Kahve Bayiliği ve Franchise Almak için 5 Neden

Kahve Bayiliği ve Franchise Almak için 5 Neden

Kahve franchise veren firmalar ülkemizde hızla yayılmaya devam ediyor. Kahve dükkanı açmak ve işletmek son yılların en karlı gıda işlerinden birisi. Yerli ve yabancı girişimcilerin ilgisinin artmasının bir nedeni de kahve sektöründe olan kar marjları olarak anlaşılabilir.

Kahve Bayiliği

Bir kahve bayiliği almak için 5 nedeni gelin beraber inceleyelim.

1. Kahve işi sadık bir kalabalığı cezbeder.

Üniversite gençliği ve iş adamları sıklıkla kahve dükkanlarına uğrarlar. Bunun nedeni sakin bir şekilde oturup dinlenmek veya arkadaşları ile birlikte olmak içindir Bu ktile potansiyel müşterilerdir ve onlara istediği şartlarda lezzetli kahveleri sunabilirseniz size sadık kalmaya devam ederler.

İşletmenizin kapılarını açtığınızda, insanlar oluşturduğunuz havayı merak ederler. Sizi ve kahvenizi müşterileriniz severse oturup kahve yudumlayacakları, derslerine veya işlerine çalışacakları ikinci bir kütüphane veya ofis olmaya başlarsınız.

2. Popülerlik

Kafeler topluluklarda beraber olabilmek ve sosyalleşmek için uygun ortamlardır. Kahve dükkanlarının en popüler olmasının sebebi de budur. Bir çok müşteri adayınız bulunmaktadır. Önemli olan sürekli müşterileriz olması ve popülerliği sağlamanızdır. Bir çok kahve markası popüler olabilmek için bazı şeylere dikkat ederler. Bunlar kahvenin lezzeti, ortamın uygunluğu ve devamlılığı getirecek olan müşteri hizmetleridir.

3. Satış yapmak kolaydır.

Kahve imtiyazları münhasıran sadece kahve hakkında satış yapmazlar. Kahve dükkanlarında Hamur işleri, sandviçler, kahvaltılıklar, eşyalar ve satılacak daha fazla ürün çeşidi vardır. Başka bir deyişle, bir kafe temel fincan kahvenin ötesinde başka ürünler ile de para kazanırlar.

4. Basit olmak

Çeşitli ürünlerin satışını kolaylaştırmakla birlikte, bir kafede menünüzü yönetmekde kolaydır. Müşteriler kendi konkresyonlarını yapma eğilimindedirler. Evet, çeşitli şurupları hazırlamanız gerekir, ancak yiyecek ve içecek stoklarının çeşitlerini idare etmeyle ilgili endişelenmenize gerek yoktur. Kahve imtiyazları, basit menü ve öğelere sahip olma eğilimindedir, ancak yine de müşterilerin kendi içeceklerini yapabilmeleri nedeniyle karmaşık içki seçenekleri sunmaktadır.

5. Tanıtımlar ve Kolaylıklar

Kahve franchise veren şirketler daha çok satış yapabilmeniz için sizi reklam ve pazarlama teknikleri ile desteklerler. Bir çok noktada marka bilinirliğini arttıran çalışmalar sayesinde bayilik aldığınız zaman daha hızlı dikkat çekmeyi başarırsınız. Yapılan kampanyalar ve müşteri odaklı çalışmalar franchise almanız için önemlidir.

Bir Kahve Franchise Başlamaya Hazır mısınız?

Herhangi bir franchise başlatmadan önce düşünülmesi gereken çok şey vardır. Bulunduğunuz bölgede ihtiyaç duyulan bir şey olup olmadığına karar vermek için franchise danışmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Franchise veren cafeler ve franchise fırsatları için bize iletişim bölümünden ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.