleneksel Türk Kahvesinin eşsiz lezzetinin, Türk kültürü ve geleneklerine bağlı kalarak ülke pazarında geniş kitlelere yayılmasını kendisine ilke edinmiştir. Halen kendi üretimi olan zengin kahve çeşitleri ile pazarda belirli bir yeri olan marka yeni yatırımcıları ve dinamik yapısı ile hizmetlerini sürdürmektedir. Nurettin Kocatepe markalı ürünler ile yurt dışında ve yurdun her köşesinde bulunabilmekte, Kocatepe Kahve Evi konsepti ile de Anadolu’nun başlıca illerinde kahve severleri ile buluşmaktadır.

Vizyonumuz

Kocatepe 1949 olarak geçmişten edindiğimiz bilgi ve tecrübeleri geleceğe taşırken kahve sektörünün mevcut kalitesinin ve niteliklerinin artırılması konusunda başrol oyuncusu olacağımıza inanıyoruz. Bizlerin en büyük amacı, Türk kültürünün bir simgesi olan Türk Kahvesini yeni ve gelecek nesillere tanıtmak ve sevdirmektir.

Misyonumuz
Kocatepe 1949 olarak, sahip olduğumuz asırlık tecrübeyle Türk Kahvesinin en doğru ve kaliteli üretim/sunum anlayışı eşliğinde “kendi tüketmediğimizi üretmeyiz” ana ilkesiyle varlığımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bu süreç içerisinde mevcut olan kalitemizi daha da üst seviyelere çıkarıp yeni ürünler ve lezzetler aracılığı ile vazgeçilmez olmayı ilke ediniyoruz. Sektörel başarının yanı sıra halkımızın gıda tüketimi ve sunumu konularında bilinçlendirilmesi de kurumsal hedefimizdir. Ayrıca Kocatepe Kahve Evi olarak amacımız geleneksel kahve kültürümüzle günümüz çay kültürünü sentezleyerek, hijyenik, sağlıklı, lezzetli ve keyifli ürünleri nezih mekanlarda Türk ve Dünya kahve severlerinin hizmetine sunmaktır.

“ Biz çekirdekten kahveciyiz ”

Tarihimizin en önemli değerlerinden biri olan Türk kahvesinin, yeni nesillerce sevilmesi ve âdetlerimizin unutulmaması için, açılan her Kocatepe 1949 Kahve Evi’nin büyük bir misyon üstlendiğini biliyoruz. Kocatepe 1949 Kahve Evi olarak geçmişten edindiğimiz Türk kahvesi kültürünü gelecek nesillere aktararak, bu değerlerin unutulmaması ve yeni nesillerin de kültürümüzü devam ettirmeleri için çalışıyoruz. Tüm Kocatepe 1949 Kahve Evi şubeleriyle, Kocatepe ailesi olarak her zaman aynı inançla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.