franchise haberler

Franchise veren firmalar için 10 taktik

Franchising, bir pazarlama ve satış işidir, franchise ağınızı oluşturmak için odaklanmış bir çaba vermek gerekir. Bu ipuçları, işletmenizi ilk kez franchise ettiğinizde başlamanıza yardımcı olmalıdır.

1. İnternette ki firmanızın durumuna dikkat edin. Bugün her şeyin pazarı çevrimiçinden geçiyor. Tamamen çevrimiçi işletime geçiş yapan sadece Amazon ve Netflix değil, tüm dünya çevrimiçi duruma geçti. Varlığınıza katkıda bulunmanın ve yatırım yapmanın yollarını bulun. Bulabildiğiniz kadar çok sayıda listeye sitenizi franchise verdiğinizi ve markanız hakkında bilgileri ekleyin, bunu profesyonelce yapın ve halihazırda bir iş arayan insanlara markanızı kazandırmak için vakit harcayın.

2. Sosyal Medyayı Çalıştırın. Herkes sosyal medyadan çok söz ediyor, bundan bıkmış olabilirsiniz. Sosyal medya görünür olmak demektir ve hayatımızın, işimizin, her şeyin bir parçasıdır. Ekibinizde trafik çeken, mesajınızı formüle eden ve franchise markanızı sosyal medya yoluyla yönlendiren birine ihtiyacınız var. Bu işi bayağı, kötü hazırlanmış sosyal medya mesajlarıyla karıştırmak kolaydır, doğru yapılması gerekiyor veya bir reklam gibi görünme riski taşırsınız.

3. Pazarlama Malzemenizi Yenileyin. İnsanlar, size anı fotoğraflarıyla birlikte bir kelime belgesine broşürünü inşa ettiğini söyleyebilir. Sunuyu PDF olarak gördüğünüz profesyonel görünmesi anlamına gelmez. Zamanı ve parayı iyi düşünülmüş, profesyonel olarak yapılmış bir sunuya koyun ve sizi arayan birini veya e-postanıza cevap vermeyi garanti edecektir. Herkes bugün görsel, franchise’ı doğru şekilde sergileyebilecek iyi bir grafik tasarımcıya ihtiyacınız vardır.

4. İçerik Duyarlı Olun. Web özellikle franchise alanında her şey için daha rekabetçi hale geliyor. Pazarınızda bir düşünce lideri olmalısınız. Ayakkabı satıyorsanız, her hafta ayakkabı hakkında yazacak bir şeyler bulun, ilgi çekici, ilginç yapın ve takipçiliğinizi oluşturacak düşünce tahrik fikirleri ile yaklaşmaya vakit ayırın.

5. Dönüşümü anlayın. Pazarlama çok adımlı bir süreçtir, kişinin dikkatini çekmek ve kötüye kullanmak ve onlarla iletişime geçmek için iyi değildir. İnsanlar sitenize gelir ve size iletişim bilgilerini vermezseniz, pazarlama araştırması bölümünde vakit kaybedersiniz. Müthiş araçlar oluşturun, ziyaretçiye bir şeyler sunun ve onlarla tanışmak için onlara bir neden verin.

6. Franchise Logonuzu yeniden oluşturun. Franchise verme işi basite alınacak bir konu değildir. Bu konu için özenle seçilmiş bir logoya ihtiyacınız vardır. Mevcut logonuzu franhcise tanıtımlarında revize edebilirsiniz.

7. Franchise işinin kritik olduğunu anlayın. Franchise’lar yatırım yapmak üzerelerindeki markayı eleştirmeyi hak ediyor, yatırım yaptıkları zaman bu konuda hakları vardır. Web sitenizi okuyun, yazım hatalarını bulun, sununuzu, broşürünüzdeki yazıların yanlış yazılıp yazılmadığını anlaşmayı kaybetmeyecek kadar iyice bilin.

8. Bağlantılarınızı analiz edin. Franchise satışlarının en büyük kategorisi yönlendirmeler yoluyla gerçekleşir (% 38). Bu, her sokak köşesinde konumları olduğundan yüzlerce tarafından yönlendiren büyük franchise markası için açık görünebilir, ancak satıcılarınızın, arkadaşlarınızın, yakınlarınıza, iştirakçilerinize ve bildiğiniz diğer kişilerin kaç kez erken olacağına hayret edersiniz yeni franchise sistemlerinde de franchise yatırımcıları üzerinde. İnsanlarla konuşun ve onlara sunun, arkadaşınıza bir franchise satmaya çalışırken utanırsanız bile vakit geçirebilirsiniz.

9. Franchise Etkinlikleri’ne gidin. Sergi fuarları ve sergileri, standınızı sergilemek ve markanızı sergilemek pahalıdır, ancak her zaman bu etkinliklere gidip katılabilirsiniz. Maliyet genellikle çok makul, sadece zaman ve çaba. Bu şovlardaki, olaylardaki ve ağ oluşturma fırsatlarındaki insanlar büyük ihtimalle bir franchise sahibi bulmanıza ya da aslında onun franchise sahibi olmasına yardımcı olabilir.

10. Franchise Brokerleriyle çalışın. Özellikle franchise sisteminizin gelişmesinde erkenden başlayınca, sizinle komisyon bazında çalışmaya istekli olanlardan elde edebileceğiniz tüm yardıma ihtiyacınız olacaktır. Franchise Komisyoncuları sizin için potansiyel müşteriler oluşturmak için kendi paralarını harcıyor. Evet, daha yeni franchise ederseniz belli bir komisyon ödemelisiniz, dünyadaki tüm mantıklı, gayrimaddi hak bedelleri ve franchise geçerliliği ile kazanabilirsiniz.

İşletmenize franchising veya franchise pazarlama hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.