100 Büyük Franchising Şirketi ve Büyüme Hedefleri

FRANCHISING İLE İŞİNİZİ GENİŞLETMEK

FRANCHISING İLE İŞİNİZİ GENİŞLETMEK
Franchising, bir şirketin markasının tutarlı, sürdürülebilir çoğaltılması için bir sistemdir. Franchise sahibi ile franchise sahibi tarafından belirlenen marka standartlarını başarmak için kendi işletmelerini bağımsız olarak yönetmekle yükümlü olan yerel franchiseçılar arasındaki sözleşmeye dayalı bir ilişkiyi temel alır. Başarılı franchise sahipleri franchise alanlarına, işletmelerini büyütmek ve yönetmek için gerekli kanıtlanmış iş sistemleri sunarlar.

Franchising, franchise sahibinin franchise sahipleriyle kurduğu ilişkilerle ilgilidir. Bir bayilikte, franchise sahibi kendi ticaret unvanını (markası) ve franchising işletim yöntemlerini (iş yapma sistemi) franchise alanlarına lisanslamaktadır. Franchise sahibi, franchise sahibi ile olan sözleşmelerinin şartlarına (Franchise Anlaşması) göre faaliyetlerini bağımsız olarak işletir ve yönetir.

Büyük franchise sahipleri, franchisee’lerine, ihtiyaç duydukları liderlik ve desteği sağlar ve daha sonra, franchise sahipleri tarafından sistemin ürün ve hizmetlerini marka yönergelerine uyarlar. Bayi markasını ve sistemlerini kullanma karşılığında franchise sahibi franchise alanına başlangıç ücreti (franchise ücreti) ve devam eden bir ücret (royalty) öder ve franchise sisteminin pazarlama programlarına (marka fonu) katılır ve katkıda bulunur. franchise sahibi tarafından kurulan diğer programlar.

Rekabet gücünü, pazar dinamikleri ve tüketici talebini anlamak, bir şirketin kendini nasıl konumlandırdığı ve franchising’i büyüme stratejisi olarak seçmesinde rol oynamaktadır. Franchise sisteminizi geliştirirken FRANCHİSE BORSASI, franchise teklifinizin, hedeflemeyi düşündüğünüz potansiyel franchisee sınıflarının her biri için cazip olduğunu belirleyecektir. Düzgün yönetildiğinde, franchise programının sürdürülebilir olması ve hem franchise alan hem de franchise sahipleri için istenen finansal sonuçları alabilmesi için yeni franchise sahiplerinin geliştirilmesine odaklanırız.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.