Çiğköfte Bayilik Fiyatları ve Çiğköfte Markaları

Çiğköfte Bayilik Fiyatları ve Çiğköfte Markaları

Çiğköfte Bayilikleri

Çiğköfte Bayilikleri son 10 yılda inanılmaz derecede çoğaldı. Çiğköfte bayilik fiyatları ise son 5 yıldır neredeyse aynı seviyelerde devam ediyor. Çiğköfte bayiliği almak isteyen girişimcilere genel olarak belli bazı konseptler sunulur. Çiğköfte markalarının bayilik fiyatları 5.000 bin lira ile 20.000 bin lira arasında değişir. 5.000 bin lira olan sabit paket fiyatına çiğköfte markaları dükkan kurulumu için gereken demirbaşları ve ilk açılışta verilecek olan çiğköfte miktarını eklerler.

Bu standartlar firmalara göre değişkenlik gösterir.Çiğköfte işi yaz kış sürekli devam eden bir gıda işidir. Çiğköfte işinde bayilik alınmasının temel sebebi markanın bilinirlik gücüdür. Özellikle bazı markalar sürekli olarak reklamlar ile bayilerini desteklemektedir. Bazı firmalar ise aylık fazldan çiğköfte tedariği sağlayarak bayi adaylarını destekler. Şu anda Türkiye’de 100 civarı çiğköfte bayiliği veren firma bulunmaktadır. Bunların bazılarının 1000 bayisi bazılarının ise 5-10 arasında bayisi bulunmaktadır.

Çiğköfte işi az sermayesi olan girişimciler tarafından tercih edilmektedir. 20 bin lira olan bayilik paketleri ise genelde avm gibi yerlerde kurulan standlar için geçerlidir. Çiğköfte satışlarını esas belirleyen faktörler ise markanın isim gücü ve lokasyonun iyi olmasına bağlıdır. Çiğ köfte kar marjları ortalama yüzde 50 ile yüzde 30 civarındadır. İyi çiğköfte satışı yapmak için bayilik alacağınız firmadan eğitim almanız gereklidir. Bu iş genellikle 1 veya 2 personel ile yapılmaktadır. Eğer girişimci işin başında durmayacaksa karı azalacaktır. Bu yüzden bayilik almak istediğiniz işin başında durmanız gerekir.

Çiğköfte Markalarından da bahsedecek olacaksak aşağıdaki markalar bu sektörde en çok isim yapan firmalardan birkaçıdır.

  • Oses çiğköfte bayilik veriyor
  • Komagene çiğköfte bayilik veriyor
  • Adıyaman çiğköfte bayilik veriyor
  • Tatlıses çiğ köfte bayilik veriyor
  • Adıyörem çiğköfte bayilik veriyor
  • Battalbey çiğköfte bayilik veriyor
  • Komagene çiğ köfte bayilik veriyor

Son olarak çiğköfte işi normal bir yerde işletilirse aylık net 3-5 bin lira arasında tüm masraflar çıktıktan sonra size kazanç sağlar. Eğer lokasyonunuz ve müşteri ilişkileriniz iyi olursa bu rakam aylık net 15 bin ve üzerine çıkabilir. Çiğköfte işini birden fazla bayilik alarak yapabilmeniz için ilk önce sektörde deneyim kazanmanız gerekir. Bu günün şartlarında bir markanın 10 tane bayiliği işletebilen girişimcilerde bulunmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.