Fitintime

Fitintime

Fitintime EMS NEDİR?

Fit In Time, üstün Alman teknolojisi ile üretilen EMS (Electro Muscle Stimulation) sistemine dayalı yeni nesil bir spor deneyimidir.

Fit In Time, Türkiye’nin ilk ve öncü kişisel antrenman stüdyosudur. Kurulduğu günden bu yana kişi ve sonuç odaklı hizmet anlayışını benimseyen, en yeni spor teknolojilerini odağına yerleştirerek sürekli kendini yenilemeyi ve geliştirmeyi prensip edinmiş bir yönetim anlayışına sahiptir.

Alışagelmiş, geleneksel spor aktivitelerinden farklıdır ve daha etkilidir. 25 dakikalık antrenman, spor salonunda geçirilen 4 ila 6 saate denk gelmektedir.

Kas gruplarını ayrı ayrı çalıştırmak yerine, tüm kasları bir arada çalıştırmak ilkesine dayanır.

Fit In Time, sistem ortağı Miha Bodytec GmbH tarafından geliştirilen “Miha Bodytec” EMS teknolojisini kullanır.

Miha Bodytec teknolojisinin gönderdiği akımlar beynin vücuda gönderdiği sinyalları simüle ederek eklemlere ve iskelet sistemine baskı oluşturmadan konvansiyonel yöntemlerin çok ötesinde bir kas çalışması gerçekleştirir.

EMS – Electro Muscle Stimulation nedir?

Klasik antrenmanlar sırasında beyin, kasların kasılıp harekete geçmesini sağlayan elektrik sinyalleri gönderir. EMS sitemiyle beynin gönderdiği sinyallere ek olarak kaslara dışarıdan, çok daha yoğun uyarılar gönderilir. Uyarılar kaslarda kasılmaya neden olarak bütün ana kas gruplarının yanında erişilmesi en zor olan kasları bile harekete geçirir. Bu sistemle kaslar, hiçbir ağırlık kullanmadan ve eklemlere en ufak bir yüklenme olmadan çok kısa bir sürede çok daha yoğun bir şekilde çalıştırılabilir. Haftada 1 gün ve sadece 25 dakikalık Fit In Time antrenmanı ise daha sağlıklı, daha güçlü ve daha fit bir sonuç için yeterlidir.

DİLEĞİN HER NE İSE, ONU GERÇEKLEŞTİRİR!

Fit In Time’a haftada bir gün ve sadece 25 dakika ayırmak için herkesin farklı sebepleri var:
Şekilli ve fit bir vücuda sahip olmak, kas güçsüzlüğüne dayalı ağrılardan kurtulmak ya da performans artırmak!

Sebebin ne olursa olsun Fit In Time senin için en kısa sürede en faydalı idmanı sunuyor. Yorucu ve uzun egzersizler artık zorunluluk değil, spor salonlarında geçirilen uzun saatler de.

Modern hayatın hızına ayak uyduran bir idman yöntemi: Fit In Time.
Etrafımızdaki her şey böylesine hızlı bir değişim içindeyken neden egzersiz yapmak hâlâ eskisi gibi olsun?

İnceltir, Sıkılaştırır, Yağ Yakar ve Vücut Şekillendirir

İnsanlar aldıkları kaloriyi azaltmaya çalışırken monoton ve uygun olmayan yeme alışkanlıkları geliştirebilirler. Bu durum da kısa süreli bir kilo kaybı sağladığı gibi istenmeyen bir vücut kompozisyonuna yol açar Yetersiz ya da aşırı egzersizler diyet yapan kişinin metabolizmasında istenmeyen değişimlere yol açar. Diyet ve formsuz bir vücut çıkmazından kurtulmanın ise tek bir anahtarı var: Kaslarımız! Sadece 500 gr. daha fazla kas kütlesi aynı miktarda yağdan her gün 50 kcal’den fazla enerji yakar. Bu da oturduğunuz yerde bile daha fazla enerji tüketimi anlamına gelir. Fit In Time’ın EMS sistemi diğer egzersizlerin aksine kilo kaybederken kas kütlesini korumanızı ve arttırmanızı sağlar. Kas yoğunluğunun artması ile iyi durumdaki kaslar deriyi sıkılaştırarak pürüzsüz bir görüntü verir. Vücudun yağ yüzdesi EMS idmanı ile etkili bir şekilde azaltılır ve bölgesel problemlere de hızlı bir şekilde çözüm sunar. Artan kan akışı ile birlikte vücut sıkılaşır ve aynı zamanda selülit de etkili bir şekilde ortadan kalkar.

Fitintime Kas Güçsüzlüğüne Bağlı Tüm Fiziksel Problemleri Çözer

Fitintime kuvvet ve kardiyo antrenmanını birlikte yapma imkanı sağlar. Tüm kas gruplarının aynı anda çalışması sayesinde bazal metabolizma tetiklenir ve kas güçsüzlüğüne bağlı tüm fiziksel rahatsızlıklar giderilir. Modern toplumlarda nüfusun yaklaşık %80’i sırt ağrılarından şikayetçidir. Kötü beslenme, yanlış oturma, stres ve yoğun çalışma koşulları bu şikayetleri artıran faktörler arasındadır. Diğer yandan sırt kaslarına gereken önemin gösterilmemesi ve egzersiz eksikliği de kas güçsüzlüğüne bağlı sorunları tetiklemektedir. Fit In Time antrenmanları, modern insanın kas güçsüzlüğüne bağlı tüm sorunları karşısında kesin ve hızlı sonuç veren bir çözüm olarak duruyor. EMS idmanı sadece ana kas gruplarına ulaşmakla kalmayarak, omuriliğe ihtiyacı olan dayanıklılığı sağlayan otokton kasları da çok etkin bir biçimde çalıştırır. Antrenman sırasında akımlar, çalıştırılması zor en derin kas gruplarını dahi hedefler ve kasları ideal kuvvet seviyesine getirir. Bu da çok kısa bir sürede daha kuvvetli bir beden ve daha yüksek bir hayat kalitesine sahip olmanızı sağlar.

Fitintime  Sportif Performansı Artırır

Fitintime konvansiyonel yöntemlerden farklı olarak, vücut şekillendirme, sıkılaştırma ve inceltmenin yanı sıra sportif performans artışını da garantiler. Fit In Time idman metoduyla klasik ağırlık idmanlarının çok ötesinde bir başarı elde edersiniz. EMS sistemi etkili ve hızlı bir şekilde vücut performansını geliştirir ve kuvveti arttırır. Bu da daha sağlıklı, daha kuvvetli hissetmeniz ve kolayca yorulmamanız anlamına gelir. İlk seanstan sonra bile kendinizi canlanmış hissedersiniz. Vücutta şekillenme, kuvvet artışı sizi zorlayan ve saatlerinizi ayırmanız gereken egzersizlerden çok daha hızlı ve etkili sonuçlar verir. EMS antrenmanı ile yavaş dokulu kaslar, hızlı dokulu hale getirilir. Hem dinamik hem de statik olarak yapılan Fit In Time egzersizleri hız ve performansı arttırmanın en etkili yöntemidir. Dünya’da rekabetin olduğu her türlü bireysel veya takım sporu yapan profesyonel sporcular da Fit In Time’da kullanılan Miha Bodytec teknolojisini, performanslarını daha da ileriye taşımak için, yaygın bir şekilde kullanmaktadırlar.

 

Franchise Başvuru Formu

 [contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.