İSTANBUL KIDS FASHION 10-13 Ocak 2018 ÇOCUK GİYİM FUARI

İSTANBUL KIDS FASHION 10-13 Ocak 2018 ÇOCUK GİYİM FUARI

Istanbul Kids Fashion, UBM ICC tarafından düzenlenen ve Türkiye’de uluslararası platformda bebek ve çocuk hazır giyim sektöründe yapılan en büyük fuar organizasyonudur. Fuar yılda iki kez; Ocak ayında Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nın ( CBME Türkiye ) içerisinde ve Temmuz ayında ‘İstanbul Kids Fashion’ adı altında düzenlenmektedir.

0-16 yaş arası bebek-çocuk hazır giyim ve aksesuarlarının sergilendiği fuar, Türkiye’nin tekstil üretimi konusundaki başarısıyla beraber her geçen yıl hızlı bir ivmeyle büyümeye devam ediyor. Katılımcılar Ocak ayında CBME Türkiye ile İlkbahar – Yaz, Temmuz ayında İstanbul Kids Fashion ile Sonbahar-Kış modası ürünlerini ilk defa sektörle buluştururken, yerli ve yabancı profesyoneller en trend ürünlerle İstanbul Kids Fashion’da ve CBME Türkiye’de tanışacaklar!

İstanbul Kids Fashion , çocuk modasına dair yeni yaşam stil ve moda
trendlerini sunan olağanüstü bir platformdur. Kaçırmayın!

Türkiye’nin Tek Bebek ve Çocuk Moda Fuarı
Istanbul Kids Fashion, UBM ICC tarafından düzenlenen ve Türkiye’de uluslararası platformda bebek ve çocuk hazır giyim sektöründe yapılan tek ve en büyük fuar organizasyonudur. Fuar yılda iki kez; Ocak ayında Uluslararası Anne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı’nın ( CBME Türkiye ) içerisinde ve Temmuz ayında ‘İstanbul Kids Fashion’ adı altında düzenlenmektedir.

0-16 yaş arası bebek ve çocuk hazır giyim ve aksesuarlarının sergilendiği fuar, Türkiye’nin özellikle tekstil üretimi konusundaki başarısı sebebiyle, bölgede yapıldığı ilk yıldan itibaren dikkatleri üzerine çekmektedir. Katılımcı firmalar, yeni koleksiyonlarını ilk kez İstanbul Kids Fashion’da yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisine sunarak, İstanbul Kids Fashion Defilesi’nde en güzel modellerini sergilemektedirler.

Fuarda Öne Çıkanlar:
– Çocuk modasında en son trendleri görebileceğiniz defile
– Genç tasarımcılar galerisi
– Çocuk Moda Tasarım Yarışması

İstanbul Kids Fashion , çocuk modasına dair yeni yaşam stil ve moda trendlerini sunan olağanüstü bir platformdur. Kaçırmayın!

Ürün Grupları ;
– Bebek Giyim
– Çocuk Giyim
– Genç Giyim
– Bebek ve Çocuk Abiye Giyim
– Ayakkabı
– Bebebk ve Çocuk Çorap, Çamaşır ve Aksesuarları
– Bebek ve Çocuk Ev Tekstili
– Hamile Giyim ve Aksesuarları
– Diğer Bebek ve Çocuk Ürünleri

Anne ve Bebek Fuarı Sektörün Dev Markalarını Biraraya Getirecek
Türkiye’de 8 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşan bebek çocuk ürünleri sektörünün önemli markaları CBME Türkiye Fuarı’nda buluşacak.
Anne ve Bebek Fuarı Sektörün Dev Markalarını Biraraya Getirecek

AdvertAnne Bebek Çocuk Ürünleri Fuarı CBME Türkiye 2018’de, Bebedor, Grup Baby, Dalpa, Aymini ve Ulusal Elektronik gibi sektörün lider bebek araç gereç firmaları hem yeni ürün lansmanlarını gerçekleştirecekler hem de geniş ürün yelpazeleriyle fuara renk katacaklar. 10-13 Ocak 2018 tarihlerinde İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde 15.000 ziyaretçi beklenen CBME Türkiye 2018 için katılımcı firmalar gün sayıyor.

Küresel ölçekte lider anne, bebek ve çocuk ürünleri fuarları arasında yer alan CBME Türkiye, 10-13 Ocak 2018 tarihlerinde, İstanbul CNR Fuar Merkezi’nde sektör paydaşlarını bir araya getirecek. Balkanlardan Afrika’ya yayılan geniş bir coğrayadan profesyonel alıcı çeken fuar, 2018’de marka sayısını 750’ye, ziyaretçi sayısını ise 15.000’e yükseltmeyi hedefliyor. Bebek çorabından, çocuk abiye ürünlerine, pusetten, bisiklet üreticilerine kadar geniş bir katılımcı kitlesine sahip fuarda, özel alım heyeti programları ile hedef ülkelerden nitelikli profesyonel alıcıların katılımcıyla buluşması hedefleniyor.

Dünyanın öncü fuar organizatörü UBM tarafından düzenlenen CBME Türkiye, 2018’de araç gereç ve bebek-çocuk hazır giyim ve aksesuarları başta olmak üzere, bebek bakım ve beslenme ürünleri, mobilya ve ev tekstili, oyuncak ve bisiklet grubu, anne ve hamile ürünleri, firmalarıyla birlikte bebek ve çocuk sektörüne ait tüm ürün gruplarını dört gün boyunca tek bir çatı altında toplayacak.

