Türkiye'nin Büyüyen Gücü Kadın Girişimcilere Tam Destek Yine QNB Finansbank'tan!

Türkiye’nin Büyüyen Gücü Kadın Girişimcilere Tam Destek Yine QNB Finansbank’tan!

indir-1Türkiye ekonomisinde ve kalkınmada önemli rol üstlenen kadın girişimcilerimizin yanında yer alıyor ve önemli sorunlardan biri olan sermaye ihtiyacına odaklanıyoruz.
Bu kapsamda ‘Avrupa Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD – European Bank for Reconstruction and Development), Türkiye Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Türkiye İş Kurumu tarafından başlatılan Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı çerçevesinde 50 MM EUR’luk fonu kadın müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.
Bu kredi ile, ülke ekonomisine katkı sağlayan, güçlü, kendine güvenen, başarılı kadın girişimciler işini ya da işletmesini büyütme fırsatı yakalıyor. 36 aya varan vadelerde, üstelik oldukça cazip koşullar ile sunulan Kadın Girişimci Destek Kredisi ile ilgili detaylı bilgi almak ve hemen başvurmak için tüm kadın girişimcilerimizi şubelerimize bekliyoruz.
Ayrıca, Kadın İşletmelerine Finansman ve Danışmanlık Desteği Programı çerçevesinde oluşturulan “İşletme Merceği” uygulaması, kadın girişimcilerin kendi işletmelerine odaklanarak güçlü oldukları yanları ve en önemlisi de gelişim fırsatlarını belirlemelerine yardım ediyor.
“İşletme Merceği”; finans yönetiminden, pazar bilgisine, pazarlama ve satıştan, insan kaynaklarına, strateji ve organizasyondan, risk yönetimi ve operasyonlara kadar yedi temel alandaki bilgileri analiz ederek kadın girişimcilerin işletmelerine yeni bir bakış açısıyla bakmalarını sağlıyor.

Finansbank A.Ş, 2015 yılında finansçının karakterini oluşturan yenilikçi, yaratıcı, analitik, güvenilir olma özelliklerini, geleceğin yaratıcı liderleri çocuklara aktarma hedefi ile çocuk odaklı topluma katkı ve toplumsal gelişim platformu “Minik Eller Büyük Hayaller”i kurdu.
‘İşimiz rakamlarla değil, insanlarla’ anlayışını Türkiye’nin dört bir yanındaki gönüllü finansçıların desteği ile birleştiren Finansbank A.Ş, platformun çatısı altında birçok projeye imza atmaya başladı.

Finansbank A.Ş, 2016 yılının Haziran ayında Orta Doğu ve Afrika bölgesinin lider finansal kuruluşu olan Katar’ın en büyük bankası Qatar National Bank S.A.Q (QNB Group) tarafından satın alındı. QNB Group, iştirakleri ve bağlı şirketleriyle birlikte üç kıtada 30 ülkede geniş kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesiyle 1.200 ‘ü aşkın şubede toplam 27.300 ‘den fazla çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Ticaret, finans ve ekonomi haberlerinin önde gelen kuruluşlarından Bloomberg Markets, QNB’yi 2013’ten bu yana “Dünyanın En Güçlü Bankaları” arasında göstermektedir. Global Finance Magazine, 2013 yılında QNB’yi “Dünyanın En Güvenli 50 Bankasından Biri” ilan etmiş, Euromoney Magazine ardarda iki yıl boyunca, 2014 ve 2015’te QNB’yi “Orta Doğu’nun En İyi Bankası” seçmiştir.

Ekim 2016 itibariyle bankanın yeni ismi QNB Finansbank olmuştur.

QNB Finansbank Finansal Hizmetler Grubu çatısı altındaki iştirakleri QNB Finansleasing, QNB Finansinvest, QNB Finansportföy, QNB Finansfaktoring, Cigna Finans Emeklilik ve Hayat A.Ş, teknoloji şirketi IBTech, eFinans Elektronik Ticaret ve Bilişim Hizmetleri A.Ş., Hemenal Finansman A.Ş. ve yaratıcılık, liderlik, saygı ve bağlılık ile “BİZ” olmak değerlerini benimseyen çalışanları ile müşterilerinin tüm finansal ihtiyaçlarına yaratıcı, hızlı ve kolay çözümler sunmaya devam etmektedir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.