fitintime

fitintime

Elektriksel kas uyarım fit in time cihazlardan elektrotlarla kasları baskı gücü ile uyararak hareket ettirme teknolojisidir.

E-FİT EF-EMS ; EMS cihazı tüm vücut için uyarıcı egzersizler yapmayı sağlayan bir teknolojiye sahiptir.Bilinçli egzersizile beyin elektriksel mesajları moto-kontrolle kaslara iletir.Kaslar senkronize şekilde darbe aldığı için egzersiz sırasında kullanıcı rahatlama hissi ile hareket edecektir.

EMS teknolojisi birkaç yıldır uzunuzadıya araştırılıp geliştirilmektedir.Kozmetik ve spor amaçlı birçok farklı elektrik darbesi ve ilaçlı uygulamaları vardır.Çeşitli dalga şekilleriyle uyarılmaya galvanik uyarı veya hedeflenen etki denir.Kullanım amacına uygun ve yan etkisiz şekilde kas ve bağ dokusu rejenerasyonu sağlar,trombozun önlenmesine yardımcı olur.

Elektriksel kas stimülasyonu yöntemi çok eski tarihlere dayanır.İlk olarak 1791 yılında Luigi Galvani düşük frekanslı eletrik akımlarıyla kurbağa kaslarına darbe deneyleri yapmıştır.Bundan yola çıkarak sonrasında daha birçok deney yapılmıştır. Yerçekimsiz ortamlarda kas ve kemik tahribatlarının olduğu bilinmektedir.Bunları önlemek adına geliştirilen bu teknoloji daha sonra spor yaralanmaları ve rehabilitesinde kullanılmaya başlanmıştır.

E-FİT EF-EMS cihazları

E-FİT cihazları sürekli geliştirilmektedir.Bütün vücudu kavrama ve uyarma özelliği cihazı benzerlerinden ayırt eden en önemli özelliklerindendir. 10 elektrot ve bir gerilim kontrol paneli ile özel kıyafetten oluşur.Nefes alan kumaşlardan üretilen rahat bir kıyafete yerleştirilen özel elektrotlar , kas gruplarına uygun şekilde, istenilen yere hareket etme özelliğine sahiptir.

E-FİT CİHAZLARI en yeni nesil EMS teknolojisi ile donatılmış olup kaslarda opsiyonel seviyeyi elektrot akımları ile kasların % 90 çalışmasını sağlar. Darbeler tek bir noktada yoğunlaşmaz yüzey boyunca eşit olarak uyarım sağlar. Verilen akım miliamper bazında olup kesinlikle beyne zararlı değildir. Kişinin mevcut dayanıklılık gücüne göre antranör tarafından akım şiddeti belirlenir.Islak bir yelek ve pantolon yardımı ile vücuda yerleştirilen elektrotlar deriden direk kaslara geçtiği için cilde bir etkisi yoktur. Yanma,batma gibi olumsuz yan etkileri yoktur. Karıncalanma hissi kasların kasılmasından dolayı hafifce hissedilir. Egzersiz hiçbir ağrı, sızıya yol açmadığı gibi vücutta bulunan mevcut ağrıların ortadan kalkması içinde kullanılabilir.

Diğer egzersizlere göre yağ kaybı ve kas çalışmaları göze alındığında on kat daha etkilidir. Tüm kaslar daha fazla uyarım ve daha az zaman kaybı ile daha az yorgunluk hissedilerek çalıştırılır. Spor salonlarında uzun saatler boyunca yapılan egzersizler yerine EMS teknolojisi ile her kas grubun 15-20 dakikada çalıştırılması ve toplamda 20-25 dakikalık seanslar ile sonuç alınmaktadır.Saniye başına 30-40 kasılma sağladığı baz alınırsa 20 dakika içinde 36.000 kasılma meydana gelir.

Hızlı ve etkili sonucu ortalama 4 – 6 seans itibariyle gözlemlenebilir.Kaslar şekillenir, güçlenir, direnç gücü artar, vücut yağ yüzdesi ve ağırlığı azalır., daha sıkı bir vücut biçimlenmesi gözle görülür hale gelir.

E-FİT Egzersizlerinin Etkileri

Hızlı ve etkili kas gelişimi: Özel kıyafetin içine yerleştirilen elektrotlar ile istenilen kasa doğrudan kasılma sağlanır.

Tendon ve eklemlerin korunması: Herhangi bir zorlama yaratmadan kasları düşük darbelerle uyardığı için herhangi bir yırtılma zedelenme vs oluşturmaz.Diğer egzersiz türlerine göre daha güvenlidir.

