Coffeetopia Bayilik Bilgileri

Coffeetopia kahve sektöründe Bayilik veren firmalardan birisi. Şu anda 3 şubesi bulunan Coffeetopia nitelikli ve taze kahve konusunda yatırım yapmak isteyen girişimciler ile buluşmaya hazır.

Sheriff’s Coffee Factory, 2003 yılında 3 aile ferdinin ortak girişimi ile Avustralya / Sydney’de kuruldu. Devamında 2007 yılında İstanbul’da kahve kavurma tesisini hayata geçirerek yurt içi ve yurt dışında uzun seneler yapılan çalışmalar ile edinilen tecrübeyi kahve tutkunları ile paylaşmaya karar verildi. O günden bugüne de Türkiye’nin lider espresso kahve kavurucuları arasında ilk sıralardadır.

Haziran 2014’te Eminönü’nde ilk şubesi açılarak başlatılan 3rd Wave Cafe konsepti Coffeetopia ile nitelikli kahve üretimindeki kaliteyi kahve severlerle ilk elden buluşturma fırsatı yakalanmış oldu.

Açılan ilk şubesi ile oldukça yoğun ilgi gören Coffeetopia, gelen talep üzerine 2. Şubesini 2014 Eylül’ünde İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi içerisinde açtı.

Nitelikli kahveye gönül vermiş ve ilkelerinden ödün vermeden bu konsepte dâhil olmak isteyen yatırımcıların da talepleriyle gerekli alt yapı çalışmaları tamamlandıktan sonra franchise sistemi ile büyüme kararı alındı.

Hali hazırda Türkiye ve yurt dışından gelen talepler, oluşturulan sistem dahilinde değerlendirmeye alınırken 3.şubesi olan Gürcistan/Batum Coffeetopia’nın 21 Kasım 2015 te gerçekleşen açılışıyla zincire bir halka daha eklemiş oldu.

3’rd wave cafe konsepti ile geleceği yakalayan Coffeetopia, yüksek kalitedeki nitelikli kahveleri ile yepyeni bir kültür oluşturmaya devam ediyor.

Neden coffeetopia franchise’ı seçmeliyim

Kendini kanıtlamış ürünler
Coffeetopia Franchise’ları kahvenin anavatanından bin bir özenle seçilen ve onlara özel kavrularak harmanlanacak bu özel ürünleri müşterilerine güvenle sunma imkânı bulacaklardır. Lezzeti kanıtlanmış, müdavimi için keyif veren kahve çeşitleri Coffeetopia Franchise’larında müşteri ile buluşacaktır.

Coffeetopia Merkez olarak, Türkiye Cafe ve Franchise pazarında uzun yılların birikimiyle yapılan doğruları gözlemleyerek ve ulusal alandaki uygulamaları ve yenilikleri takip ederek, müşterinin önerileri ve beğenisi doğrultusunda oluşturduğumuz ürünlerimizi sabah, öğlen ve akşam menülerimize entegre ederek, işletmeyi her daim (sabah erkenden, akşam geç saatlere kadar) ziyaret edilebilir hale getirirken bunun yanında da ıskartayı minimal tutmaktayız.

kolay işletme sistemi (k.i.s – keep it simple)

Coffeetopia Franchise sistemi oluşturulurken ilk önce “Kolay İşletilmeli” ve “Sürekli Aynı Kalite Yakalanmalı” operasyonu hedeflenmiş ve tüm alt yapı çalışmaları bu sisteme göre hazırlanmıştır.
Coffeetopia’ya ait kahve ve yeme-içme, ambalaj, sarf malzemeleri gibi yan ürünler de dahil tüm siparişler ana merkezde tek noktaya yapılacak ve sipariş ertesi gün sahibine ulaştırılmak üzere itinayla hazırlanacaktır. Franchise sahibi, işletmesindeki stok takibini KPI (Key Performance Indicator) gibi işletme maliyet ve verimlilik hesaplamalarını da Coffeetopia merkezin yardımıyla kolayca yapabilecektir. Tedarik kolaylığı ve ürün tazeliği franchise sisteminin yapıtaşı olduğundan, malzemelerin az sayıda kaynaktan kalite, eksik ve fire sorunu yaşamadan temin edilebiliyor olması avantajı da Coffeetopia Franchisee’lerinin ayrıcalığı olacaktır. Bu temin kolaylığından kaynaklanan zaman ve hata payı düşüklüğü, tasarrufu da maddi oranda etkileyecektir.

