Diyabetix Bayilik Veriyor

Diyabetix’ten merhabalar..
Her sorunun mutlaka bir çözümü vardır mottosuyla harekete geçtik…
Araştırdık..
Gözlemledik..
Ölçtük, tarttık..
Diyabetix markası, Glikojen Depo hastası olarak doğan Mert Poyraz Cenin diğer tüm çocuklar gibi tatlı ve dondurma yiyebilmesi için, Babası Arif Cen tarafından kurulmuş bir markadır. Arif CEN tarafından kurulmuş olan firmanın bayrağını genç dinamik kadrolar devralmıştır. Daha çok çocuğa ulaşabilmek için hedefini yeniden güncellemiştir. Diyabetix ürünleri içinde kimyasal hiçbir madde bulundurmaz ve şeker hastalarına hitap eder. Diyet yapanlar, spor yapanlar ve sağlıklı beslenmek isteyenler için tamamen bitkisel hammadde ve şeker tadını vermesi için stevia bitkisini kullanır.

Diyabetix alışılmışın dışında bir konsepti sizlerle buluşturuyor. Ülkemizin yöresel tatlarının bulunduğu ve daha sağlıklı bir yaşam için – diyabetik, çölyak ,Pku (Fenilketonüri )ve vejetaryen – ürünlerini bir konseptte birleştirmiştir. Her geçen gün yeni ürnlerimiz satışa çıkacaktır.

En önemli ilkemiz öncelikle müşteri memnuniyetidir. Bu sebeple her bir tat ayrı ayrı değerlendirilmektedir. Her bir ürün seçimi titizlikle yapılmıştır. Yöresel tatlılar büyük bir özenle hazırlanmaktadır.

İlk olarak kendi çevremizdeki diyabet hastalarının çektikleri beslenme sıkıntılarına odaklandık. Onların tüketmesi gereken ürünler; piyasada zor bulunan, satış ağına ulaşmak neredeyse imkansız, ürün yelpazesi sınırlı ve bulunması pek mümkün olmayan, şeker içermeyen, glutensiz, özel üretim gıdalardır…

Tam 2 yıldır, uzman ekiplerle beraber, temelinde ciddi çalışmalar yapıldı. Toplumun kanayan yarası, dünyada global bir sorun haline dönüşen diyabet hastalarının, çölyak hastalarının, üç beyazdan uzak kalmayı hedefleyen insanların, veganlığı benimsemiş kişilerin, diyet yapanların beslenme sıkıntılarına çözüm olacak, piyasada satılan günlük normal gıdalarla arasında hiçbir tat farkı olmayan baklavasından, özel üretim diyet yiyecekler ve vegan dondurmasına kadar üretip, piyasaya sunuyoruz..

Biz bu ürünleri uzman ustalar, doktorlar, işin ehli profesörlerle titiz bir çalışma sağlayarak, gereken tüm yasal izinlerle Türkiyenin 81 ilinden kolaylıkla sipariş verilebilecek şekilde üretim ve dağıtım ağını kurduk..

Sağlıklı beslenmeyi yaşam felsefesi haline getiren, getirmek isteyen, bunların ziyadesiyle herkesin ailesinde, çevresinde ki diyabet hastalarının sağlığı için bu özel üretim yiyeceklerimizi bulmakta zorlanan herkesin bizi takip etmesini ve sitemizi ziyaret etmesini tavsiye ediyoruz.

Hizmet Kapsamı ve İş yeri Özellikleri;

Aktif durumda olan Kafe, restorant, çiğ kötfe salonlarına ürün satış ve e- ticaret sipariş gönderimi yapabilecek işletmelere bayilik verilecektir. Extra yatırım yapmadan mevcut sistemiyle yeni ürünlerle cirosunu artırmayı hedefliyoruz. Şöyle ki; işletmenin bulunduğu ilde tek şube olacağı için, glutensiz, vegan ve diyabetik beslenenlerin tek adresi olacaktır. mevcut müşterisinden ayrı bu kitle yeni müşterileri olacaktır. Ayrıca Merkezden alınan kargo ile gönderilen siparişler artık o şehir için kargo yapılmayacak ve bayimiz gönderecek. Böylelikle hem sipariş verene hız teslimat, hem kargo ambalaj maliyetlerin düşmesi hemde bayimiz kazanç sağlaması söz konusu.

