Edwards Coffe BAYİLİK

Edwards Coffe BAYİLİK

Edwards Coffe BAYİLİK

hizmetlerine kafe, restoran ve otellere çay ve kahve konusunda catering pazarlama ve satışı yaparak başladı.
Türkiye’de ki ilk şubesini Forum Trabzon AVM‘de açmış olan firmanın Türkiye’de yatırımını üstlenen Bora Numanoğlu, alt yapı ve kurumsallaşma çalışmalarının ardından şubeleşme sürecine girdi.
Edward’s Coffee 2014 yılı sonuna kadar gerek şirket bünyesinde gerekse franchise sistemiyle 15 mağazayı faaliyete geçirmeyi planlıyor.
Lokasyon için seçkin alışveriş merkezleri, yaya trafiğinin yoğun olduğu arterler ve iş merkezlerinin çevresi, üniversite kampüsleri ve kiosk tipi noktalarda yapılanmayı düşünen Bora Numanoğlu, mağazalar için 45-150 metre karelik bir alanda lokasyon planlıyor.

FRACHİSİNG
Edwards Coffe BAYİLİK  nasıl alabilirim?
*Franchising talebinde bulunan yatırımcı ön sözleşme koşullarını yerine getirmeyi kabul ettikten sonra, franchising fizibilite süreci başlar. İlk fizibilite, lokasyon seçimi açısından rantabilite ölçümü ile değerlendirilir. Ardından yatırımın projelendirilmesi, imalatların ve dekorasyonun mimari olarak yapılandırılması ile devam eder. 45-60 gün zarfında ekipman ithalatı, ahşap imalatları tamamlanır. Kurulum aşamasından hemen önce yerinde eğitim başlar. Servis ve Barista eğitimini müteakip açılıs gerçekleştirilir.

Neden Edward’s Coffee’yi tercih edelim ?
Sektörün lideri konumuna gelmiş marka payı yüksek firmalar franchising vermemekteler
Yatırımcılar ne kadar olursa olsun istenen meblağı vermeye hazır olsalar da büyük marka payına sahip işletmeler, şahıslar ile kendi marka ve pazar paylarını riske etmek istemiyorlar. Dolayısı ile herkesin gözünü boyayan bu markalara finansal gücü büyük olan yatırımcılar bile yaklaşamamakta.

Edwards Coffe BAYİLİK

Franchising veren firmalar basit ve güven vermemekteler
Bugün Türkiye de franchising veren markalara baktığınız zaman, sizi şube hakkını alma şansınız olmayan büyük markalara yakın tutacak bir nitelik görememektesiniz. Sıradan tek düze hazır makine pot ve otomatlarıyla hazırlanan kahve tiplerinden kurulu bir dar yelpaze ile karşınıza çıkmaktalar. Profesyonel mutfak anlayışı maliyetin profesyonel nitelikte yüksek, içeriğin ise basit olduğu bir düzlemde kalmaktadır. Yatırımcı biraz araştırdığı zaman İnternet ten alabileceği ev tipi otomatlar ile ilgili franchising veren markanın önerdiği ekipmanın aynı olduğunu kolaylıkla anlamaktadır.
Yatırımın geri dönüş – amortisman süreci, yatırımın çok yüksek olmasından kaynaklı olarak “pazar payı da yaratmamış bir marka ise” çok uzun olmaktadır
Yatırımcı isteği ve taleplerine bakılmaksızın franchising veren firmaca dayatılan ve değişmeyen, aynı zamanda da yatırımcı ile asla paylaşılmayan maliyetler metre kare üzerinden birim fiyat ile hesaplanmakta ve standardize olmuşçasına her noktaya aynı veriler ile uygulanmaktadır. Kullanımının geçerliliği olan olmayan tüm konsept bu maliyet ile yatırımcıya dayatılmaktadır.
Tüm bu etkenlerden kaynaklı güven sorunu oluşmaktadır.
Markayı sırtında taşımaya baslayan yatırımcı zamanla markanın onu ne kadar taşıyıp taşıyamayacağını fark etmekte ve bugüne kadar olusan maliyeti karşılayamama endişesi yaşamaya başlamaktadır. Yüksek meblağlar ödenerek yapılan her yatırım doğru yatırım değildir. İşin niteliği maliyeti ile paraleldir.
Her parası olan yatırımcı değildir ve parası olan herkes bu piyasada yer almak zorunda da değildir

