kemal tanca 3

kemal tanca

kemal-tancaKEMAL TANCA
1950 yılında ayakkabı sektörüne ilk adım atan patron, cesur, yenilikçi, şık ve kararlı adımlarla yürüyerek bugünki prestijine kadar ulaştı. Türkiye genelinde 130’dan fazla mağazasıyla hizmet veren Kemal Tanca, ürünlerinin %90 kadarlık kısmını yurt içinde üretirken, %10’luk kısmını İtalya, Fransa ve İspanya’dan ithal etmektedir. Siz de Kemal Tanca ayakkabı bayiliği almak istiyorsanız aşağıdaki iletişim bilgilerinden firmayla irtibat kurarak bayilik şartlarını öğrenebilirsiniz.

İçindekiler

KEMAL TANCA KİMDİR?

1925’de doğdu. Adanalı olan Kemal Tanca doğduğu sıralarda babası ayakkabıcılık yapıyordu. Babasından bu mesleği iyice öğrendi ve bölgede tanınan bir isim haline geldikten sonra İstanbul’a gelerek ayakkabıcılık yapmaya başladı. İstanbul’da ayakkabıcılık yapacağı bölgeyi iyice araştırdı ve Laleli’de küçük bir atölye açtı. Çalışkan ve azimli olan Kemal Tanca, başlarda biraz zorluk çekti ise de aile bireylerinin de yardımı ile işini genişletmeyi ve büyütmeyi başardı.

1950 yılında  dört oğlu ile birlikte ilk ayakkabı atölyesini açtılar. Bu atölye, şimdi yüzü aşkın şubesi olan bir markaya döndü. Kamuoyu tarafından pek bilinmeyen bir işadamı olan Tanca’nın oğlu Tamer Tanca’yı da yanında yetiştirmiş ve bu konuda kendisi gibi ayakkabının inceliklerini öğretmiştir. 2002 yılında bu birliktelik ile atölye sayısını dörde çıkardı  Türkiye’de yüzü aşkın bir mağaza sayısına ulaşan  Tanca, daha sonra yurtdışında da mağazalar açmaya başladı. Sırasıyla İspanya, Portekiz, Fransa, Almanya ve İtalya’da mağazalar açan Kemal Tanca, yıllık bir milyondan fazla ayakkabı satışına ulaştı.

MİLATTAN ÖNCEKİ DÖNEMDE AYAKKABI

Tarihte bilinen ilk ayakkabı şekli, düzleştirilmiş ot veya kaba derinin ayağa ilkel iplerle bağlanmasından oluşmaktadır.

Mevcut kaynaklara göre ayakkabıya ait ilk bulgulara Avrupa (İspanya, Fransa, İtalya)’ daki mağaralarda rastlanmaktadır:

“M.Ö. 12000-15000 yıllarında İspanya’ nın doğusundaki paleolitik mağara resimlerinde erkeklerin deri, kadınların kürk çizme giydikleri görülmektedir.”

Bu alandaki en eski kanıtlardan birisi de M.Ö. 8000 yılına tarihlenen Amerika yerlilerine ait sandaletlerdir.

franchise ve bayilik şartlarını öğrenmek için tıklayınız

 

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.