Bayi adayımızda aranan özellikler ;

İşletmemizi ülkemizin en geniş çaplı SOSYAL GİRİŞİM AĞI haline getirmek için yola çıktık. Bunun için her şehirde bayilikler vermeyi düşünüyoruz. Sosyal girişimcilik, herhangi bir toplumsal konuya sürdürülebilir destek vermek amacıyla ekonomik girişimde bulunup, sağladığı geliri bu sosyal durumu çözmeye yönelik bir eylem. Amacımız gelirimizi tabana yaymak suretiyle her kentte bayraktarlığımızı yapacak ve BİLİNÇLİ SAĞLIK HAREKETİ yaratacak, vizyonu geniş işletmeler ile buluşmak. Biz de büyük bir sermaye grubunu arkamıza alarak ya da bir melek yatırımcının mali koşulları ile ilk adımı atabilir, karşılaşmamız olası riskleri çok daha kolay bertaraf edebilirdik. Bu gerek kurucu ekibimizin dünyaya bakışına gerekse de işin dinamiğinin kitleselleşmesi kurallarına ters. Amacımız elbette kar elde etmek. Kar etmeliyiz ki işletmemizi sürekli hale getirelim. Ama temel amacımız siz paydaşlarımızın kazanması ve rutin eğitim seminerlerimiz ile müşterilerinize ve topluma artı değer katabilmeniz.

İşletmenize CAN SUYU olmaya geldik. Ürün gamınıza ekleyeceğiniz DİYABETİX marka ürünler ile insanlara meta değil sağlık hizmeti sunmuş olacaksınız. Bulunduğunuz kentte kısa sürede tercih sebebi haline gelecek ürün çeşitlerimiz ile hayatı daha da anlamlandıracak bir gayretin içinde bulacaksınız kendinizi.

Ürün bayiliği Bedeli ;

Bayilik bedeli için lokasyon ve müşteri potansiyeline göre belirlenen miktarı nakit olarak temin ediyoruz. Fakat sınırlı sayıda ilk bayilerimiz için bu rakamı satın aldıkları ürün bazında geri ödemeyi taahhüt ediyoruz. Bu tutar, satın alınan her ürün bedelinin maliyet fiyatları üzerinden fatura sonundaki bakiyenin %25’lik kısmı mahsup edilmek süretiyle bayi tarafından geri alınacak ve böylece bayilik bedeli için ödenen tutarı süreç içerisinde geri alarak ÜCRETSİZ bayi sıfatına haiz olacaklardır.

Örneğin;

20.000 TL bayilik bedeli olarak belirlediğimizi varsayalım. Sözleşme imzalanıp bakiyenin hesaplarımıza tevdi etmenin akabinde ilk sipariş için örneğin 2.000 TL ürün satın alındığında kasanızda bulunan 20.000 TL karşılığında tanımladığımız 20.000 TL tutarında DİYABETİX PARA PUAN hesabından %25’e kadar düşmek suretiyle -yani 2000 TL yerine 1500 TL ödeyerek- birkaç aylık süreçte ürün çektikçe ilk ödenen bayilik bedelini geri almış bulunacaksınız.

Bizi neden tercih etmelisiniz;

DİYABETİX olarak WELNESS sektöründe ilklere imza atacak farklı proje ile toplumun karşısına çıkmaya hazırlanıyoruz. BİLİNÇLİ SAĞLIK HAREKETİ olarak adlandırdığımız bu projemizi ülkenin sektördeki en büyük SOSYAL GİRİŞİM AĞIna dönüştürmeyi planlıyoruz. Bu kapsamda birkaç ayaktan oluşan bir çalışma yapacağız.

1-) Her sosyal girişim ağı kâr elde etmelidir ki SÜRDÜRÜLEBİLİR hale gelsin. Bu hareketimizin ilk ayağı. Hal böyleyken itici gücümüz ve nakit akışımız DİYABETİX tarafından sağlanacaktır. Bu kapsamda geliştirdiğimiz tamamen bitkisel ve doğal ürünlerden elde ettiğimiz ürünlerin imalatı, müşteriye ulaşacak mecraların oluşturulması, yeni ürün geliştirme, piyasa analizi, demografik bölge analizi, web sitesi ve sosyal medya takibi, fiyatlandırma bilgileri, politikalar, yöntemler, iş planları ve stratejileri, teknik prosesler, finansal işler, yenilikler, yazışmalar, yöntemler, geliştirme ve patentler, fikri hakları, ticari markalar, işletme bilgileri veya tüm geliştirme çalışmaları, ticari, finansal veya teknik bilgiler tarafımızdan sağlanarak sizlere tebliğ edilecektir.