Edwards Coffe BAYİLİK
Franchising ülkemizde, markayı pazarlayanların parası olan herkese kapılarını açtığı ve sözleşmesiyle masaya tereddüt etmeden oturduğu bir pazar haline gelmiştir. Marka sahipleri elde edecekleri bedelleri, kazanımları, kağıt üzerindeki şube sayılarını düşünürken, markayı nitelikli taşıyabilir ve gelişimine katkıda olabilir yatırımcı ayrımına girmemişlerdir. Aynı markanın aynı semt veya yakın lokasyonlarda farklı şahıslarda birbirine rakip olarak yaratılması da bu anlayıştan ileri gelmektedir.

EDWARD’s COFFEE?
Çünkü;
Edward’s Coffee Franchising veren ve sektörün büyüklerinden olmaya aday bir anlayışta yönetilmektedir,
Ürünlerimiz tuşlara bağlı standart otomat makinelerle değil geliştirilebilir yetenek ve nitelikte manuel profesyonel gereçlerle yapılmaktadır,
Mutfağımız için kahve kültürünüz, damak zevkiniz ve ar-ge anlayışınız olmalıdır,
Hayalinizde olan ama marka hakkını satın alamadığınız lider firmalardan ürün, konsept ve tasarımda bir farkımız olmamaktadır,
Yatırımınızın geri dönüş süresini kısaltacak düzeyde tüm maliyetler asli üretici ve tedarikçiler ile sizlerin arasında birebir bilgi ve diyalogla gelişmektedir,
Tasarım, makine ekipman ve tüm demirbaş malzeme alımlarında tam güven ortamı sağlamak için imalatçılarla yatırımcı bir arada olabilmektedir,
Edward’s Coffee yönetimi imalat ve mimarlık, proje tasarım ve uygulamada yatırımcıdan ek gelir elde etmemektedir,
Bizler için ilk yatırımcılar bölge liderleridir ve benzer ya da yakın noktalarda şube yapılandırılması mevcut yatırımcıya danışılmadan farklı bir yatırımcıya sağlanmamaktadır (Master Franchisee),
Bizler için bu sektörün nitelikli girişimcileri önemlidir, markamızı bizimle beraber taşıyacaklar yatırımcıdır, sadece parası olanlar değil,
Edward’s Coffee akılcı, güvenli, gerçek maliyetli yatırımın adresi olmakta iddialıdır.

Edwards Coffe BAYİLİK BAŞVURU
Basvuru formu üzerinden bayi adaylarımızın basvuruları alınır. Franchising ekibimizden yetkililer bayi adaylarımızla irtibata geçerek ön görüşmeyi gerçekleştirirler ve franchising sistemimiz konusunda ön bilgilendirmede bulunurlar.

Lokasyon Seçimi
Ön görüşmeleri olumlu sonuçlanan bayi adaylarımız için, franchising ekibimizle birlikte yer arama çalışmaları başlatılır. Ya da mevcut yere ilişkin lokasyon kriterlerimize uygun olarak gerekli fizibilite çalısmaları yapılır. En uygun mekâna birlikte karar verilir.

Projelendirme Ve Dekorasyon
Belirlenen lokasyon EDWARD’S COFFEE mimari konseptine uygun olarak EDWARD’S COFFEE Mimari ekibi tarafından projelendirilir ve projeye uygun olarak dekorasyon çalışmaları başlatılır.

Kurulum ve Eğitim Süreci
Dekorasyon sürecinin tamamlanmasının ardından makine ve ekipmanların kurulum süreciyle birlikte personel seçimi yapılır ve seçilen personel EDWARD’S COFFEE kültürüne uygun olarak görev yapacağı departmana göre gerekli eğitimleri tabi tutulur.

Açılıs
İlgili süreçlerin tamamlanmasının ardından mağaza açılışa hazır hale getirilerek bayimize teslim edilir. Açılıştan itibaren en az 15 gün
süreyle mağaza EDWARD’S COFFEE Franchising ekibinden bir yetkili tarafından yönetilerek kontrol edilir.

Bayilik, franchising ,franchise veren firmalar, bayilik veren firmalar, en karlı bayilikler, yatırım fırsatları

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.