KAFEDO

 

 

Sevgi ile Büyüyor
Üretim tesisleri ve genel merkezi Kahramanmaraş’ta, lojistik dağıtımı İstanbul’da bulunan KAFEDO, başta lider ruhlu insan kaynakları anlayışı, küresek ölçekli kurum kültürü, üretimin her aşamasında yüksek çevre bilinci, sosyal sorumluluk alanındaki projeleri, inovasyon odaklı üretim altyapısı ve her şeyden önce tedarikçi-çalışan-bayi-müşteri zincirindeki sevgi köprüsü ile geleceğe emin adımlarla yürümektedir.

Güçlü Altyapı
KAFEDO’nun 5000 m²’lik üretim tesislerinde 24 saat 120 kişinin gözetiminde ve üretimin her şamasında HACCP gıda güvenliği ve tam hijyen koşullarda dondurma, hamur tatlıları, sütlü tatlılar ve kendi şubelerinde kullanılan diğer gıda ürünleri üretilmektedir. Kahramamaraş ve yöresine özgü en taze, doğal hammaddelerden imal edilen ürünler el değmeden bayilere sevkedilmektedir.

İlk Anki Tazeliğinde
KAFEDO ürünleri yine gıda güvenliği içinde, ilk anki tazeliğini koruyarak markanın kendi bünyesinde yer alan frigorifik araçlarla bayilere ulaştırılmaktadır. İstanbul’da bulunan bayiler için kompleks bir depo ve dağıtım noktası bulunduran KAFEDO, birçok ürünü de yarı hazır olarak bayilerine hazırlamakta, bayilerinin müşterilerine ürünleri sıcak ve ilk anki tazeliğinde sunma olanağı vermektedir.
Yarım Asırlık Bir Öykü
1956 yılında 3,5 metrekarede kuruldu Ferah Pastanesi. O zamanlar dede, oğul, torun dükkanda; nene, bacı, kız evde kah süt pişirdiler kah fıstık ayıkladılar. Ahir Dağı’nın karını keçinin sütüyle ve nadide orkidelerin kökü “sahleple” harmanladılar, dondurma yaptılar, tatlılarını da bu lezzete kattılar. Dahası, bu küçücük dükkana gelen herkesi sevgiyle doyurdular. Sığmadılar, lezzeti başka dükkanlara taşıdılar; tatları dilden dile yayıldı, adları ise artık çok Maraş’ı aştı. Sonra bir gün torun çıktı dede ile babanın karşısına, bu lezzeti herkes tatsın istiyorum, dedi. Dede ile baba baktılar, torunun gözleri parlıyor. Al, anahtar senin, dediler.
EDO Kuruluyor
90’lı yıllar, aileden aldığı destekle geçti işin başına. Maraş’ta kardeşliği anlatan “ede” ile ailenin mirası dondurmayı birleştirdi. Böylece EDO çıktı ortaya. O zamanlar ülkemizde hele hele Anadolu’nun mütevazi bir kentinde bayilik nedir dahi tam olarak bilinmezken, torun EDO bayileri ile gönül köprüsünü çoktan kurdu bile.
KAFEDO İle Geleceğe Emin Adımlarla
Modern, hijyenik ve tam donanımlı üretim altyapısı, yarım asırlık damaklarda bırakılan eşsiz tat, 200 kişilik uzman ekibi derken Ferah’la* başlayan EDO* ile devam eden öykü 2000’li yıllarda dünya insanına en lezzetlisi yaklaşımıyla daha da genişledi ve bir ilk olarak dünya mutfağı ile Kahramanmaraş’ın tarifsiz lezzetlerini birleştirdi, sıcacık mekanlar haline getirdi ve KAFEDO ailenin en genç ve en özel konsepti olarak ortaya çıktı.
İşin İçinde Sevgi Var
Yarım asırdır sorulur İnalbars ailesine, formül nedir, diye. Onlar sadece sevgi, diyorlar. Bu satırlarda ve ilerleyen sayfalarda da ailenin en gözde çocuğunu, KAFEDO’yu sizlerle paylaşırken her satırda hatta her kelimede yalınlıktan ve abrtıdan öte sadece sevgi hissedeceksiniz tıpkı ürünlerimizde ve mekanlarımızda olduğu gibi. Çünkü, inanın sevgiye hepimizin ihtiyacı var. Ferah: Ferah Pastaneleri halen Kahramanmaraş’ta şehrin en gözde mekanları olarak faaliyetlerine devem etmektedir. EDO: KAFEDO konseptinin kurulması ve kısa zamanda büyümesi ile EDO markası gerçek Maraş dondurmasının adı olarak tescillenmiş ve dünya genelinde sadece dondurma bayiliği olarak devam etmektedir.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.