İnternet üzerinden para kazanmak için 11 iş fikri

İnternet üzerinden para kazanmak için 11 iş fikri

İnternet üzerinden para kazanmak

Herhangi bir yerde para kazanmanın esnekliğini istiyor musun? Belki de ideal çalışma alanınız, aynı zamanda WiFi’ye sahip olan bazı egzotik plajların kıyısındadır. İyi bir fikir ve harekete geçirici bilgilerle, bugün internet üzerinden para kazanmayı hayal etmeye başlayabilirsiniz. Ekibimiz, hemen başlayabileceğiniz düzinelerce fikri araştırdı. Aşağıda sizin için ideal olabilecek en sevdiğimiz 11 çevrimiçi iş fikrini seçtik.

1. Çevrimiçi Tişört İşi

Çevrimiçi tişört işletmeleri müşterilere ödeme yapmak için tişört tasarlar, özelleştirir, basar, satar ve gönderir. Bu işi yapanlar tasarımlarını, müşterilerin bunları görüntüleyebileceği ve satın alabileceği bir web mağazası vitrininde sergiliyorlar.

Başlangıç maliyeti

T-shirtleri 100 liradan daha az bir fiyata online olarak tasarlamaya ve satmaya başlayabilirsiniz. Ve eğer tasarımlarınızı doğrudan çevrimiçi pazarlamaya yatırım yapmak istiyorsanız. Pek çok tişört şirketi – Design by Humans gibi – platformları pazarlayanlar için sadece sanatçılar peşinde koşuyorlar. Tasarımı siz yaparsınız, gerisini şirket halleder.

Yasal hususlar

Birçok farklı hizmet gibi, telif hakkı alınmış tasarımların veya resimlerin kullanılmasına dikkat edin. Kişisel olarak oluşturmadığınız logoları veya grafikleri kullanırken her zaman izin alın. Kendi çalışmanızı korumak için bir telif hakkı veya ticari marka edinmeyi de düşünebilirsiniz.

Kazanç potansiyeli

Ortalama olarak, karınız tişört başına 10 ila 30 lira arasında değişebilir. Kazanç potansiyeliniz iş modeline bağlı olarak değişecektir. Kendi envanterinizi barındırmayı seçerseniz ve kendi ekipmanınızı kullanarak tişörtler oluşturursanız, kar marjları satılan tişört başına daha yüksek olacaktır. Bununla birlikte, satamayacağınız envantere takılma konusunda endişelenmenize gerek yok. Tasarımlarınızı nakliye ve taşıma işlemlerini gerçekleştiren Design by Humans gibi şirketler aracılığıyla satarak önleyebilirsiniz.

2. Veri Girişi İşi

Veri girişi işi başlatmak internet üzerinden para kazanmak için harika bir yol olabilir. Rakamlarla iyi iseniz ve veri girişi hizmetlerinde deneyimli iseniz, o zaman bu işi yapabilirsiniz. Müşteriler elektronik tablolar ve diğer gerekli bilgileri elektronik olarak göndermek isterlerse, tüm işinizi çevrimiçi ortamda tutmak mümkündür.

Başlangıç maliyeti

İhtiyacınız olan tek şey bir bilgisayar ve İnternet bağlantısı olduğu için, bir veri girişi işinin başlangıç maliyetleri minimum seviyede. Bu, tipik bir bilgisayar ve standart İnternet bağlantısı için 500 ile 1000 dolar arasında değişebilir.

Yasal hususlar

Veri girişi işi için herhangi bir federal düzenleme olmamasına rağmen, bu işletme ile ilgili olabilecek eyalet ve yerel yasaları araştırmak isteyebilirsiniz.

Kazanç potansiyeli

Tipik olarak, bir veri girişi işi saatlik ücret veya “Tam Zamanlı Eşdeğer” bir ücret alır. Ücretler genellikle aylık sabit ücretlerdir. Sunulan hizmetlere bağlı olarak, bu işletmeler saatte 7 ila 10 lira arasında ücret alabilir.

3. GittiGidiyor Girişimcisi

Bu, hızlı bir şekilde kurulum ve başlangıç için kolay bir çevrimiçi iş fikridir. Bir GittiGidiyor girişimcisi, bir niş pazarında sevdikleri ve sattıkları ürünler konusunda uzmanlaşmakta özgürdür.

