franchise haberler

franchise haberler

franchise borsası Eğitim sektöründe de her girişimcinin bütcesine göre yatırım yapma imkanları mevcut.Ana okullarından kolejlere hatta birebir eğitim platformlarına kadar çok farklı alanlarda fırsatlar bulunuyor.Anaokulu veya dil okulu açmanın maliyeti 50 ila 200 bin TL civarındayken , okul öncesi eğitimden liseye kadar eğitim verilen bir kampüs kurmanın maliyeti 15 milyona kadar çıkabiliyor.Buğra BALABAN Birebir İngilizce ve NEW YORK LANGUAGE ACADEMY kurucusu ve sahibi olarak en uygun maliyetlerde dil kursu açma fırsatı sunuyor. birebiringilizce.com.tr iletişim için 0 543 247 3 247

Yeme içme markaları hala girişimciler için cazibesini korumaya devam ediyor.Lakin geçmiş yıllardan farklı olarak artık uluslararası zincirlerden daha çok yerli markaları görüyoruz. Çiğköfte,döner,kahve gibi Türkiye ye özgüürünleri markalaştıran şirketler hızlı bir büyüme gösteriyor.Bunların arasında göze çarpanlar İzmir osmanlı şirketler grubu firmaları SIR WINSTON,SIR WINSTON CAFE,LKM ,1453 OSMANLI,ŞEHRİ ALA DÖNER gibi.Kahve sektöründe ise son yıllarda büyük atılım yapan DAVID PEOPLE .
Yeme içme sektöründe belli bir kurumsallığın oluşturulması ve standart sağlanması konusunda FRANCHİSİNG SİSTEMİ çok önemli.sürekliliğin ve müşteri memnuniyetinin sağlanmasından sonra firmaların büyümesi dahada kolaylaşıyor.Yeni markalarında bu kurumsallık çerçevesinde büyüme çalışmaları devam etmektedir.

AVM lerin içinde yer alan ve küçük girişimciler için önemli bir fırsat olan kioks ların önümüzdeki dönemde sayılarının artması bekleniyor.Kioks lar sayesinde bir marka kendi potansiyelini görme imkanı bulurken , AVM lerde kioks ları müşteri trafiğini artırmak için tercih ediyorlar.Büyük merkezlerde pek yakında sadece yeme içme mekanlarının bulunduğu büyük merkezler oluşturulmaya başlanacaktır.

franchise borsası Şirket sahibi Murat ACER franchise sektörünün ,yeni bir sektör,boş bir alan ,yepyeni bir iş aramak yerine mevcut bir işin sıkıntı ve sorunlarına çözümler getirilerek yeniden tanımlanan iş fikirlerinin ,franchise işlerin yeni dönemde öne çıkacağını söyledi.Büyümek isteyen ve halihazırda farnchise vermeye çalışan firmalarada destek vereceklerini söyleyen Murat ACER franchise sektöründe hizmet vermeye devam ettiklerini dile getirdi.
Yeni iş fikirleri olarak tamirat tadilat konusunda yapacaklarını bilmeyen tüketicilere yol gösteren bir iş fikriyle yola çıkmış bir franchise veya mülk kiralamadan evin tadilatı taşıması vede yaşam dönemi içersinde evlerde oluşabilecek sorunları gidermek için danışmanlık ve destek veren bir franchise kurmak bir iş fikridir.

Son dönemde franchise veren yerli şirketler yurtdışı büyümeleriyle de dikkat çekiyor. Yeme-içme sektöründen mobilyaya kadar farklı sektörlerde yurtdışına açılan şirketler var.

Simit Sarayı, bunlardan biri. Yurti-çinde 247 mağazası bulunan şirketin yurtdışında ise 440 mağazası var. Simit Sarayı, büyüme planı çerçevesinde 2020 yılına kadar yurtdışında pek çok ülkede mağazalaşmayı hedefliyor. Ingiltere’de 200’ün üzerinde, Amerika, Almanya, İngiltere, Hollanda, Belçika, Isveç, Rusya, Polonya, Azerbaycan, Irak, Kuveyt, Nahcivan’da toplam 600’ün üzerinde mağaza açılması hedefleniyor.

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, Ortadoğu bölgesini içeren master franchise anlaşması kapsamında, 200’ü Suudi Arabistan’da olmak üzere toplam 307 mağaza açmayı planladıklarını söylüyor. Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da talep gören bir diğer marka ise Bay Döner. Azerbaycan ve Irak’ta şubeleri bulunan şirket, 2017 yılında Almanya ve İsveç’te birer şube açmayı hedefliyor. Baydöner Genel Müdürü Bülent Polat, amaçlarının Türk dönerini yurtdışında da hak ettiği yere getirebilmek olduğunu söylüyor.

franchise borsası

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.