ESSİ GÜZELLİK VE ESTETİK 2

ESSİ GÜZELLİK VE ESTETİK

ESSI GUZELLIK VE ESTETIK Essi, güzellik, estetik ve kozmetik sektörlerinde en sağlıklı ve en etkili hizmetleri vermek, sektörün ihtiyacı olan iyi yetişmiş uzman estetisyenleri yetiştirmek ve dünyanın en kaliteli medikal estetik cihazlarını Türkiye’ye getirmek amacı ile 1994 yılında, Zübeyde Nacar tarafından kurulmuştur.İzmir’in ve Türkiye’nin en köklü güzellik ve estetik kuruluşlarından biri olan Essi, ilk olarak 1994 yılında Gaziemir şubesiyle hizmet vermeye başlamış, 1996’da Hatay şubesini; Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Özel Eğitim Kurumu olan T.C. M.E.B. Özel Essi Estetisyen ve Güzellik Uzmanlığı Kursu olarak açmış ve Estetisyen yetiştirerek sertifikalandırmıştır. 1996 yılından itibaren sektöre kazandırdığı binlerce uzman estetisyenden yüzlercesi, kendi merkez ve salonlarını kurarken Essi danışmanlığı sayesinde sektöre bir adım önde başlamışlardır.2003 yılında merkezini Alsancak’a taşıyan ESSİ, bir yıl sonra Tıp Doktorlarına Medikal Estetik Eğitimi Kursunu vermek üzere T.C. Sağlık Bakanlığı bağlı Türkiye’nin 3.üncü Medikal Estetik Eğitim Merkezi’ni kurmuş, bu kurs programı durduruluncaya kadar yüzlerce tıp doktorunu “Medikal Estetik Hekimi” olarak mezun etmiştir.1996 yılından itibaren Estetik cihazlar ithalat ve ihracatını kapsayan bir açılım yapan Essi; yüzlerce Güzellik Merkezi, Güzellik Salonu, SPA Merkezleri, Tıp Merkezleri ve Hastanelerin Güzellik ünitelerinin kurulumunu yapmıştır. Bu faaliyetlerini 2008 yılında IGN (İntenational Group Nacar) firmasına devreden ESSİ, Güzellik Merkezi ve Salonları işletmeciliği ve Estetisyen Eğitimi ile faaliyetlerini sürdürmektedir.2009 yılında Franchising vermeye başlayan Essi, ilk franchise’ını 2009 yılında Can Hastanesinde kurmuştur. Daha sonra sırasıyla, 2009 Aralık ayında ESSİ Şanlıurfa, 2010 Haziranında da ESSİ Ataşehir’i sektöre kazandırmıştır. Hızla yayılmaya devam eden Essi franchiseları ve merkezleri, Essi Gaziemir, Essi Alsancak, Essi Gaziemir, Essi Karşıyaka, Essi Torbalı-İzmir, Essi Kaya Balçova, Essi Kaya Palazzo, Essi Antalya, Essi Bostanlı, Essi Bakü,Essi Kemalpaşa, Essi Kayseri, Essi Kadıköy, Essi Nişantaşı, Essi Bursa ile şube sayısını 2013 yılı itibarı ile toplam 20’ye çıkarmıştır. Son olarak Ege’nin en büyük Medikal Estetik Kompleksi “Essi Narlıdere Polikliniği” 1000m2 uygulama alanı, açık otoparkı ve mandalina bahçeleri içerisindeki huzur veren atmosferi ile 13 Nisan’da hizmete girmiştir.

MİSYONUMUZ
Güzellik ve Estetik sektöründe dünyadaki sektörel gelişimleri takip ederek bilinçli, standart ve kaliteli hizmet üretmek, sektöre üst seviyede eğitimli elemanlar yetiştirmek en önemli misyonumuzdur.

Bir diğer misyonumuz, Essi ismini Franchising sistemi ile Türkiye ve Dünyaya yaymak ve Franchise’larımıza başarılı olmaları için gereken desteği ve tecrübe aktarımını kurumsal bir yapıda yapmaktır.

VİZYONUMUZ
Vizyonumuz, Güzellik ve Estetik sektöründe kazandığı tecrübe ve kabul gören başarılı bir sistemi Türkiye, Avrupa ve komşu ülkeler başta olmak üzere tüm Dünya’da şubeler kurarak Essi’yi Dünya markası yapmaktır.

Essi, bir dünya markası olma yolunda ilerlerken, son teknolojik gelişmelerin sıkı takipçisi olmanın bu anlamdaki önemini bilerek yol alır. Sektörel gelişmeleri katıldığımız ulusal ve uluslararası fuarlar ve AR-GE çalışmalarıyla takip ederiz.