Başlangıç maliyeti

Bir GittiGidiyor girişimcinin başlangıç maliyetleri, sattığınız ürüne bağlıdır. Bilgisayarınız ve İnternetiniz yoksa, büyük olasılıkla bir tane alabilirsiniz. Satmayı düşündüğünüz ürünlerin belirgin maliyeti vardır. Ayrıca GittiGidiyor, bir ürün başına listeleme ücreti alır veya ayda 50’den fazla ürün satıyorsanız, bir abonelik için ödeme yapmayı seçebilirsiniz.

Yasal hususlar

GittiGidiyor, üyelerin satamayacağı (taklit, korsan müzik / film gibi) öğelerin bir listesini içerir. Kendinizi bu kurallara alıştırmak iyi bir fikirdir. Bir GittiGidiyor girişimcisi ayrıca, bir ürünü ikinci el satmayı sağlayan bir yeniden satış sertifikası almak isteyecektir.

Kazanç potansiyeli

Bir GittiGidiyor girişimcinin belirli bir kazanç potansiyeli yoktur. Kazanç potansiyeli, bir tür girişimcinin yüklediği kalem ve fiyat türüne göre belirlenir.

4. Düzeltme İşi

İnternet üzerinden para kazanmak için düzenleme yeteneğiniz var mı? Hem işletmeler hem de öğrenciler, düzenli bir müşteri akışı sağlamak için genellikle redaksiyon uygulamaktadır. Düzeltme işlemi genellikle bilgisayarlarda yapıldığı için, bu mükemmel bir çevrimiçi iştir.

Başlangıç maliyeti

Kendi kendini kanıtlama işine sıfırdan 1,500 dolara kadar başlayabilirsin. Bir bilgisayar, internet erişimi ve müşterileri ile buluşmak için gerekli olan ulaşımınız varsa maliyetler sıfıra hızlıca yaklaşıyor.

Yasal hususlar

Herhangi bir işe başlamadan önce müşteriniz için sağlam bir servis sözleşmesi hazırlayın. Bu, yasal maruziyetinizi en aza indirecek ve yeni iş ilişkinizi doğru ayağa ayarlayacaktır.

Kazanç potansiyeli

Kazanç potansiyeliniz, müşterinizin yapmış olduğu prova okuma türüne bağlı olarak, saat başına 25 $ ile sayfa başına $ 3 arasında değişebilir.

5. Özel Telefon Kılıfı İşi

Herkesin telefon kılıfına ihtiyacı var ve özel tasarımlar sunmak büyük bir iş girişimidir. Gerekli ekipmanı aldıktan sonra istediğiniz kadar telefon kılıfı pompalayabilirsiniz. Bir web sitesi aracılığıyla çalışmayı düşünün, böylece müşteriler çevrimiçi vakaları seçebilir veya tasarlayabilir ve davayı yapabilir ve onlara gönderebilirsiniz.

Başlangıç maliyeti

Özel bir telefon kılıfı işi yaklaşık 3,500 lira ile başlayabilir. Bu, vaka yapmak için gerekli tüm malzemeleri içeren bir başlangıç kitini içerecektir. Eğer seri üretime geçmek istiyorsanız, ekipman ve malzemeler için yaklaşık 30.000 dolar harcarsınız.

Yasal hususlar

Özel telefon durumundaki bir işletmenin başlatılmasıyla ilgili belirli yasal hususlar bulunmamaktadır.

Kazanç potansiyeli

Özel telefon kılıfı üreticisi, 20 ile yüzlerce lira arasında ücret alabilir. Fiyat, davanın karmaşıklığına göre değişir. Örneğin, sade bir tasarıma sahip sade bir telefon kılıfı 20 lira’ya mal olurken, premium malzemelerle tamamen özelleştirilmiş bir kasa 100 liraya mal olabilir.

6. Canlı Akış İşi

Twitch ve Youtube gibi çevrimiçi platformlar bu işi başlamak için kolaylaştırır. Büyük bir kitleyi takip ederek, bir canlı akış sitesi ile canlı bir yayıncı ortağı olabilirsiniz.

Başlangıç maliyeti

Canlı bir yayıncının başlangıç maliyetleri genellikle 650 $ ile 1350 $ arasındadır. Bu, tam kapasitede video oyunları çalıştırabilecek güçlü bir oyun makinesinin maliyetini içerir. Canlı bir yayıncı da bir İnternet bağlantısına ihtiyaç duyar ve video oyunları ile aboneliklerin maliyetlerinizi de hesaba katacağını düşünür.