“Araç gereç ve mobilya”, bebek çocuk ürünleri sektörünün en hızlı büyüyen segmenti

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verileri, geçtiğimiz yıl Türkiye’de 1 milyon 310 bine yakın bebeğin doğduğunu ortaya koyuyor. Aileler, bu bebeklerin 0-3 yaş arası döneminde aylık ortalama 60-70 Amerikan doları, yıllık olarak da 800 Amerikan dolarının üzerinde harcama yapıyor. Her ne kadar Türkiye’de bebek başına harcama tutarı dünya ortalamasının altında olsa da, ebeveynlerin giderek bilinçlenmesiyle birlikte, bu tutarın önümüzdeki yıllarda büyük bir artış trendi yakalayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bebek ve çocuk ürünleri sektöründe en büyük pazar payını tekstil ve bebek bezi oluşturuyor. 2015 ve 2016 yılları karşılaştırıldığında, “araç gereç, mobilya” ile “bebek bakım, temizlik” segmentleri ise %10’arlık paylarıyla sektörün en hızlı büyüyen segmentleri olarak dikkat çekiyor. Türkiye’nin büyüyen ekonomisi ve artan nüfusu, özellikle toplam büyüklüğü 650 milyon TL’yi bulan araç gereç ve mobilya segmenti için büyük bir potansiyel barındırıyor. Bebek arabalarının %97’sinin ithal markalar arasından seçildiği Türkiye’de, yerli üretici tarafından fethedilmeyi bekleyen büyük bir pazar paydası mevcut.

Bebedor, Grup Baby, Dalpa, Aymini ve Ulusal Elektronik CBME 2018 Türkiye’de

Bebek beslenme gereçleri deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan Bebedor; 33 yıllık bebek sektör deneyimine sahip ve ilk yılından beri CBME fuarına katılıyor. Mamajoo, Maxi Cosi, Babybjörn, Quinny gibi markaların Türk anneleriyle buluşturan Grup Baby; Prego, Sunny Baby gibi markalarla üretim yapan 1000 adet yürüteç üretme kapasitesine sahip tesisleri ve Türkiye genelinde 350’yi aşkın bayisiyle tüketicilere ulaştıran Dalpa; yine fuardaki katılımcı firmalar arasında. Güvenilir ve yaratıcı bebek mobilyaları üreticisi Aymini ve anne bebeklere yönelik güvenlik ürünlerinde Weewell markasıyla Ulusal Elektronik, yeni ürünlerini CBME Türkiye’de görücüye çıkaracak.

CBME Türkiye, ziyaretçi ve katılımcı anlamında son 5 yılda 3 kat büyüdü

Uluslararası ziyaretçi ve katılımcı oranıyla dikkat çeken CBME Türkiye, bölgenin kalbi olan İstanbul’da düzenleniyor.

Yabancı ziyaretçilerinin ağırlıklı olarak Balkanlar, Türki Cumhuriyetleri, Orta-Doğu, Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Doğu Avrupa ülkelerinden katılması beklenen 34. İstanbul CBME Türkiye Fuarı, anne bebek ve çocuk ürünleri toptancıları, perakendecileri, üreticileri, ithalatçı ve ihracatçılarının yanında, e-ticaret siteleri, zincir marketler, eczacılık ve zincir tekstil marka temsilcilerini katılımcılarla buluşturacak.

Dünyada trendleri belirleyen markalar, UBM CBME’de sunum yapacak

Fuar kapsamında, Nike, H&M, Starbucks ve Nickelodeon gibi dev markalarla çalışmış, dünyanın en büyük trendsetter firması olan WGSN ile yine trend ve dizayn alanında hizmet veren İspanyol ajans Minicool da katılımcılara birer sunum yapacak. Minicool’un 10 Ocak Çarşamba günü yapacağı trendlerle ilgili sunumun ardından 11 Ocak Perşembe günü WGSN, 2018-2019 yaz sezonu anne bebek sektörü trendlerini anlatacak. Fuarda Bagider (Bebek Araç Gereçleri Üretici, İthalatçı, ve Perakendeciler Derneği) iş birliğiyle CBME Özel Tüketici Ödülleri de sahiplerini bulacak.

mekan CNR Expo Center, Yeşilköy-İstanbul

Tarih ve Saati

10 Ocak 2018, saat 10:00 – 18:30

11 Ocak 2018 09:30 – 18:30

12 Ocak 2018 09:30 – 18:30

13 Ocak 2018 09:30 – 18:30

salon 1-2-4

Net Alan / Brüt Alan: 37.000 m 2

Katılımcı Profili

Türk ve Global Üreticileri, Markaları, İthalatçıları, Tek Distribütörleri ve Servis Sağlayıcıları;

Bebek Arabaları, Araba Koltukları ve Aksesuarları
Bebekler-Toodlers & Childrens için Giyim ve Aksesuar
Bebekler ve Çocuklar için Ayakkabı
Hamile Giyim, İç Giyim ve Aksesuarları
Oyuncaklar, Bisiklet ve Eğitim Ürünleri
Hamilelik ve Bebek Bakımı Ürünleri
Gıda ve Sağlık Ürünleri

ZİYARETCİLER
İthalatçılar & İhracatçılar
Distribütörler, Ajanlar ve Toptancılar
Perakendeciler- Çocuk, Bebek ve Annelik Ürünleri
Perakendeciler- Bebek ve Çocuk Giyimi, Çocuk Ayakkabı Mağazaları ve Hamile Mağazaları
Perakendeciler- Perakende Zincirleri & Hipermarketler
Perakendeciler – Mağazalar
Ofis ve Ticaret Şirketi Satın Alınması
Medya Dernekleri ve Konsoloslukları
Girişimciler ve Yatırımcılar
E-Ticaret ve Katalog Perakendecileri
Eczaneler
Medya ve Dernekler
Global Alıcılar
Diğerleri

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.