AKADEMİ
Essi Akademi, Özel Estetisyenlik Kursu veya Güzellik Uzmanlığı Kursu web sayfası için aşağıdaki linki tıklayınız:

Detaylı Bilgi İçin Essi Akademi İnternet Sitesini Ziyaret Edebilirsiniz

1996 yılından itibaren eğitim faaliyetlerini sürdüren Essi Özel Eğitim-Öğretim, 3000’in üzerinde mezun ettiği öğrenci sayısı ile sektörünün en köklü ve en başarılı kuruluşlarından biri olmuştur. Essi Özel Eğitim-Öğretim, Güzellik ve Bakım sektörünün en donanımlı personellerini yetiştirmesinin yanında, binlerce bayana meslek kazandırarak ülke ekonomisine önemli katkılarda bulunmuştur.

Essi Özel Eğitim Öğretim bünyesi altında kurulan Essi Akademi, İzmir (Merkez), İstanbul, Antalya, Şanlıurfa ve Essi Karşıyaka /Yalı olmak üzere dört şehirde kurslarına devam etmektedir. Essi Akademi, T.C. MEB’e bağlı verdiği kursların yanında Özel Eğitimler ve Medikal-Estetik Eğitimler de vermektedir: Medikal Estetik Eğitimler, sadece hekimlere verilmektedir ve bu eğitimlerin içeriği b*** eğitimi, dolgu eğitimi, saç ekimi eğitimi, prp eğitimi, mezoterapi eğitimi, lazer sistemleri eğitimi vb. medikal estetik eğitimlerdir.

Şu anda Estetisyenlik Kursu (Güzellik Uzmanlığı Kursu), her dönem 3 sınıf ile devam etmektedir. Masaj Kursu ve diğer özel kurslar talebe göre açılmaktadır. Özel Essi Estetisyenlik kursları, 1994 yılından itibaren 5000’e yakın estetisyen mezun ederek, Türkiye’de alanının en büyük eğitim kurumu olarak görülmektedir.

Essi Güzellik Uzmanlığı Kursu, tam 20 yıldır Türkiye’nin en çok öğrenci yetiştiren kursu olmuştur ve Türkiye’nin heryerinde iyi eğitim almış, üstün kalitede hizmet veren uzmanlar yetiştirmiştir. Estetisyenlik kursu denilince Türkiye’de ilk akla gelen marka olan Essi, Estetisyenlik Kursu yanında kalıcı makyaj kursu, masaj kursu, lazer epilasyon kursu gibi birçok spesifik kursu da vermektedir. Bunların yanında, B*** Eğitimi, Dolgu Eğitimi, Mezoterapi Eğitimi, PRP Eğitimi gibi eğitimleri de hekimlere vermektedir.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Kurslarımız:
Estetisyen ve Güzellik Uzmanlığı Kursu,
T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Masaj ve Otel Spa Elemanı Kursu,
T.C. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Masaj Uzmanlığı Kursu,
Özel Eğitimlerimiz:
Kirpik Ekleme Eğitimi
Kalıcı Makyaj Eğitimi
Profesyonel Makyaj Eğitimi
Manikür Pedikür Eğitimi
Protez Tırnak Eğitimi
Epilasyon Eğitimi
Masaj Eğitimi
Medikal-Estetik Eğitimler
Botoks Eğitimi
Dolgu eğitimi
Mezoterapi Eğitimi
Derma Roller Eğitimi
PRP (Platelet Rich Plasma) Eğitimi
Kimyasal Peeling Eğitimi
Lazer Teknolojileri Eğitimi
Kurslarımız, uzman ve deneyimli öğretmenler eşliğinde hafta içi ve hafta sonu (çalışan öğrenciler için) olarak iki grup halinde verilmektedir.

ESTETİSYEN ve GÜZELLİK UZMANLIĞI EĞİTİMLERİ
Anatomi – Fizyoloji
Cilt Bakımı
Epilasyon – Depilasyon
Kişisel Makyaj Eğitimi
Kalıcı makyaj (Teori)
Porselen Makyaj
Masaj
El – Ayak Bakımı
Manikür – Pedikür
Kozmetik Ürünleri Uzmanlığı
Vücut Bakımı
Zayıflama – Bölgesel Zayıflama
İş İdaresi – Hijyen
Yeni Sistemler ve Teknolojiler
Estetisyen ve Güzellik Uzmanlığı Eğitimlerimiz, öğrencilerimizin meslek hayatındaki ihtiyaç duydukları tüm eğitim programlarını kapsamaktadır. Estetisyenlik kursu İzmir denildiğinde, İzmir’de estetisyenlik işini benimseyecek kişiler Essi Akademi’yi tercih etmektedir. Bunun nedeni Essi Estetisyenlik Kursundan mezun olunduğunda Essi Markasından dolayı çok rahat bir şekilde iş bulunabilmektedir.