Yasal hususlar

Canlı yayın akışı genellikle belirli yasalarla düzenlenmez, ancak daha başarılı bir yayıncının daha büyük yayın şirketleriyle ortaklık sözleşmesi imzalaması gerekebilir. Bu Ortaklık sözleşmesi yasal olarak bağlayıcı olan bir Gizlilik Sözleşmesi ile birlikte gelebilir.

Kazanç potansiyeli

6.000 veya daha fazla izleyici tabanıyla, bir Twitch yayıncısı aylık 18.000 ABD doları kazanabilir. Twitch yayınlayıcıları abone başına 3 ABD doları kazanır ve akış yaptıkları diğer sitelerde reklam geliri (250 – 1500 TL) kazanabilirler.

7. Sesli Servis

İşletmelere dayalı ses, müşterilerin reklâmlarda, animasyonda, vb. Kullanım için kayıt kaydetmesine ve satın almasına izin verir. Bu kayıt işlemi bir stüdyoda ortaya çıkabilirken, bazı işletmeler müşterilerin bilgisayarlarına kayıt yaptırmalarına veya bilgisayarlarına kayıt yüklemelerine izin verir, böylece işletmelere tamamen çevrimiçi işlev görür.

Başlangıç maliyeti

Başlamak için bazı giriş seviyesi – ancak kaliteli ses kayıt ekipmanı ve yazılımı satın almak için en az 2.000 $ yatırım yapmaya hazır olun. Temel donanım bir mikrofon, bilgisayar, XLR kabloları ve düzenleme yazılımı içerir.

Yasal hususlar

Güçlü bir hizmet sözleşmesi, yasal risklerinizi azaltmanıza yardımcı olacaktır. Bu tür belgeler, projelerinizin kapsamını ve ödeme şekillerini de belirlemeye yarar.

Kazanç potansiyeli

Basit seslendirme çalışmaları içeren sözleşmeler, saatte 250 ila 500 dolar arasında bir maliyet getirebilir. Kazanç olanakları, iş veya akademik sunumlar için kayıt gibi daha özel ihtiyaçlar için 1.000 $ veya daha fazla fırlar.

8. Bloglama İşletmesi

Çoğu kişi, günlük olarak ilgilendikleri konularla ilgili çevrimiçi içeriği okur. Blogging işletmeleri, blogların kapsadığı konularla ilgilenen kişileri bilgilendiren, eğiten ve eğlendiren belirli konular etrafında blog içeriği oluşturur.

Başlangıç maliyeti

Özellikle bir bilgisayar ve İnternet bağlantınız varsa, bir blog işinin başlangıç maliyetleri çok düşüktür. Genellikle, alan adınızı (yıllık yaklaşık 15 ABD doları) ve web barındırma için (aylık yaklaşık 15 ABD doları) kayıt yaptırmanız gerekir. Bilgisayarınız ve internetiniz yoksa, iyi bir bilgisayarda 500 dolar ve İnternet bağlantısı için 40 dolar daha harcamayı bekleyebilirsiniz.

Yasal hususlar

Bir blog, içeriğe bağlı olarak FTC tarafından düzenlenebilir. Bu düzenlemelere güncel kalmak, herhangi bir yasayı ihlal etmediğinizden emin olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca, bir bloglama işinde yer alan eyalet ve yerel yönetmelikler de olabilir.

Kazanç potansiyeli

Bazı blog yazarları, üyelerini özel bir bloga katılmak ve / veya ürün satmak için ücretlendirerek sitelerinden para kazanır. Bu tür bloglar yalnızca fiyatları ve takip edenlerin sayısıyla sınırlıdır. Öte yandan, birçok blog reklamları barındırarak para kazanıyor. Ziyaretçilerin sayısı ve blog türü, reklamverenlerin ödemek istedikleri ücreti etkileyebilir. Bazı reklamverenler, reklamlar için tıklama başına 0,05 ve 1,50 ABD Doları arasında ödeme yapar.

9. Online Dergi İşletme

E-dergi veya dijital dergi olarak da bilinen çevrimiçi dergiler, basılı dergilere benzeyen makaleleri, fotoğrafçılığı, tipografisi ve grafik düzeni tasarımlarını içerir. Bazı bloglar, misafir yazarları ve reklam desteği ile e-zinler gibi yayınlanmaktadır.

