gho gayrimenkul

gho gayrimenkul

Dünya genelinde en karlı yatırım ve hizmet alanlarından biri kabul edilen gho gayrimenkul Gayrimenkul sektörünün Türkiye’deki gelişimi, yurt dışındaki uygulamaları örnek alan ilk milli Franchise markasının 1985 yılında kuruluşuyla başladı. 1997 ve 2001 yıllarında sektörümüze giren yabancı markalar ve takip eden yerli/ yabancı birçok marka gelişme çabalarını devam ettirdi.

30 yıl sonra günümüzde ise sektörümüz bu girişimlere rağmen faaliyetteki yaklaşık toplam 1300 kurumsal ofis adediyle dünya sıralamasında hedeflenenin çok gerisinde yer alıyor.

Uluslararası ve Yerli markaların örnek aldıkları bu sistemin, 30 yıllık süreç sonunda artık uygulayıcıları tarafından da sürdürülebilir olmadığının kabul edildiği günümüz Türkiye’sinde de, oluşan sürdürülebilir ve Türkiye’ye özgü sistem ihtiyacına cevap olarak GHO “Gayrimenkul Hizmet Ortaklığı A.Ş.” kuruldu.

Ege’nin köklü ailelerinden Çalgır Ailesi tarafından kurulan Adalı Ticaret ile başlatılmış olan bu atılım, ailenin “Adalılar Ticaret” ve “Adalılar Emlak” dan sonra üçüncü kuşaktaki dördüncü şirketi olan “GHO A.Ş” nin 2014 yılında kuruluşu ile taçlandırıldı.

GHO, “80 yılı aşkın bir süreci kapsayan bu bilgi birikimini”, Türkiye’nin gayrimenkul hizmet sektöründeki ihtiyacı olan sürdürülebilir hizmetin gerçekleştirilmesi için girişimcilerimizin kullanımına sunuyor.
Franchise (veya franchising)’in kelime anlamı; Bir sistem ve markanın imtiyaz hakkı sahibinin, bağımsız yatırımcılara belirli süre, koşul ve sınırlar içinde, işin yönetim ve organizasyonuna ilişkin sürekli disiplin ve destek sağlayarak, sistem ve markasını belirli bir bedel karşılığında kullandırmasına dayanan, uzun vadeli ve sürekli bir iş ilişkisidir.

GHO Gayrimenkul Hizmet Ortaklığı’nda ise sistem ve markanın imtiyaz sahibi olan GHO özgün sistem ve markasını aynı şartlarla bağımsız yatırımcılara kullandırmak için Franchise bedeli adı altında hiç bir bedel almaksızın yerine getirir.

Mevcut sistemler ile, yurtdışı kökenli yabancı marka veya Türkiye’deki uygulayıcıları tarafından yurtdışına aktarılan sistem ve marka imtiyaz hakkı payı, GHO ile çalışan bağımsız yatırımcının elinde ofis kuruluş ihtiyacı olarak kullanılacak gerekli kaynağı yaratır ve milli servet olarak yurt içinde kalır. GHO ve bağımsız yatırımcı arasındaki gayrimenkul hizmet ortaklığı ise sadece son tüketiciye sunulacak hizmetin iki tarafın dayanışmasıyla birlikte oluşturulmasını ifade eder.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.