Domino’s Pizza 16.000’inci mağazasını açtı

Domino’s Pizza, satışlarını artırmak için yeni mağazalar açmaya devam ediyor. Pizza zinciri 16.000’inci mağazasını Pazartesi günü açtı ve neredeyse % 50 büyüme ivmesi yakaladı. Domino’s hala 18.000’den fazla lokasyona sahip olan Pizza Hut’ı takip ediyor.

2014’ten beri hızlı büyümeye odaklanan marka pizza üstünlüğü savaşı arttıkça devamlı oalrak yeni mağazalar açıyor. Promosyonlara, yeni teknolojiye yapılan yatırımlara ve pazarlama olaylarına rağmen, Dominosun satışları, son çeyrekte Wall Street yatırımcılarını ele geçirdi.

Domino’s, Pizza Hut ve Papa John’s arasındaki rekabet, şiddetli ve beklenenden daha kötü satışları olan Domino’sun rekabetçi kalmak için nasıl mücadele ettiğini gösteriyor.Dominos’un hissesi son altı ayda % 16 düştü. Buna karşılık, Papa John’un ( PZZA ) hissesi tüm skandallara rağmen aynı dönemde % 6 düştü . Pizza Hut’a ek olarak KFC ve Taco Bell’in de sahibi olduğu Yum Brands ( YUM ) , son altı ayda % 10 arttı.

Daha iyi rekabet edebilmek için Domino’s geçen yıl bir başka Amerikan genişlemesini duyurdu ve 2028 yılına kadar ABD’de 2.350 mağaza daha eklemeyi planlıyor. Genişleme beklentisiyle pizza şirketi tedarik zincirine 115 milyon ila 120 milyon dolar arasında yatırım yapıyor.

16.000’inci Domino’s, Buffalo’nın bir banliyösü olan New York, Cheektowaga’da açıldı. Şirket açılış törenine ev sahipliği yapacak ve franchise sahibi 16.000’inci mağazanın onuruna Kistik Fibroz Vakfı’na 16 bin dolarlık bağış yapacak. Dominos Pizza CEO’su Ritch Allison, “Bu, Domino’s için inanılmaz bir kilometre taşı ve Cheektowaga’da gerçekleşmesi beni çok heyecanlandırıyor” diyerek açıklama yaptı.

Perspektif açısından, en büyük küresel mağaza olan 7-Eleven’in 60.000’den fazla mağazası var. McDonald’s 37.000’den fazla, Starbucks ise yaklaşık 30.000 ciavarında mağazaya sahip. Cheektowaga Domino’nun imtiyaz sahibi Allan Erwin, 1993 yılında Domino’s kariyerine teslimat sürücüsü olarak başladı. İlk mağazasını 1998 yılında satın aldı ve şimdi 37 bayisi var. Domino’s, ABD’deki franchise sahiplerinin % 90’ından fazlasının şirkette teslimat sürücüsü veya pizza üreticisi olarak başladığını açıkladı.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.