Coffeetopia kar getiren franchise

Coffeetopia Merkez olarak franchisee’lerimize vereceğimiz ürün danışmanlığının yanı sıra işletmenin kârlılığının yüksek tutulması için de gerekli destek her zaman sağlanacaktır.
Yüksek satış ve ürün kâr oranları ile yüksek geri dönüşüm, otomasyonlu stok kontrol ile minimal ıskarta ve Cafe Otomasyon sistemi ile tüm yapılan işlemlerin kayıtları sayesinde franchisee’lerimiz 7/24 satışlarını ve kârlarını kontrol edebileceklerdir. Lokasyon ve İşletmeye bağlı olarak yıllık %10’luk ortalama Türkiye enflasyonunu ve yıllık %20 amortismanı da hesaba katarak, yapılan yatırımın 24-30 ay içerisinde geri kazanımı öngörülmektedir.

franchise yükümlülükleri
Coffeetopia Franchise’larından ciroları üzerinden %3 + KDV oranında bir Franchise Servis bedeli ve %2 + KDV oranında farklı bir hesapta toplanan “Marketing” (Reklam Katkı Fonu) bedeli alınmaktadır. Marketing bedeli ile toplanan miktar yine franchisee’ler ile paylaşılarak ücretsiz afişler, masa reklamları, yerel gazete, radyo, kupon dağıtımı ve markaya yönelik çeşitli etkinliklerde kullanılacaktır. Tüm çalışmalar şeffaf bir şekilde franchisee’ler ile paylaşılacak ve 2 haftada bir tüm Franchise şubelerimize gönderilecek olan Coffeetopia News adlı özel gazetemizde duyurulacaktır.

kapsamlı eğitim (teorik ve pratik)
Coffeetopia Franchise ekibi, uluslararası deneyime sahip ve eğitim konusunda ödüller kazanmış “Eğitmenlerimiz” ile birlikte 2 hafta boyunca aktif çalışan şubelerimizden birinde tam gün mesai ile yerinde eğitim alma imkânı bulacaklardır. Bu süre içerisinde kahve yapımı (Uluslararası Sertifikalı Barista Eğitimi veren Türkiye’deki tek Franchise), Set Up (dükkânın sabah açılış işleri), İşletme, Temizlik, Makine Bakım, Stok kontrol, Otomasyon Sistem kullanımı, Coffeetopia Merkez’den Online ürün siparişi, Müşteri İlişkileri, Lokal Reklam ve Pazarlama, ürün içerik ve fiyat bilgileri ve en son dükkân kapanışı ile ilgili gerekli tüm bilgi ve know how’a sahip olacaklardır. Süreç içerisinde eğitimler dönemsel olarak devam edecek ve hizmet kalite standardının eksiksiz biçimde uygulanması sağlanacaktır.

Coffeetopia franchise merkez destek
Franchise’in bulunduğu her bölgede “Bölge Koordinatörleri” ve “İşyeri Geliştirme Müdürü” sistemi ile çalışılacaktır. İşletme kolaylıkları, gizli ürün denetleme (mystery shopper), sipariş, stok, muhasebe işlemleri, kahve geliştirme ve bilgilendirme, ödüllendirme, promosyon hazırlıkları vb tüm konularda Bölge Koordinatörünüz işletmenizde sizin sağ kolunuz olacaktır. 7/24 ulaşılabilir ve ivedi olarak tüm sorunlarınıza çözüm üretecek olan Bölge Koordinatörünüz Franchise ve Coffeetopia Merkez arasındaki köprüyü oluşturacaktır. Coffeetopia sizlerle daha yakın olabilmek için her 6 ayda bir merkez binasında Franchise sahipleri ile toplantı düzenleyecektir. Bu toplantıda öneriler, yeni ürünler, stratejiler ve koordinasyonlar hakkında konuşulup, sizlerin de yönetime katkınızın olması sağlanacaktır.

Şerif Başaran Kahve Danışmanlık Hizmetleri İç Ve Dış Tic Ltd Şti
Merkez : İçerenköy Mah. Buket sok No:7/1A, Ataşehir, 34752 İstanbul – Türkiye
Ofis Tel : +90 (216) 469 89 59
info@coffeetopia.com.tr

1 cevap
  1. ali karakuş
    ali karakuş says:

    frençayzing sisteminiz hakkında bilgi almak istiyorum ankarada frençayzing sisteminize girmek istiyorum şartlar nedir öğrenebilmem mümkünmü

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.