Iconic Protein İçeceği Girişimcisi Nasıl 8 milyon dolar kazandı

İşiniz için ne kadar ileri gitmek istiyorsunuz? Billy Bosch için cevap ülke genelinde oldu. 2013 yılında kurulan bir içecek ve toz üreticisi olan Iconic Protein’ın kurucusu, New Orleans’ta yer alan şirketin ilk aşamalarında, saha yarışmalarından yaklaşık 150.000 $ kazanan iyi bir servete sahipti. Daha sonra yerel bir inovasyon fonu yoluyla 250.000 dolarlık düşük faizli bir krediyi, bir arkadaş-aile ailesinden 100.000 dolar ve New Orleans’lı yatırımcılardan 1 milyon dolarlık tohum turu elde etmeyi başardı.

Yine de Bosch, üretim faaliyetlerini finanse etmek, perakendecilere girmek ve markasını pazarlamak için sürekli sermayeye ihtiyaç duyuyordu. Bosch, “New Orleans, bir iş başlatmak için harika bir yer … ancak A serisi yetiştirme konusunda, yatırımcıları bulamadım,” dedi. 2016’da “Para peşinde koşmak beni Batı Kıyısı’na götürdü”. “California eyaleti sağlık ve iyilik için pazar” dedi. “Bekardım. Çok fazla şeyim yoktu. Bu yüzden bir çanta hazırladım ve yaz için dışarı çıktım ve bir kanepeye çarptım. San Diego’dan Los Angeles’a kadar mağazalarda çok başarılı oldum.

Ancak Bosch hala para kazanmak için acele etmek zorunda kaldı. Billy Bosch 30 yatırımcısını 2017 yılında 8 milyon dolarlık bir seriyi finanse etmek için ikna etmek için 250 ila 300 toplantı yaptığını söyledi . İconik içmeye hazır içecekler ve protein karışımları artık 6.500’den fazla mağazada bulunuyor. Şirket, son üç yılda yıllık yüzde 150’nin üzerinde gelir artışının ortalama olduğunu belirtti. En çok satan ürünleri; Çikolatalı Truffle, Cafe Latte ve Vanilla Bean otlu süt proteinli içecekleridir. Şirket 16 kişiyi istihdam ediyor.

Billy Bosch’un Iconic’i başlatmasına neden olan sağlıksız yeme alışkanlıklarıydı. Girişimci olmadan önce, “Amerika’nın sahip olduğu en kötü yemeği” yiyerek Shell için seyahat eden bir hesap yöneticisiydi. Bir doktor ona yüksek kolesterol, hazımsızlık ve mide ekşimesi tanısı koydu ve onu diyetiyle ilgili sorguladı. Ancak doktor ona ilaç verdiğinde, Bosch diyetini değiştirmesi gerektiğini bildiğini söyledi. Bu yüzden diyetisyen Molly Kimball’e gitti ve ona sallamak şeklinde daha fazla protein yemesini önerdi.

Billy Bosch, “Ona geri döndüm ve bulabildiğim her protein içkini getirdim ve onları masasına yığdım” diye hatırlıyor Bosch. Hepsinin sağlıksız olduğunu söyledi. “Öyleyse hayal kırıklığından, neden bir içki oluşturmama yardım etmiyorsun?” Dedim.

Bosch, İconik’in yaratılmasına yol açan bir formül üzerinde Kimball ile çalıştı. (Formülün oluşturulmasına inanıyor, ancak şirkete dahil değil.) Bosch’un kendi şirketini yönetme konusunda en tatmin edici bulduğu geliştirme süreci bu.

“Bu işin en tatmin edici yanı, bir ürün yarattığınızda ve daha sonra şaşırtıcı olduğunu ve her gün içtiklerini söyleyen bir müşteri ile iletişime geçmenizdir” dedi. “Çoğu girişimci [bir işletmeyi yürütme] ‘nin her gün yüzüne tekme atıldığını söylüyor. İnsanlardan aldığınız minnettarlık onu tamamen buna değer kılıyor.”

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.