Kısa sürelidir : Zamanı yetersiz olup spor yapmak, vücudunu sıkılaştırmak vs isteyen kullanıcılar için idealdir.
Ana kas grupları ve istenen kaslar direk hedef olduğu için diğer egzersizlere göre istenilen hedefe çok kısa sürede varılır.

Vücut yağ oranında azalma : Optimal yağ- kas oranı geliştiği için dinlenme anında bile daha fazla kalori yakılır.Buda vücut yağ oranının azalmasına sebep olur.

Kan dolaşımı : Bağ dokusu. lenf ve kan dolaşımını hızlandırarak selülit oluşumunu yok eder. Yağ birikimininin oluştuğu noktalara elektriksel uyarım verilir ve orda kan dolaşımı sağlanır. Deri altındaki tabaka canlanır, hızlı ve güçlü şekilde gözle görülür iyileşme elde edilebilir.

Bel ağrısı :Omurga güçlü şekilde kavrandığı için stabilize kaslar rahatlar ve böylece bel ağrılarında azalma meydana gelir.

Mesane problemleri : Mesaneyle bağlantıya geçilip güçlendirilmesi sağlanıyor.İdrar kaçırma ve doğum sonrası rehabilite için oldukca faydalı bir teknolojidir.

Sporcular için : Kaslardaki hareketlenme hız artışına ve dinamiğe neden olur.

Güvenirlik : Klinik çalışmalar yapılmış olup sonuçlar olumludur. FDA onaylı olup spor ve sağlık sektörlerinde güvenle kullanılmaktadır.

E-FİT EMS Cihazlarının Avantajları

Kas grupları için gereken uygun elektrotlar bulunduran EF-EMS birbirinden bağımsız 12 program ile kas için kullanılabilir durumdadır.

Darbeler arası, seviye ve yoğunluk ayarlanabilmektedir.

fit in time

Kas ve sinirlerin entegre çalışması için ISD teknolojisi ile üretilen çift uyarıcı dalgalar vardır.

Her kas ayrı ayrı kontrol edilebilir darbelerle uyarılabilir.

Egzersiz boyunca kullanılan kıyafet hava geçirgenliği yüksek, antibakteriyel malzemelerden üretilir.

Kablolar , kıyafetin içinde bulunan bir tabakada olduğu için hareket etmeyi engellemez.

Bir çift ana elektrotu bulunan özel kıyafet 10 küçük elektrot ile kasları bükme,germe kontrol etme gibi amaçlar için tasarlanmıştır.

Egzersiz süresince şok gibi bir anda uyarımı arttırmak yerine yavaş yavaş seviye artırılır.Akım yönetimi teknolojisine sahiptir.

fit in time

Darbe yoğunluğu, derinliği,frekans ve zaman ayrı ayrı özelleştirilebilmektedir.

I.S.T teknolojisi sayesinde çapraz çıkışlar ve etkileşimler ortadan kaldırıldığı için daha güvenli kullanılır.

Kablolar ve gövde sağlam paslanmaz çelikle kaplanmıştır.

E-Fit makineleri tamamen özel, taşınabilir pratikliğindedir.

fit in time

Bu teknoloji tamamen benzersiz ve düşük frekanslı sinyaller tarafından oluşur.Bu nedenle maksimum kas gerginliği ve minimum ısı yükselmesi ile vücudu korur. Darbe yoğunluğu güvenlik açısından 6 W üstüne çıkmaz.

Eşsiz özel FCPE elektrotu ile tüm kas yüzeylerine anında etki eder. Geniş yüzeyi ile stresi azaltmak için yüksek iletkenlik sağlar.

E-FİT Studio müthiş bir uygulama iyi bir iş fırsatıdır

– Güzellik vücut bakımı ve selülit tedavileri için EMS teknolojisi etkili bir tamamlayıcıdır.
– E fit stüdyo öğle tatili sırasında ,hafta sonları,iş çıkışlarında ve işe gitmeden önce sabah saatlerinde zaman tasarrufu sağladığı için insanlara 20-25 dakika gibi kısa bir sürede ihtiyaç duydukları egzersizleri yapma imkanı sağlar ve uygulaması kolaydır.
– Reaksiyon sürelerinin az olması bakımından sporcuların performansını arttırmak için oldukca tasarruflu bir yöntemdir.
-Rehabilite: imkanı sırt ağrıları için son derece etkili bir tedavidir.Derin kaslara ulaşarak onların hareket etmesini sağlar.Omurgaya yakın kaslar bizim dik durmamızı sağlar fakat yaşam tarzımız nedeniyle bu kaslar zayıflar ve bir zaman sonra bel ve sırt ağrılarından şikayet ederiz.Bu zor çalışan ve tembelliğe alışan kaslarımızın en etkili ve kısa sürede çalışmasına olanak sağlar.Ayrıca operasyon sonrası rehabilitelerde,yaralanmalarda,doğum sonrası vücudu dengelemede bu teknoloji güvenle kullanılır.
– Fitness :özel antrenörler eşliğinde kullanıcılar EMS egzersizi yapabilir.Uygulama için küçük alan yeterlidir.
– Antrönerler :gerekli eğitimi alan kimseler evlerinde,hastanelerde,kendi yaşam alanlarında bu uygulamayı kullanıcılara uygulayabilirler.