2-) Toplumun DOĞAL GIDA üretimini bizzat kendi imkanları ile kendi yaşam alanlarında yetiştirdikleri bitkilerden veya çevrelerinden temin edebilecekleri kimyasaldan arınmış hammadeler ile kendi ürünlerini üretmelerini sağlayacak hareketimizin 2. ayağı olacak. Biz buna KENTSEL BAHÇE TARIMI diyoruz. Mümkün olabilecek OPTİMUM seviyede kendi ürününü kendi yetiştiren, kendi tükettiğini analiz edebilen ve envanter ettiği verileri anlamlandırabilen bireyler ortaya çıkarmak niyetindeyiz. Sosyal yaşam kısıtları bu imkanı sağlamayan ya da bu fikre harcayacak vakti ya da enerjisi olmayan bireyler için ise biz zaten üretiyor ve sizlerin kanalıyla tanzim ve teşhirini sağlıyor olacağız.

3-) Projemizin 3. ayağını ise BEDEN EĞİTİMİ oluşturuyor. Eğitim sistemimizin bize iyi niyetle katmaya çalıştığı ama asla bu hususta bilinç sağlayamadığı bir kavram. Herkesin bünyesi ve bedeninin talepleri ve o bedeni forma sokacak diyet performansı farklılık içermektedir. Bedeninizin sesini dinlemeyi öğrenecek ve neyi ne kadar tüketeceğinize doktorunuzun, ailenizin ya da arkadaşlarınızın tavsiyelerinin değil bizzat kendinizin karar vereceğiniz donanıma ulaşmak maksadıyla YOL ve YÖNTEM öğreteceğimiz ulusal ve uluslararası SPOR müsabakaları ile ilgili de aksiyonlar alacağız. Şimdilik projemizin son ayağının ayrıntılarını paylaşmayalım. Fakat çok yakında her yerde DİYABETİX logolu araçlar ve DİYABETİX logolu formalar ile çocuklarımızı SPOR yaparken görebileceğinizi şimdiden müjdeleyelim.

4-) Hiç bir tecrübe gerektirmeyen, ürünlerin tamamen hazır halde bayimize teslim edildiği, usta maliyetleri olmadan, çok düşük giderlerle maksimum kar elde edilebilecek, extra bir elemana ihtiyaç duymadan, sosyal medya ve kampanyalarla desteklenen mükemmel pazarlama planı olan, düşük maliyetli bayilik sistemi,

Pazarındaki büyüme potansiyeli
Pazarın sürekliliği ve gelişebilir olması
Yatırımın, kısa vadelerde dönüşünün sağlanabilmesi
Taze, kaliteli, sağlıklı, lezzetli ve çok çeşitli ürün seçenekleri
Kaliteli hizmet ve servis
Yüksek temizlik ve hijyen standardı
Keyifli tüketim alanları
Eğitim desteği
Tanıtım gücü
Bilgi Tecrübe
Güçlü dağıtım ağı
Bu vizyona sahip satış noktaları ile devam etme zorunluluğu ve şirketimizin düzenleyeceği GELENEKSEL BAYİ TOPLANTILARI ile ilgili organizasyonlarda planlı davranabilmek adına her lokasyonda, her işletmeye ürünlerimizin satış yetkisini vermeyi düşünmüyoruz. Kendisi ve çalışanlarının eğitim ve toplantılarımızı düzenli takip edebileceğini düşündüğümüz işletmelere bulundukları bölgede fark yaratacak ürünlerimiz ile katma değer yaratmayı düşünüyoruz.

Bayilik görüşmelerinde işleyiş;

1. web sitemizin incelenmesi ve sss okunması
2. telefonla görüşme
3. Satış noktası onay süreci
4. sözleşme
5. bölgesel reklam başlaması
6. Ürünlerin satış noktasına gitmesi

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.