Dünyadaki en son teknolojileri ve sistemleri yakından izleyen ve en iyi markaları ürün portföyünde bulunduran Essi, eğitimlerinde bu bilgileri öğrencileriyle paylaşarak yeni gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamakta, bu sayede öğrencilerin eğitimlerine çok büyük katkıda bulunmaktadır. Essi estetisyenlik kursunda kullanılması öğretilen son teknoloji cihazlar sayesinde Estetisyen mezunlar, sektöre daha hazır şekilde girmektelerdir.

Öğrencilerimiz, Güzellik ve Estetik sektörüne ilk adımlarını atıp, mezun olduktan sonra ESSİ’nin yeni açılacak olan Franchise Şubelerinde veya iş ortaklarında iş bulma şansı verilmektedir.

Ayrıca ESSİ kendi iş yerini açma planı olan öğrencilere, bir ESSİ Franchise Şubesi açma imkânı sunmaktadır.

Neden Güzellik ve Estetik Sektörü?
Güzellik, bayanların ve hatta erkeklerin hiçbir zaman vazgeçemeyecekleri bir kavramdır. İnsanlık tarihinin başlangıcından beri güzelleşmek için çaba harcanmış ve güzelleşmeyi sağlayan birçok ilaç, kür veya teknoloji geliştirilmiştir.

Güzellik sektörü, günümüz Türkiye’sinde gelişen ekonomiye oranla çok daha hızlı bir şekilde gelişmektedir. Bunun nedeni, refah düzeyinin artması ve artan refah düzeyi ile doğru oranda büyüyen güzellik marketidir.

Essi, yapacağınız yatırımda tüm destekleri ile riskinizi sıfıra çekecek, başarılı olmanızı garantileyecektir.

 

Kısaca neden Güzellik-Estetik sektörü ve Essi Franchising?
Düşük Yatırım Maliyeti
Sermayenin Hızlı Geri Dönüşümü
Yüksek Gelir
Düşük Risk – ESSI GUZELLIK VE ESTETIK

Neden Essi Franchising?
Neden mi? ESSI GUZELLIK VE ESTETIK

Çünkü güzellik ve bakım sektörünün en köklü firmalarından biri olan Essi, size aşağıda verilen hizmetleri sunarak % 100 başarı garantisini sağlar.

Büyük, Köklü ve Medyatik bir Markanın İsim Avantajını Kullanabilme (20 yıllık bir firmayız demenin avantajı), ESSI GUZELLIK VE ESTETIK
Planlama ve Strateji Geliştirme Desteği,
Anahtar Teslim Salon Dizaynı ve Dekorasyon Uygulaması,
Personel Alımı, Personel Açığını Kapatma ve Sürekli Personel Eğitimi,
Tüm Salon ve SPA Uygulamalarında Hizmet Desteği,
Planlı Aralıklarla Denetim ve Raporlama Sistemi,
Yeni Ürün ve Hizmet Gelişimi, Trend Takibi,
Geliştirilmiş ve Kanıtlanmış Konsept
Etkin Marketing
Profesyonel Uzman Ekip
Eğitim alanında lider olma konumu sayesinde sektörümüzdeki en iyi yetişmiş elamanları bünyesinde barındıran Essi, profesyonel kadro oluşturmanızda çok önemli bir destek!

İşletmeci ve yöneticiler için; ESSI GUZELLIK VE ESTETIK

İşyeri açılmadan bir ay önce, işletmeci ve yönetim kadrosuna hem sektörel hem de Essi sistemiyle ilgili eğitim verilecektir. Bu segmentte personel alımı, personel ilişkileri, işletme, marketing, reklam, ürün geliştirme ve fiyatlandırma, envanter yönetimi konuları verilen eğitime dahildir.

İşyeri açılımından önce; Personel eğitimi, Spa yönetimi, Satış, Müşteri ilişkileri ve Marketing gibi konularda eğitimler verilecek ve Essi markası güvencesiyle gireceğiniz bu sektörde profesyonelleşmede ilk adımlarınızı bu sayede atmış olacaksınız.