fit in time

HEDEF KİTLE KİMLERDİR ?

Yaş ve cinsiyet sorunu yoktur 16-70 yaş arası herkese uygulanabilir.
– Herkes kısa zamanda muhteşem sonuçlar elde ederek fiziksel gelişim ve aktive yapabilir duruma gelebilmektedir.(egzersiz süresi 20-25 dakika)
– Tepe yönetim müdür,yönetici,lider gibi ağır baskı altında yoğun mesailerle çalışıp egzersize yeterli zaman ayıramayan kimseler E FİT STUDİO salonlarında 20-25 dakikada rahatlayabilirler.
– Sırt ve bel ağrısı ile mücadele edenlerin normal egzersizler ile hedefledikleri kasları çalıştırma şansları çok düşüktür.EMS egzersizleri tam onlara göredir.
– Rehabilitasyona ihtiyaç duyan kimseler için mükemmel bir teknolojidir.
– Hamile kadınların pevlik kaslarını güçlendirmede ve doğum sonrası iyileşme sürecinde etkilidir.
– Kilo vermeyi düşünenler için avantajlıdır.Kaslar daha çok uyarldığı için metabolizma daha hızlı çalışır,yağ yakar.
– Isınma hareketi yapma ihtiyacı olan sporcular için %50 daha verimli ısınma sağlar.
-Selülitle savaşan insanlar için büyük avantaj ve yarar sağlar.
– Yaşlılar,düşük yoğunluklu program ile verimli egzersizler yapabilirler.
-Hızlı ve etkili sonuç almak isteyenler 5,6 seans sonrası gözlenlenebilir değişimler sağlar.

fit in time

GENEL

E FİT STUDİO ; Amerika ve Avrupada 30 dan fazla ülkede kullanılan E FİT EMS teknolojisi 2015 yılından beri Türkiyede faaliyet göstermektedir. Elektronik kas uyarım sistemi ile normal spor salonlarında harcanan uzun saatler yerine 20-25 dakikalık seanslarla inanılmaz sonuçlar elde ediliyor.Zayıflatma,vücut sıkıştırma ve geliştirme,sellülit giderme ,sırt ağrılarının giderilmesi,güçlendirme başta olmak üzere sağlık ve spora düşkün herkezin faydalanabileceği bir uygulama.En önemli özelliği ise sadece 20-25 dakikalık bir uygulama ile klasik spor salonlarında 2,5 saatte yapılan çalışmaya eşdeğer sonuç alınması. Zamanı kıymetli profosyeneller başta olmak üzere 16-70 yaş arasında bay bayan herkese hitab ediyor.Yatırımın geri dönüşü çok kısa ve işletme maliyetleri çok düşük olan E FİT STUDİO haziran 2016 itibari ile FRANCHİSE VERMEYE BAŞLAMIŞTIR.

fit in time

E FİT STUDİO YATIRIM BEDELİ FULL 100-140 m2

Mobilya -dekorasyon (620tl/m2)62,000+kdv 100m2/ful e fit studio
1 adet Fit 2080 1 adet EF680 set+spinal jacket (peşin ödeme )88.000+kdv
Franchise giriş ücreti 50.000+ kdv
Yardımcı ekipmanlar 17.500+kdv
TOPLAM 217.500TL+KDV
Royalty 2 000tl/ay
Pazarlama 500tl/ay

fit in time

E FİT STUDİO YATIRIM BEDELİ (corner) 80-100 m2

Mobilya -dekorasyon (620tl/m2)49.600+kdv 80m2/corner
1 adet Fit 2080 spinal jacket (peşin ödeme )69.000+kdv
Franchise giriş ücreti 35.000+ kdv
Yardımcı ekipmanlar 14.000+kdv
TOPLAM 167.600TL+KDV
Royalty 1600tl/ay
Pazarlama 500tl/ay

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.