Başlangıç maliyeti

Bir çevrimiçi dergi işinin başlangıç maliyetleri genellikle düşüktür, ancak işe koyduğunuz daha fazla para, daha fazla getiriyi görebilirsiniz. Gerekli maliyetler, genellikle başlangıçta yaklaşık 50 ABD doları olan aylık bir web alanı ve barındırmadır. Mevcut bir alan, yüzlerce, hatta binlerce için önceden satın alınabilir veya yaklaşık 15 dolar için yeni bir alan adı kaydedebilirsiniz.

Yasal hususlar

Tipik olarak bir çevrimiçi dergi işletmesi fikri mülkiyetini ticari marka haline getirmek isteyecektir. Bu, isimler ve logolar gibi marka malzemelerinin başkaları tarafından kullanılmasını önlemeye yardımcı olur. Ayrıca, çevrimiçi dergi işinde geçerli olabilecek yerel ve eyalet gereksinimlerini de kontrol ettiğinizden emin olun.

Kazanç potansiyeli

Abonelik tabanlı çevrimiçi dergiler, kayıt yaptıran her abone için para kazanır. Bu işletmeler, bağlı kuruluşlarla ortaklık kurarak ve / veya reklamları barındırarak da geliri artırabilir.

10. Çevrimiçi Kurslar 

Çevrimiçi kurslar, kurumsal eğitim, sürekli eğitim amaçları, kendini geliştirme, yabancı dilleri öğrenme, hobiler ve çeşitli projeler için “nasıl yapılır” talimatları için popülerdir.

Başlangıç maliyeti

Bir çevrimiçi kurs işi için başlangıç maliyetleri, sunmayı seçtiğiniz ders türlerine bağlıdır. Malzemenin çevrimiçi olarak yayınlandığı ve öğrenciler için her zaman erişilebilir olduğu temel sınıfları sunmak istiyorsanız, aşağıdaki harcamalara sahip olacaksınız:

Kurs materyallerinin oluşturulması: 10.000 $
Web sitesi: 5.000 ABD Doları
İnternet pazarlamacılığı: ayda 500 dolar
Canlı sohbet desteği sunduğunuz daha gelişmiş bir sınıf biraz daha pahalıya mal olacaktır. 24/7 canlı sohbet aylık yaklaşık 200 $ için dış kaynaklı olabilir.

Yasal hususlar

Çevrimiçi eğitim materyallerinin telif haklarını çevreleyen yasalar sürekli değişmektedir. Yargı alanınızdaki yasalara uymanıza yardımcı olacak kaynaklar var.

Kazanç potansiyeli

Bir online eğitmenin ücret alabileceği fiyatlar oldukça değişken. Bazı eğitmenler, sınıflar için sabit bir ücret alırlar, öğrenci başına 10 ile 500 dolar arasında, özel eğitmenler ise binlerce kişiyi şarj edebilirler. Diğer eğitmenler saatlik olarak 10 ila 30 dolar arasında ücret alabilirler. Ayrıca saat başına yaklaşık 30 $ için ders hizmetleri ekleyebilirsiniz.

11. İnternet Güvenlik İşi

İnternet güvenliği genellikle çevrimiçi olarak indirilebilen bir yazılım biçiminde gelir; Böylece bu iş İnternet üzerinden para kazanmak için güzel bir iştir.

Başlangıç maliyeti

Bu tür bir şirketin başlatılmasında makul bir girişimde bulunmak için başlangıç ??sermayesinde en az 500.000 $ ‘a ihtiyaç var. Bordro, yazılım ürünlerinizi geliştirecek personel yazılım geliştiricilerine yönelik en büyük başlangıç maliyetiniz olacaktır.

Yasal hususlar

Bir Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi (EULA) yazılımı kullanmak için müşterinin hak ve ayrıcalıkları özetliyor standart yasal bir anlaşmadır. Müşterilerin şirketinizle çevrimiçi olarak nasıl etkileşimde bulunduğuna bağlı olarak web sitenizde önemli olabilecek birkaç başka ifade daha var. Yeterli Gizlilik Politikası ve Kullanım Koşulları / Hizmet bildirimi geliştirmek için yasal tavsiye almayı düşünün .

Kazanç potansiyeli

Dijital güvenlik 2016 itibariyle 21 milyar dolarlık bir endüstridir. Orta derecede başarılı bir güvenlik yazılımı şirketi bile gelirlerinin milyonlarca dolar olmasını bekliyor olabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.