Her yıl 200’e yakın Uzman Estetisyen mezun etmekte olan ESSİ, etkin ve doğru elamanı bulmak ve istihdam edebilmek açısından en iyi imkânı sunuyor. Oluşabilecek personel eksikliği/açığı durumunda profesyonel ESSİ uzman ekibi ile kadro tamamlama imkanı sağlanacaktır. ESSI GUZELLIK VE ESTETIK

Doğru Teçhizat
Son teknoloji Medikal ve Estetik Cihazlar

Essi, yıllardır dünya güzellik sektöründe saygın ve güvenilir teçhizat üreticileri ile Türkiye distribütörü olarak iş ortaklığı yapmakta ve tüm dünyadaki sektörel gelişmeleri ve yeni trendleri yakından takip etmektedir.

Geliştirilen konsept doğrultusunda cihaz seçimi, cihazların yerleştirilmesi, teknik servis desteği tamamen ESSİ’nin sorumluluğunda yapılmaktadır.

En etkin teçhizat yatırımı ile en çok ve en doğru işi yapabilmek ilkesine dayanarak kurulan ESSİ Güzellik Merkezleri ileriki dönemlerde de yenilenmiş ve geliştirilmiş yeni teçhizatların eklenmesi etkinliğini ve zamana uyarlığını artıracaktır.

Tüm merkezlerimizde, Renlive ve Courtin kozmetik ürünleri kullanılmakta ve Franchise’larımıza bu ürünlerin satış noktası olma imkanı tanınacaktır.

Merkezlerimize ürünlerin toplu alımından doğan çeşitli indirim ve promosyon olanakları yansıtılarak, doğru fiyatlandırma ve kar marjının artımı konularında fayda sağlanacaktır.

İdare Kontrolü ve Denetim ESSI GUZELLIK VE ESTETIK
Geniş ve her biri kendi konusunda uzman idareci kadromuz “başarılı bir işletme” için gerekli olan kontrollü idare ortamını sağlamakta ve Franchise’larımıza danışmanlık yaparken elimizi kuvvetlendiren faktörlerden biri olmaktadır.

Belirli aralıklarla yapılan denetlemeler ve bayi toplantılarıyla hem Franchise şubelerimizle bir aile ortamı oluşturmakta, hem de kontrollü bir şekilde gelişmelerine katkıda bulunulmaktadır.

Essi, Güzellik ve Eğitim şirketi olarak bünyesinde barındırdığı idareci kadrosu ile 20 yıllık iş tecrübesiyle sizlere büyük bir know-how desteği sağlamaktadır.

Etkin Marketing Desteği
Essi kendi bünyesinde oluşturduğu Profesyonel Marketing (Pazarlama) kadrosu ile ürün ve hizmetlerin pazarlanması konusunda önemli bir rol oynayacaktır. İlgili personele Marketing eğitimleri verilerek, marketing planının devamlılığı sağlanacaktır.

Kullandığımız Etkin Marketing Yöntemleri;

Yazılı Görsel Basın Yayın Organları,
Web Sayfası ve İnternet Marketing,
Fuarlar ve Açılış Organizasyonları,
Özel müşteri ve şirket ziyaretleri,
Sektörel Yayınlar,
Anlaşmalı Ajanslar,
Müşteri Bağlılık Programı,
Essi Reklam Havuzu

Essi Franchise Başvuru Süreci

Essi Franchise Başvuru Süreci
1. Tanışma – Uygunluk Analizi: Tarafların tanışıp, Franchise için ön fizibilite yapıldığı aşamadır. Franchise için öncelikle ön başvuru formu doldurulur, kazan kazan prensibinden yola çıkılarak tarafların hedef ve kazançları incelenir ve Franchise çalışması yapılıp yapılamayacağı tespit edilir.

2. Franchise Başvuru Formu doldurulur. Franchise kabulünüz gerçekleştikten sonra, işyerinizi bulma, kiralama ve kontrat imzalama sürecinde Essi, danışmanlık yapmakla birlikte, dekorasyon, cihaz kurulumu, ürün yerleştirme vb. aşamalarda destek olacaktır.

3. Fiziki çalışmalar bitiminde yönetim kadrosu ve tüm personel ESSİ tarafından eğitilir. Açılış organizasyonu düzenlenir, reklam ve tanıtımlar yapılır.

Başvuru formu için tıklayınız. ESSI GUZELLIK VE ESTETIK

Franchise Başvuru Formu
[contact-form-7 id=”2013″ title=”Firma Franchise Başvuru Formu”]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.