JİMMY JOKER

JİMMY JOKER

2007 yılında ilk şubesini açan Jimmy Joker kısa zamanda dekorasyonu, zengin menüsü ve kaliteden ödün vermeyen hizmet anlayışı ile büyük beğeni kazanmıştır.

Menüsünde; zengin espresso çeşitleri, aromalı ve yöresel dünya kahvelerinin dışında birçok soğuk sıcak içecek çeşidi mevcuttur. Ayrıca aperatiflerin yanı sıra zengin et menüsü, İtalyan mutfağının muhteşem tatlarından makarnalar ve salatalar da Jimmy Joker’in menüsünde yer almaktadır. İki farklı konsept ile yoluna devam eden Jimmy Joker, bistro tarzındaki şubeleriyle de büyük ilgi çekmeye devam etmektedir.

JJ Grup tarafından kurulan Jimmy Joker Coffee’s bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Daha önce inşaat sektöründe büyük projelere imza atan JJ Grup kurucuları bu Alanda da başarılarını göstermişlerdir. Jimmy Joker Coffee’s bayi ağı kurma çalışmalarına başlamıştır. Bu sistem JJ Grup Merkez yönetim tarafından kontrol edilip denetlenmektedir.

Jimmy Joker Franchise

Jimmy Joker Coffee için önemli olan doğru lokasyon, doğru şubedir. Bulunduğu yer şehrin yaşam ve kültür merkezinde olmalıdır.
Cadde konseptlerinde minimum bahçe hariç 150 metre kare maksimum 600 metre kare olmalıdır. Alışveriş merkezlerinde ise minimum 100, maksimum 400 metre kare olmalıdır.
Jimmy Joker ailesi ile büyümek için gereken bir şartta, günümüz şartlarında sigara yasağından dolayı mutlaka bahçe konsepti olmalıdır.

franchise aday kriterleri

Girişimci adaylarımız Jimmy Joker Coffee’yi en iyi şekilde temsil edebilme özelliğine sahip olmalıdır. Güvenilir, %100 müşteri memnuniyetine önem verecek bilgi ve birikime sahip olmalıdır. Enerji ve zamanının büyük bir kısmını Jimmy Joker Coffee’ye harcamalı, mağaza içinde oluşabilecek sorunlarla başa çıkabilecek yeteneğe sahip olmalıdır.

franchising’in sağladığı yararlar

1. Marka ile birlikte ulusal veya uluslar arası kalite ve standarta sahip olunmaktadır.
2. Tanınmış markaların sağladığı sürekli müşteri ve iş yapma imkanı doğmaktadır.
3. Kaliteli personel bulma, işe alma yetiştirme konularında franchise veren işletmenin tekniklerinden yararlanılmaktadır.
4. Mali, ticari ve personel konularında sağlanan destekle, teknik işlevlere ağırlık verilip başarı şansı arttırılmaktadır.
5. Franchisor ile ortak hareket edilerek küçük işletmelerin karşılaşacakları risk ve işletmecilik sorunları minimize edilmektedir.
6. Franchise veren işletmenin mali ve hukuk danişmanlarından yararlanılmaktadır.
7. Franchisor’ın sürekli olarak yaptığı araştırma ve geliştirme çabalarından yararlanılmaktadır.
8. işletmenin kuruluş aşamasında ve kuruluş yerinin seçiminde bilimsel tekniklerin kullanılması mümkün olmaktadır.
9. Kuruluş aşamasında leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlanması mümkün olmaktadır.
10. Reklam ve tanıtma giderlerinden tasarruf sağlanmaktadır.
11. Franchising sistemi, girişimcinin yanlızlığını ortadan kaldırarak, kendi işini kurmanın getirdiği riskleri azaltmaktadır.
12. Franchisor’e yapılan ödemeler, başlangıçta, yeni bir işin ön yatırımından daha fazla olmasına rağmen, denenmemiş bir iş için yapılacak hata bedellerinin toplamından azdır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.