JUICE PLANET 1

JUICE PLANET

indir-1 juice-planetKeşfettiklerimizi paylaşmak istiyoruz…
Beslenme konusunda kendimiz için, çocuğumuz için önemli olduğunu fark ettiğimiz şeylerin aslında herkes için de bir ihtiyaç olduğunu gördüğümüzde keşfettiklerimizi herkesle paylaşmaya karar verdik.

Sağlıklı beslenme konusunda bildiklerimizi paylaşmak üzere, 2009 yılında İzmir’de küçük bir kiosk ile başlayan girişimcilik denememiz kısa sürede ürünlerini, konseptini ve tüketim kanallarını geliştirerek büyük bir organizasyona dönüştü.

Ege’ nin sağlıklı ve lezzetli sebzelerini, otlarını, meyvelerini, yağlarını ve de ülkemizin birbirinden sağlıklı pek çok ürününü uzmanca bir araya getirip kendi şubelerimizde ve diğer satış noktalarında taze olarak sunuyoruz.

Biz, çocuğuna faydalı bir şey yedirip içiren annenin mutluluğuyuz. Biz, telaşla koşuşturduğunuz kent yaşamınızın içinde nefes alabileceğiniz yeşil bir parkız. Biz, kendisi ve çevresi için iyi bir şey yapan herkesin buluşma noktasıyız. Sizi de bekleriz…

MİSYONUMUZ
Doğal ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanarak vucüduna
daha iyi bakmak isteyen herkese, kolay ulaşabilecekleri farklı kategorilerdeki
ürünlerimizle, alternatif bir beslenme ve yaşam biçimi sunmak için çalışıyoruz.

SİSTEMİMİZ
Juice Planet franchising sistemini 2010 yılından beri uygulayan ve bu şekilde yurtiçinde ve yurtdışında şubelerini genişletmiş bir markadır. Sistemi olabildiğince basit tutmayı hedefleyen Juice Planet, aynı zamanda bulunduğu “yerinde üretim ve taze servis” ilkesine göre de piyasada uygulanan klasik franchising modellerinin aksine kendi özgün iş modelini geliştirmiştir. Bu model zamanla sürekli gelişerek, hem tüm sistemin ortak bir yönetim ve konsept algısı altında senkronize hareket ettiği bir yapıya, hem de şubelerin kendi içinde bazı alanlarda özerk olduğu başarı oranı yüksek, özgün bir sisteme dönüşmüştür.

Juice Planet 2 farklı iş modeli uygulamaktadır:
1)- Franchise Modeli
Yatırımını %100 girişimcinin üstlendiği klasik franchise modelidir. Başlangıçta sisteme giriş bedeli ve aylık franchising taksiti (royalty) ödenir. Ürünleri JP den alınır ve markanın standartlarında servis edilir. Bu sistemde kar ve zarar yatırımcının sorumluluğunda olup tüm koşulların yazılı olduğu ikili sözleşmedeki marka esaslarına göre hareket edilir.

2)- Güvenceli İşletmecilik Modeli
Tüm yatırımı JP nin üstlendiği, işletmenin, markanın belirlediği standartlara göre süreli olarak işletmeciye kullandırıldığı kiralama modelidir.

İşletmeci, işletmenin getirisine ve yatırım miktarına göre belirlenen oranlarda amortisman ve franchise kesintisi karşılığında hazır bir işi yönetip kazanç sağlar.

Daha çok, ticarete yeni başlayan ve sınırlı risk almak isteyen ya da yatırım bütçesi olmayan ancak bunu verimli çalışması ile kapatacağına inanılan becerikli girişimcilere önerilen bir modeldir.

KONSEPTLERİMİZ
1) Kiosk / Stand
10 – 20 m2 arasında, juice kürleri dışında geniş içecek ve sınırlı yiyecek menüsü içerir.

2) Mağaza Tipi
50-100 m2 arasında iç ve dış oturma alanlı, geniş içecek ve yiyecek menüsü içeren konseptimizdir.

Her iki konseptte de projelendirme ve kurulum, merkez firma tarafından anahtar teslimi yapılır.

SÜREÇ
1) Ön Başvurunun Değerlendirilmesi

Yatırımcı Kriterlerinin Uygunluğu

2) Lokasyon Onayı

Karlılık Fizibilite Raporu üstünden

3) Projelendirme ve Onay

Proje Onayı, Ön Sözleşme ve Ön Ödeme

4) Mimari Kurulum (Anahtar Teslim)

5) Eğitim

6) Sürekli Kontrol ve Geliştirme

Franchise Başvuru Formu

 [contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.