Cafe Tasarımı Nasıl Olmalı 7

Cafe Tasarımı Nasıl Olmalı

CAFE TASARIMI NASIL OLMALI ve NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Mükemmel kahveler hazırlamakta üzerinize yok, kremalı pastalarınızın da tadına bayılıyorlar bu yeteneklerinizi arttık bir cafe açarak insanlara ulaştırmanın zamanı geldi. Ama nasıl bir cafe açacaksınız. dekoru nasıl olacak, hangi malzemeleri kullanacaksınız, biz size bu konuda yardımcı olalım. Cafe tasarımı müşterileri çekmek ve tekrar tekrar size gelmesini sağlamak için hayati önem taşır.

Bölge seçimi

Cafe Lokasyon seçimi

Hedeflediğiniz müşteriye ulaşabileceğiniz bir lokasyonda dükkan bulmanız atılacak ilk adımdır Hangi müşteri tipine hitap edeceğinizi, satmayı planladığınız ürün çeşitliliği ile belirleye bilirsiniz. yemek ağırlıklı bir menünüz var ise orta ve üstü yaş kahve çeşitleri ve fast food dan oluşan bir menünüz var ise o zaman genç kesime hitap edeceksiniz demektir dükkan açacağınız yeri belirlerken de ilk yapmanız gereken bölgenin demografik yapısını incelemektir.

Cafe dizaynı ve tasarımı

Cafe tasarımı

Müşteri kitlemizi belirledikten sonra mimari çalışmalar başlar, kafe tasarlarken işletme sahibi olarak öncelikle huzur içinde çalışabileceğiniz renkler ve ürünler belirleyin, ikinci olarak müşterinizin beklentilerini dikkate alın son aşamada ise satılacak ürünle mekanın görselini örtüştürün. Son dönemde tüm kafeler birbirine benzer koyu renklerden oluşuyor, siz farklılık gösterin ve canlı renkler kullanın, insanlar farklı şeyleri denemeye bayılır.

Tabela

Açılacak kafenin ismi kadar isminin insanlar tarafından fark edilmesini sağlayan tabelanın dizaynı da çok önemlidir. İnsanların dikkatini çekebilecek büyüklük renk ve ışıklandırma çok önemlidir. fazla abartıdan kaçınılmalıdır.

Cafe Düzenleme

Cafe Düzeni

Kafenizde iç düzen müşterilerin rahatlığını ön plana çıkaracak şekilde olmalı, personele de rahat hareket edebilecekleri ortamı da ayarlamanız gerekecek çalışanlar her zaman mutlu olduğu yerde verimli olur.

Kaliteli ürün seçimi

Kaliteli Ürün seçimi

Kullanacağınız masa sandalye ve diğer ürünlerde mutlaka kaliteye önem verin, daha ucuza mal edeceğinizi düşünerek kalitesiz malzeme almaktan kaçının kaliteli malzemelerin zaman içinde size daha karlı geldiğini göreceksiniz.

Aydınlatma

Cafe Aydınlatma

Kesinlikle çok aydınlık mekan kurmaktan kaçının ne kadar loş bir ortam olursa o kadar kaliteli bir görüntü elde edersiniz. Beyaz renk ışık kullanmayın gün ışığı renklerini tercih edin.

Koku

Cafe Kokusu

Mekanınızın özel bir kokusu olmalı, insanlar kahve kokusunu çok sever bu yüzden kendinize özgü bir kahve kokusu seçip mekanda bunu kullanın. Dikkat etmeniz gereken konu kokunun başka yerlerde kullanılmaması olmalıdır sadece size özel bir koku bulun.

Sonuç olarak cafe tasarımı ve dekorasyonu konusunda uzman kişilerden yardım almak isterseniz bizimle iletişim bölümünden irtibata geçebilirsiniz. Kendi markanızı kurmak isterseniz sizlere dekorasyon konusunda yardımcı olabiliriz. Ayrıca kahve markalarının bayiliğini almak isterseniz size marka seçiminde yardımcı olabiliriz.
İletişim: 0 545 267 14 48

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.